DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

http://www.sadolin.pl/extra.html - ja użyłem tej. jest wyśmienita.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

ja posiadam właśnie tego sadolina. jest niezły.ja mam mahoń. niestety większa puszka to spory wydatek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

IMHO, sadzac po fotkach prac grabariana, mahon jest zbyt czerwony. Osobiscie polecam orzech wloski. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

orzech wloski = pankrok, co tu duzo mowic

a probowal ktos mieszania bejc?:>

Awatar użytkownika
Murass
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Murass »

Mam Sadolin Extra Orzech i Heban, do rozcienczania rozpuszczalnik lakowy. Jak uda mi sie cos ladnie zbejcowac to wrzuce na forum.

Mam jeszcze jedno pytanie - jaki lakier matowy polecacie? Ale nie taki w sprayu tylko do nalozenia pedzlem.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

TruePunk pisze:orzech wloski = pankrok, co tu duzo mowic

a probowal ktos mieszania bejc?:>
właśnie zmieszałem sadolina tikowego z nobilesem tikowym (ale jaśniejszym) - w reszcie udało się krasie zabejcować dobrze, bejcowałem też zwierzoludzi - sam sadolin też dobry, ale ten akurat za ciemny, co dla gora jest ok, ale dla krasnale już nie. Jedyny minus mieszania z nobilesem to wściekły błysk, czyli jeszcze trzeba smarować, ale z drugiej strony to dodatkowe zabezpieczenie figsa.

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Kupiłem sobie dzisiaj jasny dąb sadolinu extra. Wydałem 25zł za 0.75. Wrzuciłem 6 koni od TK spodkładowanych na biało. Nie rozcieńczałem bejcy. Efekt - niesamowity! Malowane jakby mokrym pędzlem! Nie wiem jeszcze jak będzie jak wyschnie - ale póki co bomba!

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Patryk pisze:Wrzuciłem 6 koni od TK spodkładowanych na biało. (...)Efekt - niesamowity! Malowane jakby mokrym pędzlem!
"Jeśli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać." :D :wink:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

zdjęcia, zdjęcia wrzucać ;)
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jak przeżyję ten tydzień, wykonam swój test dippingu ze zdjęciami - dwie bejce kupiłem :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Taraś
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Łęczna-Moria ADF

Post autor: Taraś »

A wiecie jak wygląda na przykład regal blue albo liche purple >?? po bejcowaniu?? może ma ktoś fotki??

Awatar użytkownika
grabarian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: grabarian »

wg mnie z brązowej bejcy wychodzi średnio.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Taraś pisze:A wiecie jak wygląda na przykład regal blue albo liche purple >?? po bejcowaniu?? może ma ktoś fotki??
liche wygląda słabo. przy innych dobrze wyglądajacych kolorach uchodzi.

sporo zależy od bejcy.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Po Polconie stwierdziłem, że odkurzę jedną ze swoich pierwszych armii, tj. HE. Są one w dość słabym stanie, więc przydałoby się im przemalowanie, a że zależy mi na czasie, to pomyślałem o dippingu i tu powstaje pytanie jakiego koloru bejcy użyć?
Armia ma być w kolorze biało niebieskim, ewentualnie w biało zielonym.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

niezaleznie od bejcy, z bialego zrobi Ci sie cos kremowego na plaskich powierzchniach

dziop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191

Post autor: dziop »

diping jest oki ale nie na niebieskie HE pamietaj by zrobic je w innej kolorystyce

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

możesz spróbować dąb jasny ja tym dippuje z bratem undeadow i może nie jest jakoś powalające, jednak myslę że do zielonego i białego bedzie ok, cohć w sumie jak nad tym pomyślałem to jakbym bejcował HE, to zrobiłbym je w kolorystyce biały + bubonic brown/bubonic+snakebite

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Tomash pisze:Jak przeżyję ten tydzień, wykonam swój test dippingu ze zdjęciami - dwie bejce kupiłem :)
Trzymam za słowo :)

A teraz coś ode mnie:
ogólnie jestem zadowolony. Bałem się pierwszego razu. Pędzelkiem jeszcze spokojnie można bejce poprawiać gdzie za dużo siedzi zanim wyschnie. Pozostało tylko pocisnąć po poprawkach lakierem matowym :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze będę robił parę poprawek i jak również uzupełnie odpryski (trzeba uważać z tym).

A tu jak to wyglądało przed:
Na pierwszym nawet kawałek porównania przez przypadek - nie zauważyłem że ten figs tam stoi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zox - wypas!
Dożywam. W piątek-sobotę test :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Kedziorek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Legion Kraków Klub Pijaków

Post autor: Kedziorek »

yo
Właśnie robie moje khemri w bejcy - work in progress :)
Jak skończe wrzuce fotki, ale zdrazdze, że wychodzi zajekurbisciewa :D
Są piękniejsze niż jakiekolwiek inne szkielety.
Wszystko robie w dębie średnim sadolinu, odpowiednio rozcieńczonym.
Mam prośbę o pare opini na temat, czy chcielibyście turtorial jak zrobić regimet szkieletów od podstaw w bejcy, jakich kolorów używać itp.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ