7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

wydaje mi się, że tego jeszcze nikt nie wkleił...

Obrazek

pisałem kilka postów wyżej, ale coś było nie tak ze zdjęciem chyba... zmieniłem mu serwer i powinno być ok teraz 8)

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

no ja nie widziałem jeszcze i ładnie to wygląda tylko wesz co jest śmieszne ze to plastik w cenie metali będzie i to mnie martwi bo gdyby to kosztowało połowę ceny co metalowe to wy uszło atak to około 70zł to trochę dużo jest jak za plastik i tylko dwa modele
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

na prawde fajniutkie sa te zestawy herosow, mozna sporo kombinowac, szkoda ze rzeczywiscie sa trcohe przydrogawe

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

ten zestawik był wklejony z 30 str tematu temu.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Beleaner z tą magią to wiesz nigdy nie zawiele HEhe tylko jak nam zdjemą seery to jedyne co mnie w zamain zadowoli to to ze HE będą miały +5 do casting pool hahahaha

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Marmadus dobra mysl poco miec +5 do cp skoro można mież auto iresistible force :D jesteś genialny :D

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

dobra powracając do tematu przegladałme ostatnio book;a do empier i co jest on strasznie brzydki i kichowy moim zdaniem wszystko jest tam narzucane jedno na drugie w podziale na jednostki brakuje przestrzeni i grafik , wszystko wygląda jakby było robione w notatniku i jak za podręcznik za który płaci sie prawe 80 dych wygląda fatalnie.

A i nawet nie postarali sie o nowe grafiki i tylko wrzucili te stare Mieć tylko nadzieje że w nowym tego nie ma :wink:
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

ktoś usunął mojego posta :shock2:
dobra, Elgrond, bo już nie mogę tego czytać - miej litość i używaj chociaż podstawowych zasad interpunkcji, ok?

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Elgrond pisze:... jak za podręcznik za który płaci sie prawe 80 dych wygląda fatalnie.
80 dych?

cholipcia przepłacasz :lol2:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

No dobra niech będzie dla Ciebie lunn'nie będę pisał poprawnie chociaż polonista nie jestem i nie byłem jestem fizolem z PP :wink: . Dla tego tak pisze (wiesz inżynierskie zdanie robi się na stone) ale da się wszystko zrozumieć a ile kosztuje podręcznik chyba? 70z na polskie albo 12 funtów. Nie pracuje w sklepie i nie ma kontaktów, kogoś co by mi ściągną taniej, chyba że ksero :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

80 dych to 80 x 10. Tyle nie kosztuje ;)

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Elgrond pisze:No dobra niech będzie dla Ciebie lunn'nie będę pisał poprawnie chociaż polonista nie jestem i nie byłem jestem fizolem z PP Wink . Dla tego tak pisze (wiesz inżynierskie zdanie robi się na stone) ale da się wszystko zrozumieć a ile kosztuje podręcznik chyba? 70z na polskie albo 12 funtów. Nie pracuje w sklepie i nie ma kontaktów, kogoś co by mi ściągną taniej, chyba że ksero
ciekaw jestem czy już zdałeś maturę... bo jeśli nie to powinieneś się ostro wziąć za naukę swojego, ojczystego języka...
a jeśli przypadkiem już zdałeś to jestem pełen podziwu dla polonisty, który Cię do niej dopuścił... :roll:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Błażej pisze:
Elgrond pisze:No dobra niech będzie dla Ciebie lunn'nie będę pisał poprawnie chociaż polonista nie jestem i nie byłem jestem fizolem z PP Wink . Dla tego tak pisze (wiesz inżynierskie zdanie robi się na stone) ale da się wszystko zrozumieć a ile kosztuje podręcznik chyba? 70z na polskie albo 12 funtów. Nie pracuje w sklepie i nie ma kontaktów, kogoś co by mi ściągną taniej, chyba że ksero
ciekaw jestem czy już zdałeś maturę... bo jeśli nie to powinieneś się ostro wziąć za naukę swojego, ojczystego języka...
a jeśli przypadkiem już zdałeś to jestem pełen podziwu dla polonisty, który Cię do niej dopuścił... :roll:
O co niby CI dokładnie chodzi z moim językiem coś nie tak ? :o :o Dziwna to sprawa jest ale nie ten tema to chyba nie będziemy się kłócić, Ty chyba lubisz polski a ja nie :twisted: ale łączy nas tylko warhammer i tyle na ten temat apapap na dziś koniec wiedzy i powróćmy do tematu HE :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Informacje z www.asur.org.uk od ludzi, którzy posiadają lub widzieli nowego AB:

Caradryan

The guy is statvise a crosover between a Hero and Champion but more on the hero site. When placed in a unit he provides it with some really funky magical protection that increases the allready general magical protection of the army.

In combat this guy is on fire, he slashes with his halberd left and right leaving most things he touches dead, enemies should be vary of him if they have monsters in their army for he will be their doom considering he is the champion of Asuryan.

If that is not enough the good of Justice and Light will look vengefully at any model that slays Caradryan bringing to them much pain and suffery.


Korhil

This guy is your heavy duty white lion champion with some powerfull and some meak equipment. Weaker than the above mentioned guy generaly but much better should the enemies be unvise and bring their heroes into combat with him. It is those situations that he shines brightly


Spell 0: Drain Magic
Spell 1: a save (najprawdopodobniej chodzi o Ward save 5+ dla oddziału)
Spell 2: makes army shootier
Spell 3: Makes army tougher to beat
Spell 4: A magic missile
Spell 5: :twisted:
Spell 6: bye bye item
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jak na tych co widzieli lub posiadaja nowy Army Book to zbyt duzo nie napisali..
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Asassello pisze:jak na tych co widzieli lub posiadaja nowy Army Book to zbyt duzo nie napisali..
Przecież nie podadzą szczegółów, dokładnych statystyk, zasad specjalnych i tego jak działają czary, bo mogliby mieć nieprzyjemności. Podają tyle ile mogą, a my możemy się domyślać szczegółów, to po prostu podgrzewanie atmosfery.

Oto podsumowanie tego, co wiemy, również z asur.org:

General
-Written by Adam Troke ~ Confirmed
-Released in November ~ Confirmed
-Adam originally planned to have his cat write the army book ~ Confirmed
-Adam likes to write about himself in the 3rd person ~ Confirmed

Army wide rules
-Always Strike first ~ Confirmed
-Intrigue at Court gone ~ Confirmed
-Fewer compulsory core, more special/rare slots ~ Confirmed
-Format of the Above is 2 Core, 6 Special and 2 Rare at 2000pts~ Confirmed
-Overall point cost changes ~ Unconfirmed but likely
-High Elf magics change ~ Confirmed
-Drain Magic now has 1 casting value ~ Confirmed
-Base spell for High magic gives a unit a ward save ~ Confirmed
-A spell in the new magic makes a unit stubborn ~ Unconfirmed

Character rules
-Dragon mage (unknown specification) ~ Confirmed
-3 Types of Dragon ~ Confirmed
-Honours system reviewed ~ Unconfirmed
-Providence system for characters ~ Unconfirmed
-4 Special Character Lords ~ confirmed
-2 Special Character Heroes ~ Confirmed
-Alith Anar Returns ~ Confirmed
-Caradryan Returns ~ Confirmed
-Korhil Returns ~ Confirmed

Unit rules
-Swordmasters become deadlier ~ Unconfirmed
-White lions Skirmish... ~ Unconfirmed
-...and get a chariot ~ Confirmed
-Archers/Seaguard shoot in 2 ranks ~ Confirmed
-Spearmen/Seaguard get better armor ~ more or less dismissed
-Silver Helms move to Special ~ Confirmed
-Shadow Warriors get additional hand weapons ~ Unconfirmed
-Phoenix Guard get a ward save/extra attack/something ~ Confirmed (ward save)
-New Unit? ~ Confirmed Lion Chariot
-New Hero? ~ Confirmed
-Eagles lose the 2 for 1 slots ~ Unconfirmed
-Dragon Princes become Rare ~ Dismissed
-Bolt Throwers lose 2 for 1 slots ~ Unconfirmed
-Chariots lose 2 for 1 slots ~ Unconfirmed
-Bolt throwers reduced in points ~ dismissed
-Drake Riders ~ dismissed
-Salvo Rule for RBT ignores armour saves ~ dismissed
-Ithilmar Armour ~ dismissed

Models
-New Spearmen and Archers ~ unlikely at this point
-New Cavalry ~ unlikely at this point
-New Alith Anar Model ~ Confirmed
-New Caradryan Model ~ Confirmed
-Plastic Hero ~ Confirmed
-Plastic Mages ~ Confirmed
-Plastic Lion and Trianoc Chariots (same kit) ~ Confirmed
-Plastic dragon lord ~ Confirmed
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

czyli trzeba poczekac do wrzesnia kiedy to pojawia sie znowu oficjalne i kontrolowane przecieki od GW :)
Obrazek

Awatar użytkownika
straznikcytadeli
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: straznikcytadeli »

Jak na moje to ta lista jest długa, trochę szkoda, że po angielsku. A tak na serio, to czy są zdjęcia jakiś innych rzeczy niż smok, Caradryan, Korhil, SW, magów, i tych bohów przeznaczonych do walki?

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

straznikcytadeli pisze:Jak na moje to ta lista jest długa, trochę szkoda, że po angielsku. A tak na serio, to czy są zdjęcia jakiś innych rzeczy niż smok, Caradryan, Korhil, SW, magów, i tych bohów przeznaczonych do walki?
skoda ze po angielsku ja bym się nawet nie brał za warhammera nie znając angielskiego ;)

innych figurek niema ;/

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ice
Co do tej magii,niegadaj bo mamy najlepszą w grze.Arcany zajebiste,seery i challenery i czego więcej?

ODPOWIEDZ