The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: The Empires strikes back!

Post autor: Karli »

Dobrze zrozumiałeś FAQ. Pierscionek na nim przydaje się teraz dzięki FAQ własciwie tylko przeciw:
- solistom na pegazach, konikach, smokach itp.

PS. 6tka demisiów jest syta :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Jeśli tak chwalicie taki wielki kloc to może czas pomyśleć o 6 mournach ? :roll:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jak dla mnie ta rozpa to Free Frag dla moich bestyjek :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przemcio pisze:Jak dla mnie ta rozpa to Free Frag dla moich bestyjek :twisted:
ale że dla TYCH BESTYJEK ??
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8&start=20

chyba sobie żartujesz :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Kubek: 6 mournów chyba nie zmieścisz na limit etc.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

dla tych też... :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Karli pisze:Kubek: 6 mournów chyba nie zmieścisz na limit etc.
Nie ruszam się z naszego kieleckiego zadupia czesto bo jeszcze gówniarz jestem, a u nas openy to chleb powszedni. :wink:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zmiana - jednak :) za dużo się chyba nasłuchałem rad :

2600 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2600

Templar Grand Master (1#, 255 pts)
1 Grand Master, 155 pts
1 Runefang, 85 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Luckstone, 5 pts
1 Potion of Speed, 5 pts

Wizard Lord (1#, 243 pts)
1 Battle Wizard Lord, 218 pts = (base cost 165 + Warhorse 18 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts

Captain of the Empire (1#, 163 pts)
1 Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 113 pts = (base cost 60 + Warhorse 12 + Barding 4 + Great Weapon 6 + Full Plate Armor 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts
1 The Other Trickster's Shard, 15 pts

Captain of the Empire (2#, 146 pts)
1 Captain of the Empire, 66 pts = (base cost 60 + Full Plate Armor 6)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Sword of Might, 20 pts
1 Enchanted Shield, 5 pts
1 Dragonbane Gem, 5 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Captain of the Empire (2#, 138 pts)
1 Captain of the Empire, 68 pts = (base cost 60 + Full Plate Armor 6 + Shield 2)
1 Imperial Pegasus, 50 pts = (base cost 45 + Iron-hard Hooves 5)
1 Warrior Bane, 5 pts
1 Helm of the Skavenslayer, 15 pts

Knightly Orders (13#, 370 pts)
12 Knights of the Inner Circle, 320 pts = 12 * 25 (base cost 22 + Knights of the Inner Circle 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Knights of the Inner Circle 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

Militia Troops (20#, 140 pts)
10 Archers, 70 pts = 10 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

Knightly Orders (6#, 142 pts)
6 Knightly Orders, 142 pts = 6 * 22 (base cost 22) + Musician Mus 10

1 Great Cannon, 120 pts

1 Great Cannon, 120 pts

1 Steam Tank, 250 pts

1 Celestial Hurricanum, 130 pts

Demigryph Knights (6#, 383 pts)
6 Inner Circle Knights, 368 pts = 6 * 58 (base cost 58) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Banner of Swiftness, 15 pts

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 498 (0 - 650)
Points of Heroes: 447 (0 - 650)
Points of Core: 652 (650 - Unlimited)
Points of Special: 623 (0 - 1300)
Points of Rare: 380 (0 - 650)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com


zastanawiam się tylko nad lorem :roll:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Zagrałem sporego lokala i... wygrałem :)...wbiłem 3 maski :)
Lore na magu wybrałem Life - tak, tak to nie jest pomyłka...

Ale po kolei..

I Bitwa i VC.

Klasyczny wampir który jest zmorą - necro ,tron ,duże gule ,crypty , jazda z Wightem bsb...
Przeciwnik trochę ,źle zagrał podstawiając się swoją jazdą pod moją szarże i tu okazało się jak doskonały jest runfang...Grandmaster zabił 4 rech - 3 jeszcze jazda i bsb- reszt się sypła.
Potem walka manewrowa i karmienie wampira łucznikami...
Jazda musiała przyjąć szarżę cryptów i regnenką +4 i tu znów nieoceniony okazał Grandmaster który rzezał te horrory straszliwie - sam dostał 2 rany ale szczęśliwie je wyleczyłem...
+4 do T rządzi. Międzyczasie dwa razy wyrzezałem dwelersami ghule z vampirem.
Nadeszła tura prawdy - musiałem przyjąć wampira :(... szczęśliwie stał w rogu ghuli więc podstawiłem mu czempiona...zadał tylko 3 rany i sypną...20-0

II Bitwa II i Skaveny

Absolutny standard... Bitwę ustawił jeden rzut - dwelersy zabiły sera i dzwonek a resztę po prostu rozjechałem - prawdziwa rzeź :) ... kostki były ze mną! :)...w pewnym nawet momencie głupi mi się zrobiło bo sam doskonale wiem jak przykro przegrywa sie takie bitwy przez kostki i zaproponowałem przeciwnikowi remis - ale po męsku powiedział ,że nie ma mowy...i że takie gra ..zresztą miał rację...20-0

III Bitwa i Lizaki...

Slan eteryczny death ,dwóch kowoboji ,salki ,2 x terrki - dwie kohorty z kroksami - słowem standard...
Zacząłem i w ustawiłem się do szarży ... Przeciwnik chyba trochę mnie nie docenił bo pozwolił sobie ma szarże kohortą z kowbojem na moją jazdę ... No herosi bez warda to jest to co mój gienio bardzo lubi - bez najmniejszego trudu zabił kowboja a reszta też się spisała i stanęliśmy na turę - pomógł później czołg i tym sposobem przejechałem połowę lizakowej armii... ostatni kombat był epici... slam ,kohorta 2gi kowboj nie dali rady mojej jeździe :)....20-0

W sumie na turnieju wyleczyłem około 12 ran na steam tanku - kilka na herosach - wskrzeszyłem 9 kawalerzystów- dwerersami zabiłem sera - a regenka czy +4 do T są po prostu boskie - a no i zignorowałem 5 miscastów....ktoś mi powie że Life obsysa??? :mrgreen:
Grandmaster z runfangiem na pewno na dłużej zagości w mojej armii bo jest po prostu modele robiącym znaczną różnicę - tak jak i 6 demisiów oraz dwa pegazy...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Wydaję mi się że problemem mogą być w tym wypadku snajpery z Deatha :wink: Tak czy siak gratulacje wygranej turnieju :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

PiotrB pisze: W sumie na turnieju wyleczyłem około 12 ran na steam tanku - kilka na herosach - wskrzeszyłem 9 kawalerzystów- dwerersami zabiłem sera - a regenka czy +4 do T są po prostu boskie - a no i zignorowałem 5 miscastów....ktoś mi powie że Life obsysa???
Powiem Ci że jak dispellowałem tron to dalo się zawsze grać z lifem ;) imo nadal uważam ze przy wyborze wszystkich lorów nie jest to top wybór. Gratulacje wyników
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Snajperki są losowe - oczywiście karcą mnie strasznie - ale turę przetrzymam z ds a 2 jestem już w kombacie ...
Jak mam 8 kostek a Ty 4 to dalej będziesz tron z 2 dispelował wiedząc ,że później chwycisz na klatę dwelersy? No proszę Cię ... Nie mówię ,że jest to jakiś Top pomysł ale mnie się sprawdził i uzupełnił mi rozpę doskonale...a przede wszystkim pierwszy raz od dawna nie wysadziłem sobie maga -na co przy takim układzie gdzie siedzi w środku dużej kawy mnie nie stać- bo ważywi mi wtedy kompletnie ten ważny oddział...
Po testuje jeszcze tego Lifa.... :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

dwellersy na euro? bardzo chętnie - przy wyższym castingu ryzykujesz IFke z 5 kości co juz duzo zmienia, poza tym powinienem trzymac scrolla do kluczowje tury. A jak nawet Ci wejda to jest jeszcze LoS i przeważnie oblewanie tego badziewia na 5 albo 6 wiec można sobie na to pozwolić.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

spoko- jeśli stać Cię na poświęcenie np 20 gorów czy 13 bestigorów to rzeczywiście nic ten czar nie robi :)... ja bym się bał dispelować tron w takiej sytuacji ale co ja tam wiem :roll:
Grałem w imperium już na Lighcie - i jest to fajna domena ale musisz mieć więcej niż jednego maga - poza tym nie gra od 1 tury...bo nawet jak masz banishment to w zasadzie na początku nic innego nie rzucisz...więc ogarnięty przeciwnik Ci to dispeluje...
Grałem na Hevanie i pewnie do niego wrócę bo jest fajny i gra całą grę.... i grałem na Shadow - i też mega ważny...ale w specyficznych sytuacjach...
Na razie jednak pogram chwile ma Lifie :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

zgadzam się z Twója analiża - light na wielu magach albo heaven uważam za bardziej niebezpieczne lore. Chodzi o to że generalnie lifem nie ogarniesz smietnika a to daje mi sporo luzu. a te gory mozna oddac ^^ w zamian czesto zrobisz kuku swojemu magowi rzuć sobie w domu te 5 miscastów które przerzuciles i zoabcz czy coś by to zmieniło ; )

tron sprawia że jest w tym lore sporo grywalnych czarów - bez tronu zostaja tylko dwellersy imo. No i jak masz feedbacka to już w ogóle przyjemnie sie wpuszcza dwellersy z 5 kosć i;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Jak tą rozpa pocisłes VC to przeciwnik musiał albo być nawalony albo na mega kacu.
Tak złożone EMP nie ma zbytnio szans z VC.
I ogl jak czytam to miałeś dużo szczęścia.
Qc ma racje nie masz jak ogarniać śmieci a one tak naprawdę grają w tą grę
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tak- miałem szczęście - ale jak się wciska 3 maski to chyba jednak coś w tym jest - do tej pory słabo mi szło wciskanie maski. Wygrywałem 12,15,16 a jak przegrywałem to najgorzej do 7...
Śmieci usuwam pegazami i jazdą (małą) oraz huricanium... na razie dobrze to działało..
VC są trudnym przeciwnikiem dla Imperium bo nawet papa z lusterkiem nie daje większej szansy na przetrwanie bo po prostu przyjmie ci chalege ghastem a wampir w pierwszej turze zabije ci bsb i jeszcze ze 2-3 knightów - ot smutna prawda o parnigu z VC. Gadanie ,że jakąś rozpą nie jesteś wstanie czegoś zrobić jest głupotą - zależy z kim grasz i zależy jak grasz...to nie rozpa wygrywa tylko gracze Szymon - naucz się tego :)
Wybór jest prosty - papa z lusterkiem - unieszkodliwiający lordów chaos,ogrów,orków etc (czyli działający selektywnie) czy Grandmaster który po jedzie i zabija... ja testuje grandmastera - na razie byłem zadowolony - za pewne poziom zadowolenia mi spadnie jak zginie parę razy....

A life to nie tylko tron czy dwelersi - +2 T jest ważne (możesz demisiami wjechać w WL!) ,2k6 s3 co ture jest ok i regenka jest ok...wreszcie masz pocisk z 1 kosci a mag jedzie w jeździe więc zasięg 18 cali nie jest problemem,wskrzeszenie jest super dla Imperium..każdy czar gra,każdy jest ważny...
Imperium musi mieć magię wspomgającą i Life jest taką magią ..
Tak czy inaczej to rozpa na drużynówkę więc raczej nie spotkam się VC na szczęście ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

PiotrB pisze: Gadanie ,że jakąś rozpą nie jesteś wstanie czegoś zrobić jest głupotą - zależy z kim grasz i zależy jak grasz...to nie rozpa wygrywa tylko gracze Szymon - naucz się tego :)
Laik grający DE przegrywa z 12 letnim dzieckiem grającym OK 13:7.
Wiec coś jest na halo ;))
VC to samograj nie oszukujmy się
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ogarnianie śmieci Pegazami to właściwie najlepsza z istniejących opcji, na magię nie możesz do końca liczyć; na life'a już mi kiedyś zwrócono uwagę, chociaż uparcie gram na heaven, bo na defensy jest stosunkowo najlepszy, z life jest inny problem, krotkie zasiegi i spory CV, chociaz, z włączonym tronem już robi się syto a dwellersi to największy czar masakrujący chyba obok brzytwy, ale działa znacznie lepiej
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Gratki.

Ps. Ja jeśli tylko mogę to tron dispeluje. Ale nie zawsze się uda.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ