Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: Scimitar »

Tyrion dotrze do Daenerys - tak wynika z książek.

W książce Mereen jest oblężone, a tutaj jak ktoś napisał trzęsą nim Harpie :) Ten odcinek cienki jak cały sezon, ratuje go jedynie smok. 8my był najlepszym co w tym sezonie i podejrzewam, że 10ty odcinek i wielce oczekiwana scena tego sezonu już nie uratują. DNO totalne. Świetny serial zrównał się z innymi serialikami pośledniej jakości. Odkąd poluzowali hamulce i odcięli się w tym sezonie od książki niemal zupełnie to bzdura bzdurę pogania.

1. Jon Snow ewakuował dzikich statkami i odpłynął przez wodę w poprzednim odcinku. Dlaczego w tym znowu maszeruje jakby szedł z Hardhome z buta? Przecież Nocna Straż miała swoją strażnicę i port i stamtąd statki wypłynęły i pewnie tam też dotarły - po co mieli przechodzić przez bramę w Czarnym Zamku licząc, że jednak Ser Alistair otworzy łaskawie drzwi? Tak jak uważam go za dupka to tutaj pokazał zwyczajnie klasę już kolejny raz. A Jon Snow tu a w książce to niebo a ziemia.
2. Królowa Daenerys otoczona garstką Nieskalanych wśród mieszkańców, którzy ją nie bardzo kochają. No sorry. Ciągle zagrożona. Nie wspomnę, że ci Nieskalani znów giną jak p...y w starciu z jakimiś leszczami z nożykami. Gdzie te 10 tys. Nieskalanych - wymarli bo dotarciu do Mereen. Jak ktoś wspomniał, w książce Harpie to pikuś - prawdziwym zagrożeniem jest oblężenie przez armie Yunkai. Jakby byli tylko Synowie Harpii to by się ich wybiło i tyle. Żałośnie ten wątek wyszedł - liczyłem na więcej, a skończyło się niskobudżetowym przedstawieniem klasy B.
3. Stannis i spalenie jego córki - nie wiem jak to określić. SŁABE. Po co, dlaczego? Nie wiem. R'hlor pomoże zdobyć Winterfell? Melisandre spali wszystkich? Bo nie wiem jak ta pomoc ma wyglądać? O ile nad Czarnym Nurtem mogłem sobie Melisandre wyobrazić, ale tu? Za dużo znaków zapytania.

Ten sezon pokazuje jak ze świetnego serialu zrobić przeciętny - taka Xena, czy Herkules, bez urazy i nic nie ujmując tym produkcjom.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Scimitar pisze:Tyrion dotrze do Daenerys - tak wynika z książek.

W książce Mereen jest oblężone, a tutaj jak ktoś napisał trzęsą nim Harpie :) Ten odcinek cienki jak cały sezon, ratuje go jedynie smok. 8my był najlepszym co w tym sezonie i podejrzewam, że 10ty odcinek i wielce oczekiwana scena tego sezonu już nie uratują. DNO totalne. Świetny serial zrównał się z innymi serialikami pośledniej jakości. Odkąd poluzowali hamulce i odcięli się w tym sezonie od książki niemal zupełnie to bzdura bzdurę pogania.

1. Jon Snow ewakuował dzikich statkami i odpłynął przez wodę w poprzednim odcinku. Dlaczego w tym znowu maszeruje jakby szedł z Hardhome z buta? Przecież Nocna Straż miała swoją strażnicę i port i stamtąd statki wypłynęły i pewnie tam też dotarły - po co mieli przechodzić przez bramę w Czarnym Zamku licząc, że jednak Ser Alistair otworzy łaskawie drzwi? Tak jak uważam go za dupka to tutaj pokazał zwyczajnie klasę już kolejny raz. A Jon Snow tu a w książce to niebo a ziemia.
2. Królowa Daenerys otoczona garstką Nieskalanych wśród mieszkańców, którzy ją nie bardzo kochają. No sorry. Ciągle zagrożona. Nie wspomnę, że ci Nieskalani znów giną jak p...y w starciu z jakimiś leszczami z nożykami. Gdzie te 10 tys. Nieskalanych - wymarli bo dotarciu do Mereen. Jak ktoś wspomniał, w książce Harpie to pikuś - prawdziwym zagrożeniem jest oblężenie przez armie Yunkai. Jakby byli tylko Synowie Harpii to by się ich wybiło i tyle. Żałośnie ten wątek wyszedł - liczyłem na więcej, a skończyło się niskobudżetowym przedstawieniem klasy B.
3. Stannis i spalenie jego córki - nie wiem jak to określić. SŁABE. Po co, dlaczego? Nie wiem. R'hlor pomoże zdobyć Winterfell? Melisandre spali wszystkich? Bo nie wiem jak ta pomoc ma wyglądać? O ile nad Czarnym Nurtem mogłem sobie Melisandre wyobrazić, ale tu? Za dużo znaków zapytania.

Ten sezon pokazuje jak ze świetnego serialu zrobić przeciętny - taka Xena, czy Herkules, bez urazy i nic nie ujmując tym produkcjom.

Imo to wina Martina troche :D jakby pisał jak człowiek i pisaliby na podstawie ksiażek scenariusze to serial w tym sezonie by tak nie podupadl. A w następnym to pewnie dramat będzie :(
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Ciekawe czy wątek z córką Stanisa ma przygotować publiczność na zbliżające rozstanie z tym bohaterem? Stanis do tej pory był przedstawiany jako surowy lecz honorowy człowiek, a teraz zrobiono z niego dodatkowo zaślepionego fanatyka i dzieciobójcę. Zakładam, że walkę z Boltonami (a przynajmniej z Boltonem juniorem) i Frejami nie będzie prowadził Stanis tylko ktoś inny (starej Starkowej nie ma ani jej kompanii, więc muszą coś zrobić z Królobójca i Babochłopem. Z tego co pamiętam, to w książce oboje zostali schwytani i czekali na osąd przez to co zostało ze Starkowej (nie pamiętam tego już dobrze). Żeby dodać dramatyzmu przy wymierzaniu sprawiedliwości fundamentalną rolę odegrają zapewne Sansa z Fetorem.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Scimitar pisze:Tyrion dotrze do Daenerys - tak wynika z książek.

W książce Mereen jest oblężone, a tutaj jak ktoś napisał trzęsą nim Harpie :) Ten odcinek cienki jak cały sezon, ratuje go jedynie smok. 8my był najlepszym co w tym sezonie i podejrzewam, że 10ty odcinek i wielce oczekiwana scena tego sezonu już nie uratują. DNO totalne. Świetny serial zrównał się z innymi serialikami pośledniej jakości. Odkąd poluzowali hamulce i odcięli się w tym sezonie od książki niemal zupełnie to bzdura bzdurę pogania.

1. Jon Snow ewakuował dzikich statkami i odpłynął przez wodę w poprzednim odcinku. Dlaczego w tym znowu maszeruje jakby szedł z Hardhome z buta? Przecież Nocna Straż miała swoją strażnicę i port i stamtąd statki wypłynęły i pewnie tam też dotarły - po co mieli przechodzić przez bramę w Czarnym Zamku licząc, że jednak Ser Alistair otworzy łaskawie drzwi? Tak jak uważam go za dupka to tutaj pokazał zwyczajnie klasę już kolejny raz. A Jon Snow tu a w książce to niebo a ziemia.
2. Królowa Daenerys otoczona garstką Nieskalanych wśród mieszkańców, którzy ją nie bardzo kochają. No sorry. Ciągle zagrożona. Nie wspomnę, że ci Nieskalani znów giną jak p...y w starciu z jakimiś leszczami z nożykami. Gdzie te 10 tys. Nieskalanych - wymarli bo dotarciu do Mereen. Jak ktoś wspomniał, w książce Harpie to pikuś - prawdziwym zagrożeniem jest oblężenie przez armie Yunkai. Jakby byli tylko Synowie Harpii to by się ich wybiło i tyle. Żałośnie ten wątek wyszedł - liczyłem na więcej, a skończyło się niskobudżetowym przedstawieniem klasy B.
3. Stannis i spalenie jego córki - nie wiem jak to określić. SŁABE. Po co, dlaczego? Nie wiem. R'hlor pomoże zdobyć Winterfell? Melisandre spali wszystkich? Bo nie wiem jak ta pomoc ma wyglądać? O ile nad Czarnym Nurtem mogłem sobie Melisandre wyobrazić, ale tu? Za dużo znaków zapytania.

Ten sezon pokazuje jak ze świetnego serialu zrobić przeciętny - taka Xena, czy Herkules, bez urazy i nic nie ujmując tym produkcjom.

Imo to wina Martina troche :D jakby pisał jak człowiek i pisaliby na podstawie ksiażek scenariusze to serial w tym sezonie by tak nie podupadl. A w następnym to pewnie dramat będzie :(
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Przegieli ze Stannisem i Shireen.. A lubiłem typa i kibicowalem mu. Jak mogli :/
Walka z harpiami na arenie mało realistyczna. Smok bardzo fajnie zrobiony, tylko trochę słaby w boju póki co.

Poprzedni odcinek z bitwą w hearthome był bardzo fajny, ten był mocno emocjonujący, ale pozostawia niesmak.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dopiero po tym odcinku polubiłem Stannisa. ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

W sumie jest jeden spory plus tego spalenia - wątek Shireen był arcynudny.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »


Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »


Arrrrrrr ;D oglądamy :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Prawda to?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No kończę "oglądać"

ok potwierdzone wyciekło :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

serio?? myślałem, że to fake

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Zrobiłem risercz i nic nie znalazłem oprócz kiepskiej jakości kadrów. Chyba jednak fejk.

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Wiadomo, że podkręcają zainteresowanie a premiera na polskim HBO w poniedziałek wiec na nacie wtorek/środa z lektorem :lol2:
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

W poniedziałek jest już z lektorem. Na cda i graotron.tv Czasami już o godzinie 18 można odcinek obejrzeć.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Matis pisze:W poniedziałek jest już z lektorem. Na cda i graotron.tv Czasami już o godzinie 18 można odcinek obejrzeć.
9 odc juz o 11 rano był na CDA w poniedziałek.
Armie:
TK - 3500 pkt

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Zabicie młodej Lanisterówny dość zaskakujące, myślałem, że to podpucha z tym pocałunkiem. Gra aktorska tej ślicznej czarnowłosej żmijki wyjeżdżającej z tym tekstem o cipce zasługuje na Złotą Malinę.

Finał 10 odcinka taki sobie zaskakujący, ale historia Stannisa to po prostu mnie zwaliła z nóg. Odcinek byłby bardzo dobry, jakby choć trochę tej bitwy pokazali, a nie od razu przeszli do finału.

U Boltonów była odwilż więc ten śnieg nie łagodził upadku z muru w żaden sposób. Hmmmm no trochę rozczarowujące, że ten wątek tak się skończył. Wygląda to tak, jakby po zadymie z gwałtem na Sansie, mieli zrobić scenę jej tortur, ale przez wzgląd na opinię publiczną na szybko nakręcili zastępczą scenę.

Kim są Ci jeźdźcy co otoczyli Daenerys? To jest właśnie ta armia mająca oblężać Meerinę?

Walk of shame Cercei bardzo realistycznie zrobiony, zwaliła mnie gra i charakteryzacja. No i wskrzeszonego górę pokazali.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Zaleś
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Zaleś »

Scena z Dothrakami w książce wygląda inaczej , mianowicie z Denerys jest jeszcze smok co zmienia całkowicie postać rzeczy - tu mamy brudaskę walącą z buta , a w książce królową na smoku. Pod koniec Tańca ze smokami Meeren jest już oblężone przez armie Wielkich Panów , w jego stronę zmierza flotylla Żelaznych Ludzi. Przewiduję następujący rozwój wypadków- Denerys przekabaca Dothraków , i razem z nimi wraca do miasta , w tym czasie flota Żelaznych Ludzi ląduje pod Meeren . Mamy mega bitke -- pytanie tylko czy dogada się Denerys z Żelaznymi Ludzmi czy ich rozwali. Bądź co bądź zdobędzie w końcu statki potrzebne do desantu na Westeros . Ciekawe czy Czerwona Kapłanka ożywi Jona - byłby wtedy zwolniony z przysięgi straży na murze , a Północ na pewno mając do wyboru dziedzica Starka ( choć bękarta) , a znienawidzonych Boltonów pewnie opowie się za nim.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jakby co to dwa pierwsze rozdziały, których już gruby nie zmieścił w TzS są w necie.

@Zaleś - co do dogadania się z Żelaznymi ludźmi:
spoiler pisze:Victarion: "Looks like the Dragon Queen is in an urgent need of my axe."

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No cóż, zakończyli samymi cliffhangerami jak rasowa telenowa brazylijska!

Wszyscy bohaterowie w opałach

Jon zginął jak Cezar, ale w okolicy jest dostępne wskrzeszanie (z kilku źródeł, niektóre nieco gorsze od innych)
Sansa i Fetor lecą na łeb na szyję
Stannisa głowa za sekundę zostanie ścięta przez Brienne
Daenerys za chwilę zgwałci brygada kozaków
Arya właśnie ślepnie
Jaimie idzie na wojnę z Dorne
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, o 11:14 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ