Pre Silesian 2800 Vanaheim Kraków 8.09.12

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Pre Silesian 2800 Vanaheim Kraków 8.09.12

Post autor: panterq »

Gramy na magiczne tereny?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

one bedą takie magiczne że ci głowe urwie przy samym tyłku :D

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

A nie nogi przy samej szyi?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

problem z terenami jest taki ,że nawet organizatorzy Silesiana nie wiedzą jak to dokładnie będzie wyglądać:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dlatego pytam, czy gramy z nimi czy nie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Obrazek
UWAGA!
Będziemy o tym jutro trąbić ale najprawdopodobniej w październiku po Silesianie turniej odbędzie w klubie STRYCH.
Właściwie wszystko jest załatwione - pozostały szczegóły - ale wiadomo ,że w szczegółach diabeł siedzi.

CZY WYSOKOŚĆ NAGRÓD MA DLA WAS KOLOSALNE ZNACZENIE?
Nie ukrywam ,że klub Strych jest doskonałym miejscem - niezwykle komfortowym dla graczy ale kosztuje - nie chcę do tego jakoś bardzo dokładać - dlatego pytam czy obejdziecie się bez wypasionych nagród (będą symboliczne) przy wpisowym rzędu 20-25zł. Chciałbym wiedzieć kto uważałby taki turniej za "głupi" , "bez sensu" etc... jeśli ktoś się wstydzi to pw. To co usiłujemy z Sevim teraz zrobić jest bardzo ważne dla przyszłości naszych gier w Krakowie - sklepy są i znikają a miejsce takie jak klub Strych jest wieczne (działa od 28 lat). ZALEŻY MI NA WASZYCH OPINIACH I WSPARCIU BĄDŹ KRYTYCE! Nie przejdźcie obojętnie obok tego tematu proszę...
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2012, o 20:12 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Dla mnie 20-25zł to za dużo. Nagrody nie mają znaczenia
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no rozumiem - ale taniej jak 20 zł się po prostu nie da tego zrobić.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Przede wszystkim cenię sobie możliwosc spędzenia dnia z ludkami i graniu z dziwnymi armiami :) Nagrody nie maja znaczenia, wstęp rzędu 20 zl za komfort jest akceptowalny, pytanie czy gracze z innych środowisk (śląsk, nieśląsk) będą się raczyli pofatygowac na tura z symbolicznymi nagrodami. A to chyba w tym momencie głównie pod nich miejscówka..

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Nie tylko albowiem odsyłamy ludzi z kwitkiem - niestety nie mam sponsora bo i czasy są lewe więc wszystko musi być opłacone z wejściówek. Normalnie godzina w tygodniu w klubie Strych kosztuje 50zł - ja znam od wielu lat kierowniczkę i obiecała zejść z ceną na 20-30 zł /za 1h - jak na sobotę to są to grosze - nie mniej jednak potrzebujemy sali na 10 h wiec robi to kwotę 200-300 którą trzeba zapłacić.
Nie wiem jak Śląska na taką propozycje- będę rozsyłał maile z zapytaniem.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

realnie rzecz biorąc nie - chyba że tydzien po Silesianie bedzie pusty w turnieje w regionie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Więc tak:

- zagramy na zwykłe tereny z powodu iż organizatorzy mastera nie zrobili mapek, podali wyłącznie tereny jakich możemy się spodziewać. Rok temu graliśmy turniej pre na zwykłe tereny i było ok. Mam nadzieję że nie jest to problemem.

- sprawa Strychu: z góry mówię że cena wejściówki (20-25 zł) będzie w całości przeznaczona na pokrycie kosztów wynajęcia dużej sali/korytarza. Niestety nie ma możliwości nieodpłatnego korzystania z obiektu Strychu. Obecnie w UMK powstaje mnóstwo pomysłów jak zmniejszyć budżet miasta i komu obciąć kasę. Zapewne słyszeliście o przepychankach w oświacie. Ale nie tym piszę: od dłuższego czasu probujemy bezskutecznie znaleść miejsce w Krakowie na rozgrywanie dużych turniejów + przechowywanie blatów, terenów etc - niestety w MDK z którymi się kontaktowałem nie chcą wogóle z nami rozmawiać. Z Butanem byłem na spotkaniu w YMCA ale narzucono nam duże kwoty które mielibyśmy płacić co miesiąc bez możliwości przechowywania w/w rzeczy. W Krakowie jest lipa jeżeli chodzi o miejscówkę i za bardzo nie ma widoku żeby miało być lepiej. Pojawiła się opcja Strychu - własne tereny, blaty, dużo miejsca, nikt się nie będzie mieszał w organizację - ale jest koszt wynajmu.
Napiszę też że ani ja ani Piotr ani nikt z klubu True Legion nie będzie miał z opłacanej przez graczy wejściówki procentu. Działamy non profit, poświecając swój prywatny czas. Piszę to aby nie pojawiały się 'rewelacje' że wejściówka kosztuje 20-25 zł i Sevi trzepie na tym kasę. Całość wejściówki będzie przeznaczona na wynajem, a nadwyżka (o ile będzie) przeznaczona na symboliczne nagrody.

Myślę też również o tym co napisał Fluffy - wejściówka o takiej cenie i brak nagród - może nie spowodować przyjazdu graczy z poza naszego regionu. Ale myślę że gdyby były organizowane turnieje na formaty masterowe to frekewncja była by na przyzwoitym poziomie.

W tym miejscu pragnę podziękować za naprawdę zajebistą współpracę Vanaheim. Bez sklepu, bez Bartka - który jest fantastyczną osobą, otwartą na wszystkie nasze pomysły nie mielibyśmy gdzie grać i spotykać się na turniejach. Wielkie brawa dla Bartka =D>

ps. rozmawiałem dziś z Bartkiem i on chce rozstawić jutro namiot - na dwie osoby, więc zapraszam osoby z rezerwy :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Aha, proszę o wasze opinie oczywiście ;)
Wisła Kraków.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

proponuje wam zagrac magiczne tereny - lepiej zaznojamic sie z ich zasadami przed masterem. Mówię z wąłsnego zeszłorocznego doświadczenia ; ) nie tylko przeczytac ale i ograc się z nimi to dobry boost przedmasterowy imo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

-Qc- pisze:proponuje wam zagrac magiczne tereny - lepiej zaznojamic sie z ich zasadami przed masterem. Mówię z wąłsnego zeszłorocznego doświadczenia ; ) nie tylko przeczytac ale i ograc się z nimi to dobry boost przedmasterowy imo
Nie ogarniamy tego :) Tym razem odpusczamy :)

http://www.facebook.com/pages/Klub-Stry ... 6701241203
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

garga nie bedzie, kosa wchodzisz w jego miejsce :)
xYz

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Sevi pisze: Ale nie tym piszę: od dłuższego czasu probujemy bezskutecznie znaleść miejsce w Krakowie na rozgrywanie dużych turniejów + przechowywanie blatów, terenów etc - niestety w MDK z którymi się kontaktowałem nie chcą wogóle z nami rozmawiać. Z Butanem byłem na spotkaniu w YMCA ale narzucono nam duże kwoty które mielibyśmy płacić co miesiąc bez możliwości przechowywania w/w rzeczy. W Krakowie jest lipa jeżeli chodzi o miejscówkę i za bardzo nie ma widoku żeby miało być lepiej.
Legion WH40K od dawna robi turnieje w Młodzieżowym Domu Kultury (MDK) ul.Grunwaldzka 5, Krakow.

Przy okazji DMP rozmawiałem z Emanem i Misiem, i mówili, że tam są bardzo fajni ludzie, którzy z przyjemnością udostępnią salę na dodatkowy turniej - dwa na raz się nie zmieszczą, więc w innym terminie niż WH40K. Stoły też są na miejscu czterdziestkowe i raczej nie byłoby problemu z pożyczeniem.
A miejscówka jest zacna i chyba tańsza niż strych.

Ale Strych to też fajne miejsce.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Organizowaliśmy turnieje na Grunwaldzkiej.
Tam jest taki problem że zaproponowano nam ograniczenia czasowe 10-16 bodajże.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Maciek P. pisze:
Ale Strych to też fajne miejsce.
Gośka tęskni za Wami - starym Legionem :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja odpadam niestety, z przyczyn nagłych.

ODPOWIEDZ