Planszówki w świecie Blizzard'a

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: Planszówki w świecie Blizzard'a

Post autor: Fluffy »

Losowość kart bitewnych jest zerowa :) Po prostu jeszcze nie jesteście na tym etapie. Z czasem okaże się, że warto np wykonać samobójczy atak jedną jednostką (kochane lingi :mrgreen: ) żeby dociągnąć cenne trzy karty walki potrzebne w zaplanowanym kluczowym starciu, pomaga tez odpowiedni tech, czy - jak wspomniałeś - częsty research. Zarządzanie ręka w Starze jest jednym z kluczowych elementów gry. Warto nauczyc się tez decków i budować odpowiednie zestawy jednostek, aby jak najwiecej kart było przydatnych :)
Jeżeli podstawka Wam się podoba, proponuje jak najszybciej dokupić Brood War'a i uczyc się grac już razem z nim. Dodatek (mimo że na pierwszy rzut oka jest drogi i zawiera niewiele elementów) wnosi naprawdę bardzo duzo do gry i niweluje całkowicie niewielkie wady wersji podstawowej (np zaskoczenie związane z naglym spelnieniem specjalnych warunków zwycięstwa przez wroga). Niweluje tez podstawową "imba" taktyke tosów (spam archonami).
Zaręczam, że po jednej rozgrywce z dodatkiem do wersji podstawowej juz nie wrócicie :)

Polecam również kliknąc na Link ściągnąć pdf-a i zapoznać się z tym materiałem. Rozgrywki od razu wskocza na zupełnie inny poziom :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Coś chyba z bgg się pochrzaniło, bo nie widzę tam żadnego pliku. Chyba, że autor już go zdjął.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Omg, rzeczywiście.
Jeżeli jesteś zainteresowany materiałem, podrzuć maila, to wyslę.
Mam to ściągnięte.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Posłałem maila na PW
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Sorki za dwa posty pod rząd, ale przy edycji tematy chyba nie migają że jest nowa odpowiedź.

Dwa pytania ze sobotniej gry, na innym forum nikt mi nie odpowiedział:
1. Kiedy przesuwana jest baza terran? Sytuacja była taka:
Kontroluje sektor A B C na planecie. W A jest baza wrogiego terrana. Terran daje mobilizację na tą planetę i chce zaatakować sektor B oraz przenieść tam bazę z sektora A. Czy jest to jakoś możliwe? Np. najpierw rozgrywamy bitwę a potem przeleci bazą? (w zasadach dokładnie nie pisze kiedy się przesuwa bazę)
2. Ja mam strategię, która pozwala zagrywać dwa eventy. W fazie zagrywania eventów, przeciwnik kładzie informatora, który zabiera moją strategię i pozwala mu ją zagrać. Czy może teraz zagrać drugą z nieodrzuconych jeszcze kart eventów? (wg. instrukcji najpierw zagrywamy kartę, wprowadzamy efekty i dopiero wtedy odrzucamy nadmiarowe)
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

1. Kiedy przesuwana jest baza terran? Sytuacja była taka:
Kontroluje sektor A B C na planecie. W A jest baza wrogiego terrana. Terran daje mobilizację na tą planetę i chce zaatakować sektor B oraz przenieść tam bazę z sektora A. Czy jest to jakoś możliwe? Np. najpierw rozgrywamy bitwę a potem przeleci bazą? (w zasadach dokładnie nie pisze kiedy się przesuwa bazę)
Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Taki bonusik dla terran. Baza jest przenoszona w rozkazie mobilizacji przed bitwą. Oczywiscie jak rpzegra bitwę, bazą nie może "uciec" więc ją straci..
2. Ja mam strategię, która pozwala zagrywać dwa eventy. W fazie zagrywania eventów, przeciwnik kładzie informatora, który zabiera moją strategię i pozwala mu ją zagrać. Czy może teraz zagrać drugą z nieodrzuconych jeszcze kart eventów? (wg. instrukcji najpierw zagrywamy kartę, wprowadzamy efekty i dopiero wtedy odrzucamy nadmiarowe)
Tu nie wiem dokładnie, a nie mam instrukcji przy sobie. Dam znac jutro.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Napisałem na 4 różnych forach i póki co to do 1 pytania to wszędzie odpisali, że nie można.
Poszperałem trochę w instrukcji i znalazłem w dziale walka zdanie, które mówi, że najpierw wykonujemy wszystkie możliwe ruchy dopiero na koniec rozgrywamy walkę. Więc chyba sprawa wyjaśniona (w dziale mobilizacji pisze, że najpierw wykonujemy ruchy jednostek a potem walka, więc tutaj był problem czy traktować bazę jako jednostkę)
(oczywiście mówimy o jednym rozkazie mobilizacji a nie dwóch)

Co do drugiego to wszyscy (w sumie 3 osoby mi póki co tylko odpowiedziały) byli z lekkim wskazaniem na nie.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Do mojego drugiego pytania dostałem odpowiedź:
Yes, the human player would be able to then play a second event card.


I hope this answers your question!
-Corey Konieczka
Lead Game Designer
Fantasy Flight Games
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

A czemu nikt nie wspomniał o Warcrafcie planszowym? Nie wowie, a warcrafcie - strategii. Giera ładnie wydana, w końcu to FFG, do tego uniwersum wiadomo, mapki zawsze losowe można ułożyć, oraz gry są bardzo ciekawe grając z sojuszami i handlem "na gębę". Po pewnym czasie uzgodniliśmy, że startowe lokacje nie wyczerpują lasów i kopalń, bo gra się czasami kończyła remisem. A po dodrukowaniu (i podklejeniu na tekturkę) zrobiliśmy sobie wersję na 6 osób i powiem, że było zwyczajnie przejedwabiście. Nie grałem w wowa i SC, ale zapewniam, że WBG jest warte, a dodatek pewnie równie dobry, bo nie grałem niestety, a zmiany do mechaniki dodaje potężne ponoć.

Targowo.Istore
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Targowo.Istore »

Planszówka jest wg mnie o wiele lepsza niż jej karciany odpowiednik,głównie ze względu na interakcji. Nie twierdze że karcianka jest zła,przy niej tez można sie świetnie bawic,jest wciagajaca. Ale ogólnie lepsza mechanika jak i tryb gry mamy w planszowej wersji.

ODPOWIEDZ