Kings of War

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Kings of War

Post autor: Smh »

Don_Silvarro pisze:
no i Mantic rozeslal beta zasady :)
Miodne są :)
pierwszy koment po luknieciu w PDF... fak... jakie krotkie ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

bosik1
Warzywo
Posty: 17

Post autor: bosik1 »

Potwierdzam że miodne. Warhammer powinien brać z nich przykład. Gra wygląda na znacznie szybszą i prostszą bez mas zasad które psują balans. Mantic DO BOJU =D>
Pokochałem zasade Elven Saber-Toothed Pussy:D

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Don_Silvarro pisze:
Lazur pisze: To ten co napisał zasady do 8ed
Serio? Wiem, że Mr. Cavatore jest 'credited' jako autor zasad 7ed. Niestety nie znalazłem 'na internetach' zapisu o autorze 8ed. Czy ktoś życzliwy z własną kopią ósemki może rzucić okiem na stronę tytułową?
więc pewnie Mantic już planuję wydać figurki w Grim Future
Nie widzę związku?
A. Cavatore jest wymieniony jako pierwszy przy games development

Co do wydania figurek w klimacie 40tki to był to żart nawiązujący do tendencji graczy, którzy nie są zadowoleni z zasad, które wymyslił do 8ed. i zaczynają przygodę z WH40k
Obrazek

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Lazur pisze: A. Cavatore jest wymieniony jako pierwszy przy games development
Jest wymieniony jako pierwszy, bo wypisać musieli cały zespół Games Development, a kolejność była zapewne alfabetyczna :P Więc 'autorem ósmej edycji' czy 'gościem który ją napisał' bym go nie tytułował, chyba, że jest wymieniony osobno na samej górze jako 'Author', ew. jest zapis jak w książce do 7mki: "By Alessio Cavatore".

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Poszukuję chętnego do testowania zasad w Krakowie.

Miejsce: Najchętniej sklep Imperium, ale jestem otwarty w tej kwestii (w innych także :wink: ).
Termin: do ustalenia, najchętniej jak najszybciej :wink: .
Czas: w tygodniu start 16-17.

Warunki: Z mojej strony krasnoludy ok 1500pkt przy minimalny proksowaniu, więcej jeśli modele poustawia się luźniej na trayach.

Znajdzie się chętny?

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Czy ktoś z forumowiczów grał już na beta zasady ?
Jak z grywalnością ?

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Czy ma ktoś może zasady i armie z "nowej edycji" Kings of War (rozsyłana w newsletterze)?

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Parę dni temu Don Silvarro opublikował pierwszy tekst ze swojej serii o 3 edycji Kings of War. Na dobry początek recenzja podręcznika: http://www.thenode.pl/artykuly/recenzje ... -of-war-3e
Sam miałem przyjemność zagrać i muszę powiedzieć, że rozgrywka była bardzo lekka i przyjemna. Najbardziej chyba podoba mi się otwartość list armii i możliwość ich łączenia - dzięki temu możemy złożyć, co nam się tylko zamarzy (sam grałem moimi starymi figurkami jaszczurek na zasadach mieszanki orków i goblinów).
Obrazek

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

A w Poznaniu ktoś nie chciałby spróbować w KoW?

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Dwa tygodnie minęły, oto druga część Silvarowego prezentowania gry: http://www.thenode.pl/artykuly/wprowadz ... dstawowych
Obrazek

uxy
Plankton
Posty: 1

Post autor: uxy »

Na początku jako że to mój pierwszy post na tym forum Witam serdecznie, nazywam się Łukasz pogrywam w Pruszkowie i okolicy głównie w 40k, KoWa i trochę gier planszowych ;)

Lekko odkopie temat KoWa bo chciałem zaprosić na manticowe forum, mam nadzieje że to nie kłopot więc pod adresem www.manticgames.pl znajdziecie świeże forum o Kings of War, Warpath i innych Manticowych grach, forum zupełnie nie komercyjne :)

Serdecznie zapraszam
Uxy

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

słyszałem ploki, że GW podjeło decyzje o wykupie firmy i przejęciu systemu, ktos może zna szczegóły?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kanadian pisze:słyszałem ploki, że GW podjeło decyzje o wykupie firmy i przejęciu systemu, ktos może zna szczegóły?
takie ploty krążą po sieci od kiedy Mantic pokazał KoW i listę armii do tego systemu
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Pojawił się post na bell of lost souls, ale zanim zdążyłem przeczytać został skasowany.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Udało się komuś ogarnąć zasady w praktyce? Jak to wygląda względem WFB? Widzę, że w zeszłym roku były apdejtowane/wydane zasady do KoW i poszczególnych armii. Jeden nawet w tym roku, więc temat nie umarł :)

Edit: po lekturze podręcznika do KoW nie widze specjalnego zmniejszenia losowości względem WFB. Jest za to, co również istotne, znaczne uproszczenie. Może nawet miejscami zbyt duże, ale musiałbym to przetestować w praktyce żeby się przekonać ;)

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Od bardzo dawna nie grałem w WFB, ale:
+ jest prościej,
+ jest szybciej,
+ luźna kompozycja armii (które można mieszać) pozwala wystawić, co nam się podoba (w rozumieniu fluffowym, niekoniecznie największej przegiętości),
+ mniej jest zasad specjalnych do zapamiętania, wszystkie armie operują na tych samych,
+ wydaje mi się, że więcej zależy od tego jak grasz, a mniej od tego, jakie masz jednostki (choć też nie zawsze),

- duży nacisk na ataki z flanki i od tyłu sprawia, że trzeba sensownie ustawić teren i mieć trochę większe pole bitwy - jeśli teren nie pozwala na wejście na flankę, a obaj gracze posuwają swoje armie w jednej linii, wygrywa ten, kto pierwszy zniszczy jakąś jednostkę wroga (względnie ma silniejsze jednostki, przy czym tu chodzi o nierówną frontalną walkę np. 10 żołnierzy do flankowania przeciw 20 piechoty trzymającej linię, a nie to, że konkretne jednostki są plewne),
- nadal jest losowo - nie chodzi tylko o przerywanie linii, jak powyżej; np. artyleria potrafi nic nie robić albo jednym strzałem zniszczyć jednostkę,
- momentami rzuca się wiadrami kostek (w małych bitwach zdarzają się rzuty po 30-40, teoretycznie możliwe jest nawet 120),
- to nie jest system do 28mm - najlepsza zabawa jest przy dużej ilości dużych jednostek, które mają dużo miejsca do ruchów - w 15 czy 10mm sprawowałoby się to świetnie, ale 28mm to za dużo.

Wiele osób przyzwyczajonych do WFB oburza się, że w grze nie zdejmujemy strat z oddziałów - akurat to powszechne rozwiązanie w grach do wielkich bitew, a tak KoW został pomyślany, więc nie ma co się zniechęcać. (Młotek pierwotnie był niemal skirmishem, tylko się rozrósł i rozpatrywanie pojedynczych wojaków zostało mu z początków.)

Więcej poczytać można tutaj: http://www.thenode.pl/component/tag/kings-of-war
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki za te informacje. Kiedyś na bank spróbuję swoich sił w KoW :)

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Jeśli masz armię do WFB, to wystarczy znaleźć przeciwnika z armią. Sam w pierwszej rozgrywce w KoW grałem Lizakami na zasadach Orków i Goblinów. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Mam imperium i chcę wreszcie pierwszy raz zagrać. Ale chciałbym najpierw na zasadach WFB ;)

ODPOWIEDZ