8 edycja: WIN or FAIL?

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

8 edycja: win or fail

Czas głosowania minął 4 sie 2010, o 15:39

Win: najlepsza edycja Warhammera
93
41%
Fail: prosta i głupia
78
34%
Nie mam zdania / trudno powiedzieć
56
25%
 
Liczba głosów: 227
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: 8 edycja: WIN or FAIL?

Post autor: Daw »

Twój pomysł uważam za fail po całości... jak sobie wyobrażasz sprawdzanie załóżmy 40-tu rozpisek przez sędziów czy przestrzegają restrykcji RB/AB/Turniejowych? Pomysł od czapy wg. mnie...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Reyki zmień proszę podpis bo jest tendencyjny i wprowadzający ludzi w błąd - GW RZECZYWIŚCIE pierdolnęło się w RB co potwierdziło wydając erratę.

EOT

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

jak sobie wyobrażasz sprawdzanie załóżmy 40-tu rozpisek przez sędziów czy przestrzegają restrykcji RB/AB/Turniejowych
A po co? Jesteśmy dorośli, można mieć na tyle zaufania, żeby zostawić zrobienie rozpy graczom. A chyba nie zauważyłeś, że w tej propozycji nie ma mowy o restrykcjach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Z punktu widzenia graczy jest to bonus. Z punktu widzenia organizatora to już inna bajka. W jaki sposób można oszukać? W sumie chodzi o liczbę procentów konkretnych slotów - ale w opcji drukowania rozpisek AB widać ile punktów jest przeznaczonych na co.
Jedyny problem to motyw organizacyjny - czyli że gracz musiałby zabrać za miast 100 figurek, przykładowo 150. No ale nie każdy je ma, czy też nie każdy jeździ samochodem...

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Myślę, że propozycja ReyQ'iego, jakkolwiek niełatwa logistycznie, jest ciekawa.
Tak naprawdę, gracze w większości będą po prostu mieli rozpiski gotowe z góry, co najwyżej będą w nich robić drobne korekty.
Dodatkowo, zawsze można sobie nawzajem te rozpiski dać do sprawdzenia.

Np. gdybym grał HE, to robiłbym głównie ruchy w stylu: PG <-> SM <-> WL i ew. ilość orłów/sw. I zmieniał lore'y.

Zabawna idea - myślę, że ciekawy byłby to turniej.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Tak jak Jacek pisze. Najprawdopodobniej będą kosmetyczne zmiany w armiach.

Pomysł rzuciłem przez pryzmat armii którymi sam kiedyś grałem (Krasnoludy,HE,Imperium,TK,Demony).
Logistycznie jest to pewien problem ale myślę że do przełknięcia.

Postaram się zaproponować jakiś turniej beta testowy mojej wizji w Łodzi w najbliższym czasie i się zobaczy.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

To już lepsze rozkminy by były jak by robić tury z rosnącymi armiami
1 grę gramy na 1600
2 na 2000 ale każda jednostka z 1 gry musi być , ale może mieć wykupione upgready lub zwiększyć swój stan
3 na 2400
do tego masz scenariusz w każdej bitwie inny i masz takie kminy że szok.
można wprowadzić jeszcze coś takiego jak dobieranie (dobro do zła, zło do zła), które zmienia się w poszczególnych bitwah
ilości kombinacji nie ogarnie tak naprawdę nikt i można pokombinować tak z progami zawsze by karcić takie HE dethstary w tych bitwach na mniejsze punkty.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Przepraszam ze zadam głupie pytanie i to jeszcze offtop ale mój skostniały umysł nie odnotował czegoś:

Co to jest deathstar?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Wypasiony klocek elitarnej piechoty praktycznie nie do zniszczenia Np. 40 White lionów :P

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Hmmm. Ok. ale to troche śmieszne. Wymyślanie jakiejś nowej nazwy dla jednego oddziału.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Reyki pisze:Hmmm. Ok. ale to troche śmieszne. Wymyślanie jakiejś nowej nazwy dla jednego oddziału.
Takich oddzialow jest wiecej (choseni z 3+ ward, gwardia z drakenhofem, itd itp). Pierwszym deathstarem byly 7-edycyjne shady z kompletem bohaterow. Zalozeniem tego oddzialu jest nie oddawanie punktow i nawalanie wszystkiego z magii/strzelania/walki.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

death stary da radę załatwić przy odpowiednim kombinowaniu, a zasada jest tak samo prosta jak przy blood dragonach w 6ed. najpierw śmieci potem obiadek, trza wykorzystać zasady np. impacty...spam rydwanów kamikaze w coś takiego i unit jest mniejszy o połowę, z resztą trza już powalczyć na poważnie....
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie każdy ma rydwany... ale 4 du ze placki stykną :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja się zastanawiam jak by zadziałały 4 bloodcrushery FCG i herald na świniaku.
W sumie jest to jakiś potencjał bo ataków sporo, KB moze sztandar d3 do cr.
Rzucić taki unit na flankę i tylko patrzeć jak wrogowie giną.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Czterech bloodcrusherów FCG to chyba ponad 500 pkt za oddział z 12 W As 4+ i ward 5+. A przy ósmoedycyjnym zalewie strzelców w corach nie sądzę, żeby doszli w ilości wystarczającej do zrobienia czaegoś innego, niż zginięcie.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Za 500 pktow mam 20 kusznikow DE i 15tu shadow. Mysle, ze starczyloby.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"Wypasiony klocek elitarnej piechoty praktycznie nie do zniszczenia Np. 40 White lionów "

White Lionów idzie rozmontować w combacie. Rozmontowałem klocek 23 rozmontuję i 40stu.

fakt, od rozpiski Andrzeja dostałem wklepy ale: pech z żyrkiem, totalna niemoc mojego strzelania i brak ogrania z magią.
anyway, próby i kombinacje nad krasiową rozpiską zjadającą deathstary i nie składającą się z 14 machin są bardzo zaawansowane.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Grazbird pisze:"Wypasiony klocek elitarnej piechoty praktycznie nie do zniszczenia Np. 40 White lionów "

White Lionów idzie rozmontować w combacie. Rozmontowałem klocek 23 rozmontuję i 40stu.

fakt, od rozpiski Andrzeja dostałem wklepy ale: pech z żyrkiem, totalna niemoc mojego strzelania i brak ogrania z magią.
anyway, próby i kombinacje nad krasiową rozpiską zjadającą deathstary i nie składającą się z 14 machin są bardzo zaawansowane.
nom, masz rację... prace trwają... ale pamiętaj, że deathstary też ewoluują... i niedługo możesz zobaczyć 40 WL w obstawie 12 orłów.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Eee, tam. Deathstar na WL jest już dawno przestarzały :)

Wkurzę się tylko, jak obetną mi ilość lataczy, bo okaże się, że wyrzuciłem kasę w błoto :?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

moim zdaniem latacze zostana obciete dopiero jak ktos zacznie grac na 10 orlach, itp. Do tego czasu przegięcie takich rzeczy to rzecz czysto hipotetyczna :) i niepotwierdzona.
Obrazek

ODPOWIEDZ