Kozie Sukcesy i Porażki

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Kozie Sukcesy i Porażki

Post autor: Khuman »

co do oiro, 75% na to że będzie 2600, jak by dali bestią -70pkt. na rary by mi wystarczało :)

graliśmy czym takim:
Maciek Klub The Gamblers ID 3225 pisze:Savage Orc shaman: główka

Night Goblin Shaman: 2 level, dispel scroll

Night Goblin Shaman: 2 level

Goblin: BSB, banner of eternal flame, light armour, shield

21x night goblin, baner, 3x fanatic

21x night goblin, baner, 3x fanatic

36x savage orc, big uns, FCG

doom diver

doom diver

mangler

mangler

pump wagon

pump wagon
&
Khuman Klub The Gamblers ID 3129 pisze:Hero: 162 + 226 = 386 / 400

Bray-Shaman: herdstone, two level in shadow

Wargor: the beast banner, battel standar beare, many-hand fiend, gnarled hide, heavy armour, shield

Core: 337 + 57 + 57 = 451 / 400

39x Gor: full command grup

8x ungor rider's: drummer, halfhorn

8x ungor rider's: drummer, halfhorn

Special: 513 + 70 + 70 + 55 + 55 = 763 / 800

39x Bestigor: full command grup, standard of discipline

5x hargor: scout

5x hargor: scout

Razorgor

Razorgor

1600 / 1600
1 bitwa z Jarkkiem i Majkiem czyli DoCh i VC 11 / 9

zdziwiłem się że niem writhów bo Majk je bardzo lubi, tylko couch, gwardia Ghule, i takie tam, w demonach flamery 2x 3, furie 2x 5, 40 BL, piątka piesków... w polu bitwy pech w kościach był rezultatem że furie zabiły manglery, gory zaszarżowały na pieski i je zjadły na 4+ z overruna były by w gwardi na boku ale rzuciłem oczywiście 3 :/ bestigory nie radzą sobie z Bl co daje w rezultacie ucieczkę i potem nie fartowna kolejną panikę za gobliny i znowu ucieczkę po wcześniejszym zebraniu, savege z BSB bestii który dał im 6S w pierwszej turze pokroiły gwardię na kupę kości, jedynym fartem jaki mieliśmy to BSB goblińcki który dostał ranę od konia trenera a potem zdał cztery razy parry warda, co dało nam zachowanie FA, czwarta tura i koniec

druga bitwa z Śmiechem i Dalmarem DoCh i VC 10 / 10

miting... czyli rozstawienie na ukos blisko siebie, jaką przekątną by nie wybrali był obelisk i dom, do tego doszedł heartston, który postawiłem pomiędzy te daw obiekty, to było dość mocno posunięcie, chciałem tego, ponieważ przyjęcie takiego naporu w prostej linii nie było by jakoś kolorowe, to była jedyna szansa by rozdzielić to wszystko, więcej za bardzo nie ma co mówić, bo zagraliśmy 2 tury, a mieliśmy na talerzu generała DoCh, po mino wszystko bardzo sympatyczna bitwa

trzecia bitwa to ZFK Szymon i Irek HE i Dwarfy 7 / 13

niechało nam się grać B&G im też właściwie to Szymon to zaproponował, choć oszukali nas co do pkt. przełamania mieli ich 10 a nie 14 jak deklarowali, przy 10 mogliśmy z nimi grać sami mieliśmy 9, shaman orcowy który wylosował stopę weszła raz, przeszła 2 razy z hitem trzeci był nic ciekawego, i poszła stopa potem do domu, pechowy CC sevegów z kuszolami, i finał akcji, krasie strasznie mocne na te pkt. szczególnie jak nie ma się pitki i magów od 3 tury, zagrane dobrze 5 tur

czwarta bitwa nie mam pojęcia z kim znaczy kojarzę twarze ale nie pamięta ksyw imion DoCh i WoCh 10 / 10

grało się przyjemnie, strasznie defensywnie po mino takiego naporu, dwie nieudane szarże gorów dość kluczowe na nie wiele 7+ i 8+, czyściły by ładnie flankę, jedyne co męczyło to latanie do sędziego by potwierdzić jak działają fanole i manglery, pitka która zjadła 6 chosenów z 2I, z 14... 4 tury zagrane jedna więcej i całe BL były by zjedzone i inne takie tam, no nic zdarza się

piąta bitwa znowu ZFK i Denis + jego młody kolega token ;) 0 / 20

mały LD nie jest korzystny widząc dwie helki z naprzeciwka i masę innego dziwactwa, szczególnie że w trzeciej turze helka misfire 3 czyli chain mistcasty po shamanach, przeżył jedne orczy bo miał warda, lecz nie wiele to pomogło.. zdarza się, pełe 6 tur

ergo... mocna magia, choć chyba wolał bym jednego goblińckiego mniej a za to dwóch orczych, jednak stopa i re-roll dla sevegów były czasem zbyt kluczowe do naszych taktyk, tak dwa tygodnie przed zmieniliśmy taktykę, nie potrzebnie chyba, mieliśmy 12 rydwanów 6 fanoli, rary ocze bez zmian, zamiast bestigorów minoski, herosi podobnie, wszystko mass impaktó, co by nie doszło dostaje w pysk ostre jebnięcie... z tego co patrzyliśmy na nasze paringi i mete to było bardzo fajne, no nic bywa :)

może następnym razem 8)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, o 22:06 przez Khuman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

eee a co tak mało tych orków???:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

oj nie przykleiło dokładnie już poprawiam :)

up 8)

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Khumanor miałeś nielegalną rozpę bo bestigory za 513 a max 500 za oddział.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

:lol2: jako organizator nie wiedziałem o takim ograniczeniu :lol2:

:lol2: ale ja blaty umiem nosić :lol2:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Khumek a po jaką pałę ci heardstone w tych besitach?? mając tylko jednego maga:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ale masz 3 shamańskich orkogoblinosów, a przy heartstonie masz napisane "frendli " więc oni też dają PD :)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

tak mój drogi dają PD do puli Bestmenów dzięki temu masz 4 PD w puli beastmenów, które może użyć tylko szaman...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

nie tłumacząc na polski na początku twojej fazy magii każdy czarodziej w 6" generuje dodatkowego PD.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

otóż to :)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

tak tłumacząc instrukcje na polski Każda kość wygenerowana przy pomocy przedmiotu należącego do danej armii trafia do puli danej armi... bo chyba FAQ nic tu nie zmieniło a Herdstone Shard to item bestmeński... a nie orkowy... :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Tu popre Przemcia, zdaje sie że tak właśnie jest, a przynajmnije ja tak to zawsze rozumiełem :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

tu nie ma co rozumieć jest to wyraźnie napisane, że kości wygenerowane przy pomocy przedmiotów jednej z armii jak i z channelingu trafiają do puli danej armii.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

sory nie patrzyłem na to z tej strony, a nie jest to w żadnym faq tylko w booku s 137/138

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie no Klops to ja pisałem, że w booku to jest:) tylko zastanawiałem się czy może tego w jakimś FAQ nie zmienili...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

:lol2: fajnie wiedzieć że takie ciekawe zasady są w RB :lol2:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

:mrgreen: :mrgreen: no no przygotowując się do macek przysiadłem do RB... :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

bardzo ładnie :)

małe bestie czy duże? 8)

bo uważam że małych się nie opłaca wystawiać, bo nic ciekawego tam się nie mieści :roll:

a w dużych jest co ciekawego dać... bestie mają najlepszy zestaw odginaczek za 250pkt. :D

kto zgadnie do to jest? :P

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

3 pumbagory 3 x ridersi albo 3 razy psy 3 razy ridersi 2 pumby:) co do Kózek to myślę o Minobusie i gorach z S4... a do tego albo magujące demony albo WOCH z 2 rydwanami i stadem warriorów:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

2x harpiszcze w scoucie i 2x 1x razorgory :twisted:

genialny zestaw, nigdy na nim się nie zawiodłem, a ostatnio zjadły harpie flamery od tyłu, razorgory nigdy nie giną od lekkiego strzelania do 4S 8)

bestie chyba odłożę na bok bo jakoś nic ciekawego mi nie wychodzi, choć myślałem nad klockiem warriorów z 6S czy BL, albo pagusów z wardem od FA, albo masie rydwanów z WoCh, czy defens na cygor ( for fun ) hela / flamery, jakoś nic za bardzo mnie nie przekonywuje :roll:

ODPOWIEDZ