Dokąd zmierza WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No pewnie. Zawsze gram dla zwycięstwa, ale nigdy nie wymieniłbym armii na silniejszą.

Btw, na lokalu w Knurowie były dwie armie demonów. Zajęły 1 i 2 miejsce.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No tak, ale są tu ludzie (nie wszyscy oczywiście) Którzy grają naprzykład wampirami i tłumaczą się, że ani nie grają nimi dla turnieji itd., a sądzę, że 50% ludzi wypowiadający się w tym temacie mający dobre armie też są PG...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

jedna armia...od 1997r....
jedyna słuszna, brodata opcja...
również gram do zwycięstwa, ale jestem wierny sobie. mam moją armię i nią gram.
nie zamierzam kupować VC, DE czy Bretki pod wpływem koniunktury i ich "dopakowania"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

max1 pisze:No tak, ale są tu ludzie (nie wszyscy oczywiście) Którzy grają naprzykład wampirami i tłumaczą się, że ani nie grają nimi dla turnieji itd., a sądzę, że 50% ludzi wypowiadający się w tym temacie mający dobre armie też są PG...
Ja jestem oczywiście PG. Z orków staram się wycisnąć co sie da.
Natomiast krzywo patrzę na tych, którzy po prostu zmieniają swoje armie na mocniejsze, kopiują schematy itd. GW kiepskimi Army Bookami to wszystko dodatkowo napędza i na turniejach jest jak jest (patrz na przytoczone przeze mnie i przez Jankiela fakty z ostatnich paru tygodni). Demony się mnożą na turniejach, mimo że nikt do nich prawie nie miał modeli, a elfy i krasnale wymierają, mimo że ludzie mają potężne kolekcje tych figurek. Żeby było 'zabawniej', to już i te demony są coraz bardziej na jedno kopyto.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kołata, masz rację, a najlepsze jest to...
że demony to zajebiście uniwersalny AB. Można tą armię złożyć na milion różnych sposobów, a jest bloodzio+2-3 heraldów, 3 klocki horrorow i flamery....
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Zabawa jak cholera. Stworz wlasna lige, konkurencyjna do obecnej. Idea, zeby obudzic w tych ludziach wyrzuty sumienia, to mzonka. Co nie znaczy, ze przestaje mi na lidze zalezec. Po prostu uwzgledniam to, ze 1-2 bitwy na masterze mam wtuby i trudno. Niech sprobuja mnie przepic ^^

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Zgadzam się z Maxem w jednej kwestii.
Gram VC odkąd zacząłem się bawić w wfb w liceum, już 7 lat temu. Nie miałem zielonego pojęcia o możliwości tej armii, po prostu zawsze lubiłem klimat umarlaków. Głupio mi teraz, że armia jest tak silna, bo co drugi gracz wyraża lepiej lub mniej ukrytą pogardę "o, patrzcie, następny co zmienił armię żeby czesać maski".
Oczywiście nie przeczę, że zawsze chciałem wyciągnąć maksimum możliwości w armii. Bądź co bądź, na turniej nie jedzie się żeby przegrywać.
Obrazek

Zyraf
Chosen of Slaanesh
Posty: 666
Lokalizacja: Pomiechówek Terror Boyz

Post autor: Zyraf »

Jankiel pisze: Btw, na lokalu w Knurowie były dwie armie demonów. Zajęły 1 i 2 miejsce.
W Pomiechówku na turnieju miejsca 1,2,3,4,6 to demony :).

Nice ;]

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

o fak... na flaki khaina...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Zyraf pisze:
Jankiel pisze: Btw, na lokalu w Knurowie były dwie armie demonów. Zajęły 1 i 2 miejsce.
W Pomiechówku na turnieju miejsca 1,2,3,4,6 to demony :).

Nice ;]
:) fear outnumber poszedl i reszta graczy uciekla :)

a tak na serio to chyba zadecydowal fakt ze ludzie niebardzo wiedza jak z takimi demonami walczyc a i niedluga wychodza DE wiec pewnie to sie dosc szybko zmieni

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Murmandamus pisze:o fak... na flaki khaina...
na cycki Morathi :shock:

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

"na cycki Morathi"

Nie chce zabrzmieć bluźnierczo ale Morathi ma słabe cycki :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

jak na elfkę to niezłe :roll:
(i nie sugerujmy się figurką tylko fluffem.... klimatem :D)

Awatar użytkownika
Wilhelm
Wałkarz
Posty: 74

Post autor: Wilhelm »

THE_END pisze:"na cycki Morathi"

Nie chce zabrzmieć bluźnierczo ale Morathi ma słabe cycki :D
Masz na myśli figurkę, rysunek w AB czy fluff ?

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Wszystko po koleii :D

Rysunek szczególnie ... jakieś takie hmmm dziewczęce nie kobiece :D ale to chyba nie temat o cyckach Morathi ( ps Studiowałem w Californi tutaj co 2 baba ma robione - mogę przez to mieć zrytą perspektywę ;D )

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

ale wiecie, Morathi to chyba najpiekniejsza kobieta w świecie Warhammera (nawet zasadę ma).... no jeszcze jest Neferata i Everqueen.... no ale w top3 jest :roll:
a elfki w Warhammerze mają to do siebie, że są gorzej obdarzone niż ludzkie kobiety w kwestii biustu (nie to co DE w Lineage :roll:)

w każdym razie jakby co to można wykasować tego offtopa albo wydzielić gdzieś :p

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Artein pisze:ale wiecie, Morathi to chyba najpiekniejsza kobieta w świecie Warhammera (nawet zasadę ma).... no jeszcze jest Neferata i Everqueen.... no ale w top3 jest :roll:
A Lucrezzia Balladonna? ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

jak to dobrze że u nas na prowincji jest tylko jedna armia demonów :) jak będę robił turniej to demony dostaną bana ;) :P a tak na poważnie to być może tak się dzieje w większych miastach w mniejszych nadal ludzie grają dla klimatu a nie żeby wygrywać :) sam mam 3 armie krasnale, orki i gobosy i leśne elfy i nie zamierzam kupować demonów czy innych WC tylko dlatego że jest to armia o niebo silniejsza od mojej... co z tego że demony straszą i każdy nimi gra... krasnoludy mają ładniejsze figurki orki mają niepowtarzalny klimat śmiechowy a elfy lubi moja żona :) podsumowując demony do domu :P

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Quas pisze:niestety to jest forma zepsucia poprzez internet; kiedys ktos nabywal armie,mial jakis swoj koncept ktory byl ostro testowany w ogniach turniejow lub tez licznych potyczek przyjacielskich.
nabywal wiedze,umiejetnosci; rozpiski powoli ewoluowaly az osiagnely pewien poziom,oddawaly styl itp.
O, to to. "Zmień" "wyrzuć" "wymień" "wstaw" psuje jak mało co.
Jankiel pisze:Btw, na lokalu w Knurowie były dwie armie demonów. Zajęły 1 i 2 miejsce.
:oops: To m.in. o mnie i mojej armii... Zbieram Chaos od dawna (no, szczury były nieco wcześniej, fakt), chciałem nawiązać do skavenów zbierając armię Nurgle'a. Kupowałem też demony, mimo że pod względem zasad były takie sobie (za to modele PB i nurglingów, a przede wszystkim stary palanquin niszczą). I nazbierało się tego na Legion. Teraz mi też głupio momentami (coś jak napisał Fedek), jak ludzie patrzą na mnie kiedy wyciągam dioboły. Nawet w podpisie pod tematem w dziale rozpisek się tłumaczę. ;)
Do swojej rozpiski doszedłem drogą testów, jak pisze Quas.
Ale jak tak dalej pójdzie, to może jednak przeproszę się ze szczurami na turniejach, może nawet z "najbardziej pechowym Eshinem na południu Polski"...
Druga armią DL w Knurowie grał Cosmo, a to już chyba dużo tłumaczy.
Remo pisze:Ale to nie chodzi tak naprawdę o przegiętość armii - tylko o podejscie ludzi. Bo np. z Krzyskiem W. który akurat na wczorajszym turnieju grał demonami ja zagram zawsze i bardzo chętnie, to samo Jankiel, Yudokuno, Raptor i jeszcze kilku innych - mają do tej gry takie samo podejscie jak ja i gra z nimi (nieważne jaką armią) sprawia mi przyjemność.
Dziękuję i vice versa. :)
Przyznam się, że nadal siedzi we mnie klimat grania, jak się grało kiedyś - stąd imiona herosów w armii, czy nawet historia (której nie wstawiałem, boby juz na pewno nikomu nie chciało się tego czytac i komentować).
Zdarza mi się przyjąć jakąś głupią walkę na środku stołu, bo akurat tam mogą się zderzyć w epickim pojedynku jakieś postacie itd.
Ale wygrywac lubię też. :)
Temple Guard pisze:
Artein pisze:ale wiecie, Morathi to chyba najpiekniejsza kobieta w świecie Warhammera (nawet zasadę ma).... no jeszcze jest Neferata i Everqueen.... no ale w top3 jest :roll:
A Lucrezzia Balladonna? ;)
Nie wiem, dla mnie za dużo tapety. :P
grahnar pisze:co z tego że demony straszą i każdy nimi gra... krasnoludy mają ładniejsze figurki
Dyskusyjne... ;) Dla mnie chociażby nurglingi (we wszelkich postaciach, czy to na starym palanquinie czy "wkomponowane" w herosów Nurgle'a) rozwalają. Choc model brodatego puszkarza, ocierającego czoło kapeluszem, też jest niczego sobie. :)

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Ja tam ultra przegietosci wampirow czy demonow nie widze. Podobnie imprium ktorym gram od lat. Uznalbym nawet, ze kodeks jest o wiele gorszy od poprzedniego. Mniejsza z tym. Dawno nie bylem na zadnym turnieju w kraju, pewnie dlatego mam nieco wykrzywiona perspektywe patrzenia :). W kazdym badz razie za duzo robicie turnieji na 2250 itp. Na klasyczne dwa kafle i u demonow i u vc zaczynaja sie schody, bo nagle ledwo co sie miesci, proponuje zagrac pare razy, jestem niemal pewny, ze w czolowkach miejsc przeblysna tez inne armie wowczas.

Jak dla mnie wszystkie kodeksy od czasu ukazania sie WE (bodajze) zachowuja poziom, problem jest jedynie z tymi starymi, ale w przeciagu dwoch lat pewnie wszystko sie wyrowna.

ODPOWIEDZ