MASTER w Lublinie - Lubelski Koziolek 1-2 marca 2008r.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

Zablokowany
Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Kto będzie oceniał malowanie??? :D

Jakie opcje są możliwe co do miejsca turnieju?? ul. Szkolna, to co było w zeszłym roku czy tez inne miejsce?
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Ktoś mógłby mi napisać jak data turnieju ma się do Wielkanocy? Bo jeśli odległość czasowa jest mała, to bym wpadł, ale obawiam się, że jednak będzie dupa :(

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Najbardziej oczekiwany master roku !!! Ekipa z białostockiego Frontu Wschodniego przybędzie jak zwykle w obstawie kilku komandosów :D Nawet jesli bedzie nas to kosztowalo utrate samochodu po drodze, nerki inferno, czy czego tam jeszcze Tzeentch od nas zarząda w zamian za zajęcie dobrego miejsca na turnieju ;-)

Decydujcie sie co do tych AB do wampirkow, bo VC mam, i tez sie zastanawiam czy by ich nie odświeżyć pod kątem turniejowym...

Czemu 1650, a nie 1666, i czemu nie jest to juz Master of Czoko ??? Oj Jerzyn Jerzyn, Ciebie naprawde w tym woju zdeslaaneszowali chyba :wink: :lol2:

No i co z przebraniami ?? Dudi, nie mow ze nie chcialbys znow zobaczyć pięknej inferno, lub "nie_bedzie_niczego" Kononowicza :P

Aha, nasza ekipa postara sie przyjechac juz w piatek :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ujmę to tak: kiedyś musi być ten pierwszy raz, kiedy na stołach pojawia się nowa armia. I szczerze mówiąc, z perspektywy osoby która tej armii nie zbiera, może to być równie dobrze tydzień co i miesiąc po wyjściu AB - i tak o wszystkim opowie Ci zapewne ta osoba, z którą stoczysz pierwszą bitwę. Mnie w nowe HE wtajemniczał na Narbutta bodaj Lires :)

Natomiast sytuację komplikuje fakt, że nowy AB będzie dostępny tylko w spearheadzie. Dlatego, jeśli dopuszczać nowe wampiry, to IMO musi być równolegle ze starymi, jako okres przejściowy, żeby wszyscy gracze VC mieli szansę się wystawić. Dla mnie dopuszczenie i nowych, i starych, nie stanowi w ogóle problemu.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Ja bym byl za niedopuszczeniem VC nowych.. wlasnie z opisanych przez Shina powodow - najzwyczajniej w swiecie osoba grajaca VC nowymi tez moze nie doczytac jakiejs zasady.. z jednej strony niechcialbym byc (chocby nieumyslnie) walowany, z drugiej sprawdzanie kazdej zasady wydluzaloby bitwe w nieskonczonosc.
O uscisleniach itd - analogicznie.

wiecej minusow niesie dopuszczenie niz plusow. pomysl nowe i stare rowniez IMO slaby - w ktoras strone trzeba postawic krok. Ze wzgledu na specyficzna forme zakupu AB przed turniejem za to dopuszczenie tylko nowych zabanuje pewnie 90% graczy VC.

jestem za tylko i wylacznie starymi

PS. 0-6 za konwersje? no bez jaj panowie, 0-3 przy takiej ocenie byloby adekwatne..

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

karlee pisze:
Aha, nasza ekipa postara sie przyjechac juz w piatek :)
Lepiej póżno niż wcale. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Opcja z noclegiem dostepna?.. Dziku jak moge to u Ciebie :D ale prosze nie wybieraj mnie do noszenai stolow :P w koncu "show must go on!"
Ostatnio zmieniony 16 sty 2008, o 17:09 przez Inferno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

Green pisze:Kto będzie oceniał malowanie??? Very Happy
prawdopodobnie beda to dwie osoby, jedna, ktora na malowaniu sie zna i druga, to ktos, kto jest raczej graczem, niz malarzem. tym pierwszym pewnie bedzie Irkuck - czyli ta sama osoba co rok temu
Green pisze: akie opcje są możliwe co do miejsca turnieju?? ul. Szkolna, to co było w zeszłym roku czy tez inne miejsce?
turniej na pewno nie bedzie na szkolnej, prawdopodobnie nie bedzie tez tam, gdzie rok temu, z powodu zamykania szkoly na noc. prowadzimy w tej chwili negocjacje z 2 szkolami, obydwie maja sale podobnej wielkosci co w zeszlym roku. mozliwe, ze juz jutro bedzie znany ich wynik


Ktoś mógłby mi napisać jak data turnieju ma się do Wielkanocy? Bo jeśli odległość czasowa jest mała, to bym wpadł, ale obawiam się, że jednak będzie dupa Sad
do wielkanocy to chyba jeszcze 3 tygodnie beda

Decydujcie sie co do tych AB do wampirkow, bo VC mam, i tez sie zastanawiam czy by ich nie odświeżyć pod kątem turniejowym...
dycyzja w tej sprawie nalezy do sexMaShina

Czemu 1650, a nie 1666, i czemu nie jest to juz Master of Czoko ??? Oj Jerzyn Jerzyn, Ciebie naprawde w tym woju zdeslaaneszowali chyba Wink Laughing
o moje zeszlaneszowanie to ja bym sie nie martwil :P 1650 to jest raczej wynik kompromisu, kiedys moge wam o tym powiedziec :twisted:
No i co z przebraniami ?? Dudi, nie mow ze nie chcialbys znow zobaczyć pięknej inferno, lub "nie_bedzie_niczego" Kononowicza Razz
za przebranie sa 3 punkty i mozliwe, ze bedzie za to dodatkowa nagroda niezpodzianka :D
Aha, nasza ekipa postara sie przyjechac juz w piatek Smile
no to super :]
Ze wzgledu na specyficzna forme zakupu AB przed turniejem za to dopuszczenie tylko nowych zabanuje pewnie 90% graczy VC.
to jest wlasnie glowny argument za niedopuszczaniem.
PS. 0-6 za konwersje? no bez jaj panowie, 0-3 przy takiej ocenie byloby adekwatne..
imo to wlasnie konwersje stanowia o unikalnosci armii i sa zazwyczaj niedocenianym dodatkiem, dlatego tez u nas za nie bedzie wiecej punktow niz zazwyczaj.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

to moze pod punkt konwersje by freehandy wcisnac?

mialem nawet specjalny temat zalozyc, ale to najpierw u was polobbuje ;)
zrobienie sensownego freehandu nie jest wcale latwiejsze niz zrobienie sensownej konwersji.
Rownomierne szlaczki na plaszczach powinny byc oceniane na rowni z przyklejeniem innej reki/tarczy modelowi, wymalowana scena na sztandarze zas to praca podobna IMO to wymodelowania sztandaru w calosci z GSu.

Freehandy tak samo jak konwersje swiadcza o unikalnosci armii - dodatkowo niektorych modeli az szkoda ciac (chocby WE czy prawie kazda armia kawaleryjska) - wtedy zamiast robienia konwulsji na sile mozemy fajnie zindywizualizowac armie malujac chcby dowolny motyw graficzny na zbrojach konii, rycerzy i sztandarach

Pzdr

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

to od tego jest sekcja WOW

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To niech sexmaShino zdecyduje, ino rychło, choć naprawdę nie widzę przeszkód, żeby dopuścić i nowy, i stary AB do wampirów.

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

3 tygodnie przed Wielkanocą? :shock: Urwał nać, no... :cry: Kolejny Lublin mnie ominie... :cry:



Ja tam bym nowe VC dopuścił - i tak wszyscy będziemy booka mieć dużo wcześniej na dyskach :wink:


Nowe + stare to moim zdaniem najlepsza opcja.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Mi to niby obojętne, ale jesli już to albo tylko nowe, albo tylko stare.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ypsilanti pisze:3 tygodnie przed Wielkanocą? :shock: Urwał nać, no... :cry: Kolejny Lublin mnie ominie... :cry: ...
To na ile Ty żeś na ten zgniły zachód wyjechał? Na cały rok?
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Rozumiem Jerzynku, ze jak przyjedziemy z Greenem w piątek, to ktoś nas ugości :>?

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

trikk pisze:Rozumiem Jerzynku, ze jak przyjedziemy z Greenem w piątek, to ktoś nas ugości :>?
Mów za siebie... Ja przybywam w czwartek najpóźniej. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

b_sk pisze:To na ile Ty żeś na ten zgniły zachód wyjechał? Na cały rok?
Ano :( I już cholery od tego dostaję :?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A ja nie widze przeszkod zeby dopuscic i nowe i stare. Na PGA jakos nikt nie narzekal.

U nas naturnieju tez tak bylo, i ba! Mielismy nawet bitwe nowe HE na stare, i tez obylo sie bez zgrzytow, hehehe.

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

@tigerius - ugosci :]

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Green Knight pisze:
trikk pisze:Rozumiem Jerzynku, ze jak przyjedziemy z Greenem w piątek, to ktoś nas ugości :>?
Mów za siebie... Ja przybywam w czwartek najpóźniej. :wink:


tylko sie nie nastawiajcie na duet w pociągu bo pewno pojedzie nas cały przedział... :P

Zablokowany