Kto komu moze oddac

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Ej ale poczekajcie. To w sumie może w pewien sposób zrewolucjonizować kwestie dostawiania (bo to czy biegacz styka się z dwoma czy z jednym modelem to dość istotna sprawa).

Pytanie tylko czy nic mu nie zabrania dostawić się w takiej sytuacji do jednego modelu?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Własnie coś odkryłem.
Gentlemen dostawił by się drzewem do 3 a biegaczem do 2.

U nas można zapomnieć o takim zagraniu.

Szkoda słów.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Oj chyba przesadzasz Reyki?

Równie dobrze można by powiedzieć, że gentlemen wystawił by sie tyłem w swoim deploymencie i czekał na przeciwnika.

Do tej pory wydawało mi się oczywiste dostawienie drzewa i bohatera do maksymalnej ilości modeli przeciwnika. Jeśli jednak faktycznie założyć że wystarczy że wszystkie modele przeciwnika walczą i bez znaczenia jest to z kim walczą to sorry.. to może być kwestia życia lub śmierci dla bohatera. I nie widzę w takim przypadku nic niestosownego.

Jak na razie w RB tez nie znalazłem nic na ten temat.

Czy może ktos cos znalazł?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Reyki pisze:Własnie coś odkryłem.
Gentlemen dostawił by się drzewem do 3 a biegaczem do 2.

U nas można zapomnieć o takim zagraniu.

Szkoda słów.
w milosci i na wojnie zadne zasady nie obowiazuja.. postaw sie w sytuacji tego bohatera.. chciałbym obrywac od jednego czy dwoch koksów ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Bez przesady zadne zagranie to nie jest;> Po prostu drzewo sie umawia z herosem ze bierze trzy uszatki na klate i sie poswieca a hero robi mlynca przez jedna <lol>

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Robak pisze:Bez przesady zadne zagranie to nie jest;> Po prostu drzewo sie umawia z herosem ze bierze trzy uszatki na klate i sie poswieca a hero robi mlynca przez jedna <lol>
A potem nie ma problemu, ile uszatek ma oddawać w drzewo, jak jedna z nich zginie. :)

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

W zasadzie to jest sprawa "charging order". Jeśli najpierw szarzuje heros a potem Brokuł, to hero sie dostawia do 2. A jeśli pierwszy leci brokuł, to hero walczy z 1 Uszatką. Tak wynika z zapisu o maxymalizacji. Nie pamietam tylko, czy istnieje jeszcze "charging order", czy też szarżujący wykonuje szarże w dowolnej kolejności.

pzdr: JP

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Problem w tym, ze dwie strony przytoczono cytat, z ktorego wynika ze szarze sa w TYM sanyn czasie i trzeba sprowadzic do walki najwieksza ilosc wrogow, nic nie ma o charging order. Tylko cos teraz sie wszystko miesza i raz sie traktuje szarze osobno a raz razem;)

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

Christos pisze:To w sumie może w pewien sposób zrewolucjonizować kwestie dostawiania (bo to czy biegacz styka się z dwoma czy z jednym modelem to dość istotna sprawa).
Czuję się rewolucjonistą na miarę Che, Fidela, Malala, czy też Shino :lol2:


Paraszczak - cytat podany w tym temacie wyraźnie mówi, że jeśli kilka oddziałów szarżuje na jeden oddział, to nie ma "charging order", tylko wszystkie jednostki lecą jednocześnie.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jest charging order
np w odniesieniu do krzyzujacych sie szarz na 2 cele :wink:

ale faktycznie-cytat wskazuje ze trzeba wciagnac jak najwiecej modeli do walki

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

charging order jest bardzo istotny przy szarzy na skirmisz. Oczywiście szarży taktcznej Jeden oddział szarzuje tak, by zwinięty do szeregów skirmisz dostał drugą szarże z boku. Ale jeśli szarże odbywają się równolegle, to jak sie szarżuje skirmisz? Czy dochodzi pierwszy regiment, dostawiamy część np driad, dochodzi drugi regiment i dalej rozciągamy front driad? To może prowadzić do dziwnych sytuacji dosyć...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja bym dostawił drzewo do 3 i biegacza do 2.Było by to sprawiedliwe posunięcie zgodne z moim sumieniem.

Nie wiem w czym problem.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Reyki pisze:Ja bym dostawił drzewo do 3 i biegacza do 2.Było by to sprawiedliwe posunięcie zgodne z moim sumieniem.

Nie wiem w czym problem.
cieszy mnie to.
Ja bym dostawił drzewo do 3, biegacza do 1. Było by to sprawiedliwe posunięcie zgodne z moim sumieniem.

Nie wiem w czym problem.

pozdrawiam
ps. czy teraz widzisz juz problem ? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To oznacza że nie masz sumienia i jestes PG :P
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

yarma- szarzujesz 2 lub wiecej oddzialami na skirmish, to piewszy oddzial, ktorym zadeklarowales szarze i ja wykonal ,,ustawia" driady, a reszta oddzialow szarzujacych na te driady, dochodzi do takiej formacji jaką one utworzyły, a potem do kazdego z nich są dostawiane driady wg zasady maksymilizacji. Jezeli sie myle to mnie poprawcie

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Driady rozciagaja front bo przeciez szarze sa jednoczesne, bo musi walczyc jak najwiecej modeli. wydaje mi sie ze w swietle zasad: drzewo walczy z trzema a hero z dwoma.

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

@robak
Jeśli upierasz się tak przy tej symultatywności szarż, to dlaczego samych walk nie rozpatruje się tez równocześnie, tylko po kolei, w kolejności szarż :) by moc wykorzystać następnie wejście w kolejny kombat w tej samej turze. Coś jest niedopowiedziane w tych sprawach.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Nie upieram sie przy tym:) Ale jezeli szarze liczy sie z osobna, to w takim razie, przy szarzy dwoma herosami na kawalerie z przodu dostawie sie tak:
Obrazek
Dostawiam sie herosem najpierw jedym do dwoch, potem rozpatrujemy nastepna szarze i dostawiam sie do dwoch.

Oba rozwiazania mi pasuja(szarze jednoczesne lub po kolei) nie pasuje mi natomast miks tych dwoch rozwiazan.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

To co teraz napisał Morrok jest dość ciekawe.

Skoro mamy kolejność szarż i nawet jest napisane że dostawiamy modele w kolejności szarż to szarża na driady wygląda tak:
1)pierwszy oddział dostawiamy
2)sprawdzamy w jakiej strefie walki są pozostałe szarżujące oddziały i jeśli maja zasięg to dostawiamy je w odpowiedni sposób(przód/bok/tył)

Robak:
W tym co tu pokazałes jest sens i logika ale...
Obaj herosi dostawieni sa do maksymalnej ilości modeli z jakimi moga się stykać?TAK.
Czy wciągnęli maksymalną możliwa ilość modeli wroga do walki?NIE.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Reyki pisze: Czy wciągnęli maksymalną możliwa ilość modeli wroga do walki?NIE.
Jesli rozpatrywac szarze zupelnie oddzielnie to tak;) No nie wiem, wydaje mi sie ze najsensowaniejszym rozwiazaniem jest, zeby po prostu zwiazac jak najwiecej modeli a jak sie zrobi to juz moja sprawa;)

ODPOWIEDZ