ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Re: ETC 2014

Post autor: Opos »

Nie ma co dopytywać, masz jak byk napisane: "2nd Frothearth Phoenix", nie ma nigdzie w tej chwili mowy o "unmounted". Jak napisałem wcześniej, rozkminiali opcję ze stricte Feniksem bez jeźdzca, ale zarzucili, zostawili po prostu "drugi lodowy feniks". Jak chcesz brać trzy, to droga wolna, ale jeden z nich będzie płonął ;) Swoją drogą, po cholerę komu trzy lodówki? Przerost formy nad treścią, ja używam po jednym lodowym i płonącym i wystarczy aż nadto 8) Dwie lodówki i płonący to już HORROR :twisted:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Opos pisze:Nie ma co dopytywać, masz jak byk napisane: "2nd Frothearth Phoenix",
Nie ma co dopytywać, nie ma zapisu 3rd Frothearth Phoenix. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

+1 :mrgreen:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Bo czytanie ze zrozumieniem to trudna rzecz... Widac to nie tylko tu ale w interpretacji zasad tez ...
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Opos - z całym szacunkiem ale zajmij się swoimi sprawami - mam już dosyć troli na tym forum... Każdy rozsądny człowiek widzi że zapis jest nie jasny - jeśli ktoś może spytać - to bardzo o to proszę - odwdzięczę się kufelkiem na jakimś masterze.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kubi »

PiotrB pisze:Opos - z całym szacunkiem ale zajmij się swoimi sprawami - mam już dosyć troli na tym forum... Każdy rozsądny człowiek widzi że zapis jest nie jasny - jeśli ktoś może spytać - to bardzo o to proszę - odwdzięczę się kufelkiem na jakimś masterze.
arthain pisze:Only the 2nd Frostheart Phoenix counts for the pool.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fajny feedback kudłaty. Rzeczowy i sensowny. Zuch!
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 2#p1424712

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

wszystko spoko ale o co chodzi ?
Na czerwono nasze odpowiedzi.
Ogolnie jak Barbara fajne odpowiedzi i sugestie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Niestety Kudłaty, ale zawaliłeś kompletnie sprawę! #-o

Przecież tam większoąść jest przeciwko nam, Polakom, wykasowali nas podstępnie w każdym głosowaniu i rzucają kłody pod nogi na każdym kroku. (Za Gorzów 2012? Za pyszałka Furiona? Za krytykę z księżycowej kanapy? Ktoś wie dokładnie czemu? Leo, why?!)
W związku z tym trzeba było skomentować wszystko na odwrót, żeby compując na przekór temu co napisałeś, compowali w rzeczywistości zgodnie z polską wizją battla!
Nic się nie uczycie na błędach.. eh..

Na pocieszenie zostaną mi potanione monstery w bestiach i za to piąteczka! :mrgreen:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

No właśnie, tak jak często zgadzam się z kudłatą analizą kompów i warhammera generalnie, tak cały czas nie mogę się pogodzić z formą w jaki nasz spokesman sprzedaje tę analize na zachód. To co dla nas wydaje się jasnym postawieniem sprawy pewnie spowoduje tam więcej bajtów urażonej dumy niz ksiadz Gil miał zdjęć dzieci na swoim kompie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

PiotrB pisze:Opos - z całym szacunkiem ale zajmij się swoimi sprawami - mam już dosyć troli na tym forum... Każdy rozsądny człowiek widzi że zapis jest nie jasny - jeśli ktoś może spytać - to bardzo o to proszę - odwdzięczę się kufelkiem na jakimś masterze.
Piotrze, z całym szacunkiem, zajmuję się swoimi sprawami, mieszczą się w nich również HE, jako armia, którą gram... Zapis jest bardzo jasny, i, o ile to faktycznie jest obowiązujący komp, nie ma tu słowa o trzecim feniksie, możliwe są tylko dwie lodówki, nie ważne, czy z Anointedem, czy bez.
Kubi pisze:Only the 2nd Frostheart Phoenix counts for the pool.
Hmm, tak, panowie z AR mają dziwną manierę, która sprowadza się do tego: jeśli coś ma zapis first (1st - pierwszy), znaczy to, iż każdy kolejne "coś" w myśl kompa jest za free. Jeśli coś ma zapis second (2nd - drugi), bądź third (3rd - trzeci), bądź ileś tam, znaczy to, że za darmo są wcześniejsze "cosie", a ten wymieniony w kompie jest graniczny. I nic więcej.

Ponownie, Piotrze:
PiotrB pisze:Opos - z całym szacunkiem ale zajmij się swoimi sprawami - mam już dosyć troli na tym forum...
Starałem się tylko możliwie prosto i bezkonfliktowo wyjaśnić zapis z kompa, który nie wymaga dla zbędnych pytań. Jeśli dla Ciebie to trolling, to cóż, przykro mi, że chiałem pomóc...
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

PiotrB pisze:Opos - z całym szacunkiem ale zajmij się swoimi sprawami - mam już dosyć troli na tym forum... Każdy rozsądny człowiek widzi że zapis jest nie jasny - jeśli ktoś może spytać - to bardzo o to proszę - odwdzięczę się kufelkiem na jakimś masterze.
Done.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Opos pisze: Starałem się tylko możliwie prosto i bezkonfliktowo wyjaśnić zapis z kompa, który nie wymaga dla zbędnych pytań. Jeśli dla Ciebie to trolling, to cóż, przykro mi, że chiałem pomóc...
In HE army, the part regulating phoenixes "2nd frost phoenix" is strictly connected to rare choices or all phoenixes in army?

This mean:
-you can have lord on phoenix, phoenix from rare and another one costs more
or
-you can have 2 phoenixes independently they are from rare nor lord's mounts?


Thank you guys...

Regards,
Martin

Only the 2nd phoenices counts toward the limit so you may have 3 total.

00:27
so you can have lord riding on phoenix, one phoenix in rare and 2nd phoenix from rare units and you "pay something extra" for this possibility".... so 3 at all, yes?

Correct if you could crowbar in two anointed on phoenix and 2 in the rare you could take 4 if you wished

great thanks




Reszty nie trzeba :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no to dobra wiadomość :) bardzo dziękuję - w sumie to wcale nie jest jakieś super przegięte bo przecieć rezygnujesz z dużego maga - jednak fajnie jest mieć dodatkową opcję.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

No to teraz mnie zabiliście... :shock: Szkoda tylko, że nie napisali tego w samym drafcie, nie byłoby problemu #-o Czyli jeśli nie wezmę ani szmatki, ani książki ani SD, to mogę ładować feniksów do woli... Co sprowadza się do tego, że na starcie mogę mieć AoA na Lodowym, Lodowego w rarach i jeszcze szmatkę/książkę, bo ten od lorda nie wlicza się w limit, dobrze rozumiem? :-k
Let the River of Blood flow...

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Mozesz mieć jeszcze Dragon Mage'a albo nobla na gryfie. 4 latające monstery.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Moment, a o tych monsterach to gdzie? :shock:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Opos pisze:. Co sprowadza się do tego, że na starcie mogę mieć AoA na Lodowym, Lodowego w rarach i jeszcze szmatkę/książkę, bo ten od lorda nie wlicza się w limit, dobrze rozumiem? :-k
Nie! Jak bierzesz drugiego Fenixa wykorzystujesz limit... bez względu na to czy ma jeźdźca czy nie - po tej wypowiedzi już kumam jak oni myślą.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Aha, czyli albo jeden lodowy i szmatka/książka/SD albo lodowych na fulll...
Let the River of Blood flow...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przy Sk AR podnosza argument, że trzeba ograniczyć build na dzwonie latarce i abomce z powodów:

1 - dostaje on boost bo może pchać go 60 sztormów. Trudno się nie zgodzić
2 - dostaje on boost ze względu na generalne przycięcie death. Jeżeli death faktycznie poucieka z mety (za którymś draftem) wtedy też jest to prawda - problemem dzwonkowego buildu, ale i innych, przede wszystkim jest chwytanie wszystkiego z sekcji hero dowolną snajperką "na raz" praktycznie
3 - na ETC generalnie miały stabilna średnią, do tego build dzwonkowy był jednym z popularniejszych i stabilniejszych

o wiele poważniejszym cięciem jest nitka z Gutters/Stormbanner, co w połączeniu z banowaniem działa zmniejsza uniwersalność tego buildu.

Co do argumentu o MC - Skavenki na dzwonie nie mają jakichś totalnych problemów z WoCH czy EMP (wyniki około remisowe) a z DoCh paring bardzo zależy od magii, ale to kwestia konstrukcji tej armii na starym drafcie

Nowy draft daje duzo mozliwosci na budowanie bezdzwonkowych mocnych szczurow, wiec o odblokwoanie dzwonu raczej bym nie walczył

oczywiscie - IMO
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ