Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpiski WE

Post autor: Laik »

przeczytaj podręcznik armii, jest tam co nieco o tworzeniu rozpisek...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Archant pisze:W grze w Warhammera Fb jestem blady. Nooo nie zupełnie bo ze trzy albo cztery razy z kolegą zagrałem :D

Mógłby mnie ktoś tylko nakierować o co chodzi w robieniu rozpisek po co to jest i jak to się robi?

lepiej nie bierz się za WFB jak tego nie wiesz
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

pingu pisze:
Archant pisze:W grze w Warhammera Fb jestem blady. Nooo nie zupełnie bo ze trzy albo cztery razy z kolegą zagrałem :D

Mógłby mnie ktoś tylko nakierować o co chodzi w robieniu rozpisek po co to jest i jak to się robi?

lepiej nie bierz się za WFB jak tego nie wiesz
lepiej nie pisz takich postów bo nic nie wnosisz do dyskusji #-o i żal czytać takie odpowiedzi

Archant, tworzenie rozpiski to podstawa tej gry i jej bardzo duża zaleta bo biorąc pod uwagę normy jakie płyną z zasad możesz mieć w armii taki skład wojsk jaki sobie życzysz, możesz dostosować armię do Twojego sposobu gry jak i taktyki. jak pewnie widziałeś grając z kumplem w skład armii wchodzą pojedynczy bohaterowie różnego typu, jednostki podstawowe które mają stanowić trzon armii, jednostki specjalne i rzadkie czyli regimenty bardziej elitarne. składając rozpiskę musisz osiągnąć pewnego rodzaju optimum w tej różnorodności po to by skład armii współgrał ze sobą i żebyś miał możliwość wykorzystania pełnego potencjału danej armii. aby wszystko miało sens :) skoro dopiero zaczynasz najlepiej jest przeczytać podręcznik z zasadami i grać grać grać a z czasem wszystkie niejasności zostaną rozwiane :P

edit: pomijając to że zadałeś pytanie w złym temacie :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Zły temat to raz, a dwa sam temat rozpiski to jest długi... temat.
Bo praktycznie od rozpiski zależy czym grasz, co masz w swojej armii, na jakie taktyce sie opierasz i w ogóle. Także to nie jest proste pytanie jak robić rozpiski i po co to. Wszystko zależy jak chcesz grać. No i pomijając procentowe ograniczenia na różne rodzaje jednostek.

Także musiałbyś sprecyzować pytanie, no a na czym polega robienie rozpiski, no to do danego limitu pkt dobierasz jednostki :mrgreen:

Archant
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archant »

Dzięki rozjaśniło mi to już czarną magię do koloru ekri. :D
Kupię podręcznik armii zrobię rozpiskę i ją pokarzę Zobaczymy jak mi to wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Chciałbym złożyć coś takiego:

Highborn @ 248.0 Pts
General; Longbow; Shield
Hunter's Talon [25.0] z modyfikatorem -1 strzelamy do każdego - snajperka
Amaranthine Brooch [35.0] 3+ WS do niemagicznych ataków
Starfire Arrows [25.0] trafiony oddział musi zdać test na panikę :)
Briarhearth [15.0] ochrona do strzelania -1, a za las -2

I dostajemy generała, który strzela ze snajperki i jeszcze wzbudza panikę oraz ma 5+ sava oraz WS3+ przeciwko atakom strzeleckim (machiny i łuki).
Jedyne co tu boli to magia i kurde nie wiem coby można dać ewentualnie ? Może Stone of Crystal Mere lub Talisman of Endurance ???

Co wy na to ???
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ja zawsze wolałem dawać warda od pierwszej rany ale na wszystko bo jak wejdzie jakis czar albo jakimś cudem wbije sie w nas jakieś gówno z magicznymi atakami to jesteśmy w pupie.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Heptun pisze:Chciałbym złożyć coś takiego:

Highborn @ 248.0 Pts
General; Longbow; Shield
Hunter's Talon [25.0] z modyfikatorem -1 strzelamy do każdego - snajperka
Amaranthine Brooch [35.0] 3+ WS do niemagicznych ataków
Starfire Arrows [25.0] trafiony oddział musi zdać test na panikę :)
Briarhearth [15.0] ochrona do strzelania -1, a za las -2

I dostajemy generała, który strzela ze snajperki i jeszcze wzbudza panikę oraz ma 5+ sava oraz WS3+ przeciwko atakom strzeleckim (machiny i łuki).
Jedyne co tu boli to magia i kurde nie wiem coby można dać ewentualnie ? Może Stone of Crystal Mere lub Talisman of Endurance ???

Co wy na to ???
Hunter's Taloon działa tylko w połączeniu z niemagicznymi strzałami, więc kmina nielegalna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Kalesoner pisze:
Heptun pisze:Chciałbym złożyć coś takiego:

Highborn @ 248.0 Pts
General; Longbow; Shield
Hunter's Talon [25.0] z modyfikatorem -1 strzelamy do każdego - snajperka
Amaranthine Brooch [35.0] 3+ WS do niemagicznych ataków
Starfire Arrows [25.0] trafiony oddział musi zdać test na panikę :)
Briarhearth [15.0] ochrona do strzelania -1, a za las -2

I dostajemy generała, który strzela ze snajperki i jeszcze wzbudza panikę oraz ma 5+ sava oraz WS3+ przeciwko atakom strzeleckim (machiny i łuki).
Jedyne co tu boli to magia i kurde nie wiem coby można dać ewentualnie ? Może Stone of Crystal Mere lub Talisman of Endurance ???

Co wy na to ???
Hunter's Taloon działa tylko w połączeniu z niemagicznymi strzałami, więc kmina nielegalna.
Ok - nie doczytałem chyba :-k No cóż to trzeba się cieszyć tym co się ma :wink:
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Jakby to działało każdy by grał sniperka + ściąganie sv, a takto nie jestem przekonany do tego itemu niby ściąga sztandary w niektórych armiach ale moim zdaniem to nie jest to. A jak wam się sprawdza nasza magia? Na funowskie bitwy fajna jest?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Xier pisze: A jak wam się sprawdza nasza magia? Na funowskie bitwy fajna jest?
Nie tylko na funowskie. Ostatnio gralem na magii Athel Loren i musze przyznac, ze jesli tylko wylosuje sie popychaczke, to jest to bardzo dobry lore. Choc to byla moja pierwsza bitwa w nowej edycji na tym lorze, wiec moze jeszcze w rpzyszlosci zweryfikuje swoje stanowisko. Narazie jednak moge powiedziec, ze:
- Pierwsze dwa czary moga pozyteczne, choc oczywiscie szału nie robią.
- Trzeci czar jest bardzo przydatny, jesli walczy sie np przeciw orkom albo imperium a ma sie w armii tak wrazliwe na ostrzal oddzialy, jak Treeman.
- 4 czar jest w tej edycji praktycznie bezuzyteczny. - Za to 5 czar - dajacy regeneracje - moze byc bardzo pomocny. Regenka jest dobra zawsze.
- Natomiast hitem tego lora jest wlasnie popychaczka, ktora wchodzi na 11+ i od ktorej nie mozna dac flee.
Poniewaz moje rozpy sa coraz bardziej ofensywne i w coraz wiekszej mierze skladaja sie z ciezkich jednostek typu Treekin i Treeman, to bardzo mi ta magia podpasowala a czary dobrze odpowiadaja na to, czego potrzebuje (ochrona przed ciezkim ostrzalem oraz taktyczne wchodzenie w kombaty). Wczesniej uzywane Life i Beast tez mialy kilka udanych akcji, ale nie mialy popychaczki. A ta jest po prostu nie do przecenienia.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

dlatego ja tez po ostatnim turnieju na euro ( druzynowe mistrzostwa śląska - nie przegrałem żadnej gry) dorzuciłbym jednego maga, brakowało mi właśnie troche magii z loren : ) zreszta zaraz wrzuce relacje w innym temacie.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

A bierzecie duzego, czy małego maga z Ather loren? Bierzecie w ogóle cos poza magia Loren ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

beast badz life - zalezy od preferowanego stylu gry

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Czyli rozumiem ze Ather Loren bierzecie na małych ? Bo chyba nie bierzecie 2 arcy ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Abaddon pisze:Czyli rozumiem ze Ather Loren bierzecie na małych ? Bo chyba nie bierzecie 2 arcy ?
Nie death, ku...przeczytaj ten podręcznik, mali mogą tylko swój lore brać. Duży może jeszcze brać life i beasta. Bierz co chcesz, dużego wyboru nie masz.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Jak Gremlin napisał zależy od preferowanego stylu gry, każdy z tych lorów jest dobry a moim zdaniem nie ma po co dawać małych magów bo lore WE opiera się głównie na regence i popychaczce a wylosować te czary łatwo nie jest.
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Czy taki BSB jest legalny ??? Nie mam teraz AB porzy sobie i nie mogę sprawdzić :)

1 Scout Noble @ 157.0 Pts
Scout; Longbow; Light Armour; Battle Standard
Asyendi's Bane [10.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Seed of Rebirth [10.0]

Wrzuciłbym go to oddziału wayów i niezły straszak mógłby być :D
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

BSB nie może miec kindreda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Tak coś mi iskrzyło lecz w Army Buiderze jest to dozwolone - trzeba uważać i bardziej na Army Booku bazować :)

Dobra jak nie tak to inaczej muszę kminić tego BSB-ka :D
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Zablokowany