Bretońska Galeria

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Bretońska Galeria

Post autor: Matis »

Zajebiste prace. =D> =D>
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dokładnie, heraldyka u każdego rycerza z podziałem na 4 pola.

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

vocal pisze:dokładnie, heraldyka u każdego rycerza z podziałem na 4 pola.
Może byłoby fajne jakby wszędzie mieli fleur-de-lys w 2 ćwiartkach a tak to jakoś bez uzasadnienia...

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

W poszukiwaniu natchnienia i żeby się zmusić wreszcie do malowania natknąłem się na super galerię:

http://www.paintedfantasyminiatures.com ... iniatures/

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ciekawe jak razem wyglądają, obawiam się że brak im spójności kolorystycznej, nawet niebieskie wyglądają jakby się różniły między modelami. widać za to kupę pracy;]

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

vocal pisze:ciekawe jak razem wyglądają, obawiam się że brak im spójności kolorystycznej, nawet niebieskie wyglądają jakby się różniły między modelami. widać za to kupę pracy;]
No fakt, nie ma jakiejś spójności we wszystkich modelach, ale na tych mini mini miniaturkach wyglądają zabójczo. Fajnie się to ogląda :) Z bliska widać jednak że jakoś pojedyńczych modeli to taki porządny tabletop.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ciężko o jakąkolwiek spójność między modelami, które z fluffowego założenia mają się różnić. Z resztą z jakiej racji u każdego dana barwa ma mieć ten sam odcień? Wychodziłoby, że każdy rycerz obszywał się tym samym suknem kupionym u tego samego kupca :P
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Kurde malowanie jaja urywa :shock: :shock2: , marzenie żeby mieć taką lance [-o<

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Gniewko, oczywiście masz rację ale moim zdaniem dla dobra armii byłoby po prostu spójniej używanie tych samych odcieni danego koloru. to jednak poza 'prawdziwością historyczną' przede wszystkim GRA w której masz armię figurek które przedstawiają sobą jakieś charakterystki i zlepki zasad i razem powinny fajnie wyglądać. może ta armia w kupie jakoś nawet wygląda (albo może nie musi, nie wiem czy to jedna armia czy np. sprzedawane na sztuki na ebayu ludki), najważniejsze są w zasadzie dla spójności armii traye i podstawki w tym samym schemacie. tylko jako malarz paru armii mam już takie zboczenie bo błędy tego typu również popełniałem;] jakoś fioletowy rycerz mi nigdy nie pasował w armii, a ten pomalowany goblin greenem odstawał od snotowych zieleni. w swojej obecnej bretce mam z kolei filozofię że używam podstawowe kolory do wszystkiego a kolory typu pomarańczowy, fiolet itp. tylko dla podniesienia rangi jakiegoś rycerza ale i tak jako detal (np. wstążki u gralli).

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Gniewko pisze:Ciężko o jakąkolwiek spójność między modelami, które z fluffowego założenia mają się różnić. Z resztą z jakiej racji u każdego dana barwa ma mieć ten sam odcień? Wychodziłoby, że każdy rycerz obszywał się tym samym suknem kupionym u tego samego kupca :P

Kupcy kupowali sukno u barwiarzy(?) którzy używali tych samych barwników pochodzenia naturalnego, niebieski był niebieski a nie turkusowy na przykład. Zresztą po liku praniach i noszeniach ciuch się zbliżał do zunifikowanego stanu ;) Fajnie to wyglądało w The pillars of the Earth.

Można malować kolorowo ale chodzi o pigment, kiedy na różnych figurkach jest z deczka inny np. jaskrawość, odcień to wtedy figurki nie pasują do siebie, to tak jakby dwóch innych malarzy je malowało. Ja za Vocalem, fiolety, oczojebistyczne zielenie, róże czy inne "damksie" kolory nie przystają do rycerzy: barwy heraldyczne w zupełności wystarczają żeby osiągnąć efekt "wow".

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Jasne, róże, turkusy i inne fuksje nie są barwami heraldycznymi i niespecjalnie pasują do malowania naszych wojaków. Idzie mi raczej o warianty jasności pomiędzy poszczególnymi barwami - drobne różnice odcieni wcale nie wyglądają tragicznie moim zdaniem.

Co do tkanin i farbiarzy - barwników używano bardzo różnych, zależnie od szerokości geograficznej i zamożności kupującego. Intensywne, nasycone kolory na tkaninach były zbytkownym towarem, tak więc czerwień czerwieni nierówna ;)
No i na sam koniec, ubrania wierzchnie prano bardzo rzadko w tamtych czasach, jedynie regularnie trzepano je z kurzu i wietrzono. Do prania wędrowała głównie bielizna. Kolory na tkaninach płowiały od słońca, nie od prania.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Dla tych, fdla których poprzedni mój model był zbyt mało bretoński:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;) Czy ktoś z Was wie skąd są te konie ? Nie jest to bretka z 3ed. ?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Tak, sa to pierwsze konie bretońskie ever. Przełom 3/4 edycji. IMO strasznie nie pasuje dół od HE + 5ed quest + 7ed ramię ze sztandarem + 4ed koń. Za duży mix. Natomiast malowanie (początek) jest zacne.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

też uważam że HE spodnie nie pasują, reszta by uszła. a z malowania zielony pasek na gaciach zupełnie nie pasuje, utrzymaj go może żółto-czarnego, będzie większa siła wrażenia:D
no i mam nadzieje że to wip:P

Awatar użytkownika
Kadyl
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Kadyl »

Konik na moje oko pochodzi z serii Men of Averaign firmy Black Tree Design (ex-Harlequin Miniatures).
Cały model zapowiada się bardzo fajnie, czekam na końcowy rezultat.

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Jagal pisze:Tak, sa to pierwsze konie bretońskie ever. Przełom 3/4 edycji. IMO strasznie nie pasuje dół od HE + 5ed quest + 7ed ramię ze sztandarem + 4ed koń. Za duży mix. Natomiast malowanie (początek) jest zacne.

pzdr!
Miałem dylemat bo mam mnóstwo modeli bretki ale 50% z 6ed. i 40% z 5ed. i 10% z wcześniejszych. Mogłem albo to poskładać purystycznie niemieszając, lub zmiksować. Jakbym złożył armię na niepomieszanych figurkach to rzucałoby się to w oczy, nie chcę żeby jeden oddział odstawał "wizerunkowo" od oddziału obok bo tak by własnie wyglądało, 3ed. rycerze na koniach są dużo mniejsi niż ci z 6ed. więc postanowiłem wymieszać wszystkie elementy. Możliwe, że figurki jak stoją tak pojedyńczo na zdjęciu to rażą ale jak stoi cały oddział to tego nie widać, za to różnorodność wybija się na pierwszy plan, 80% modeli jest pomieszanych częściami edycyjnie ze sobą i IMO wyglądają świetnie jako oddział.

Vocal: każdy rycerz dostaje jakiś zindywidualizowany element pod względem koloru, więc to zostaje ;)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kadyl pisze:Konik na moje oko pochodzi z serii Men of Averaign firmy Black Tree Design (ex-Harlequin Miniatures).
Hmm chyba jednak masz rację, tamte konie były podobne do 4ed HE i miały takie bardziej ''płaskie''
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Odechcialo mi się rycerzy na dzisiaj, zrobiłem sobie wczesny WIP trebuszeta za 4,80pln ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Może załóż galerię z wipami w odpowiednim dziale do komentowania a tu podrzucaj linki i skupmy się w wątku na jakichś skończonych modelach...;)

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Oj tam, rycerz prawie skończony ^^

ODPOWIEDZ