Walizki dla figurek.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Re: Walizki dla figurek.

Post autor: Robson »

ja mam 3 formaty waliz gw i jestem zadowolony.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

ja mam takie pytanko co do waliz metalowych.jaka jest szansa ze magnes odklei mi sie od podstawki od modelu, nie od walizy ino od modelu zaznaczam, i ze ten oto model poobija mi podczas transportu reszte figurek?czy wogole istnieje taka sznasa, moze komus sie to juz przytrafilo?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Bean, jeżeli przykleisz tylko klejem cyjano akrylowym do podstawki to jest takie prawdopodobieństwo. swego czasu Rafix zaproponował wklejanie magnesów w gniazda z gsu - tak przymocowany magnes mi się jeszcze nie odkleił :D.

Natomiast, jeżeli oczywiście nie będziesz walizą kręcił młynków, nie ma zbytnio szansy by ci pooobijało całą armię
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

a jest jakas alternatywa dla tego wklejania w gniazda z gsu? przenosil bede raczej tylko piechote i kawalerie zwykla a nie steam tanki na magnesach takze mysle ze nie trzeba jakiego super mocnego kleju ;)
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

ja testuje teraz takie rozwiazanie, wklejam magnes i zalewam podstawkę wikolem od środka tak, żeby magnes był cały pokryty. Na razie jakoś dziala :D
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Ja kupiłem sobie pistolet do kleju. Zalewam cały magnes tym goracym klejem i przy okazji jakies pół podstawki nie ma szans sie oderwać nawet jak próbowałem to ten klej jest cieżko nożem wyskrobać :D :D

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Bean_ pisze:ja mam takie pytanko co do waliz metalowych.jaka jest szansa ze magnes odklei mi sie od podstawki od modelu, nie od walizy ino od modelu zaznaczam, i ze ten oto model poobija mi podczas transportu reszte figurek?czy wogole istnieje taka sznasa, moze komus sie to juz przytrafilo?
Zależy oczywiście od modelu - jak mały plastikowy, bez problemu. Jak smok, być może będziesz musiał armię naprawić.

Wszystko zależy od kleju i odległości. Ja używam zwykłego kleju do metalu i działa, bardzo rzadko coś się odklei, zazwyczaj dlatego że źle przykleiłem. Co do odległości - klej to jedno, odległość magnesu od płytki metalowej to drugie. Jeżeli obawiasz się o magnesy, przyklej jakąś plastikową płyteczkę między magnes a podstawkę, tak żeby magnes był na równi z podstawką, żeby nie rwało go w dół za bardzo :)

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Walizka na wiertarkę/szlifierkę/wkrętarkę wyjmuje się te "korytko" na narzędzie i gotowe.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
rebeliant
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: rebeliant »

Czesc ,

Jak sobie radzicie z transportem większych modeli jak np. smok helfow.
A good beginning makes a good ending

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Kupię sobie albo dużą walizkę GW albo dwie Starego Świata. To będzie dobry pomysł. 8)

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Rebeliant - u mnie wszystkie modele do 11 cm wysokości mieszczą się normalnie ( mają przyklejoną blachę do podstawki więc mocowanie mają pancerne), w przypadku wyższych planuję coś takiego

Przyczepiamy magnesami gąbkę do podłoża a figurkę przyczepiamy do ścianki :D ( należny jednak pamiętać ze w tym momencie maksymalna szerokość figurki nie może przekroczyć 11 cm)

Mozna tez pomyśleć o osobnych pudelkach na tego tpu bestie albo skleić je w sposób składany :D
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Foalooke pisze:Ja kupiłem skrzynię na narzędzia, gąbkę akustyczną i wyciąłem sobie sam - mam pudło na 288 modeli piechoty za niecałe 120 złotych

Dodatkowo możesz sobie przyciąć gąbki w rozmiarze jaki ci idealnie pasuje

edit
2 fotki - na pierwszym stara walizka - 144 modele koszt ok50 złotych
na drugim nowe bydle - wspomniane 288 modeli + przegródka na kostki, miarki itp - ok 120 złotych

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... cc5902a7a5

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 26a29.html
A czym sklejałeś gąbkę wyciętą, z cieńszą podstawą (albo z separatorem jak kto woli) :?:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Dziekan pisze:A czym sklejałeś gąbkę wyciętą, z cieńszą podstawą (albo z separatorem jak kto woli) :?:
jak juz wczesniej pisalem, polecam klej polimerowy - klei mocno, nie wsiaka w gabke, nie topi gabki.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

wikol albo kropekla - oba równie dobrze trzymają ale;

-wikol długo schnie i trzeba obciążyć gąbkę książkami na jakieś 3h
- cyjano akrylu schodzą spore ilości bo wsiąka w gąbkę
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Szaman pisze:
Dziekan pisze:A czym sklejałeś gąbkę wyciętą, z cieńszą podstawą (albo z separatorem jak kto woli) :?:
jak juz wczesniej pisalem, polecam klej polimerowy - klei mocno, nie wsiaka w gabke, nie topi gabki.
Dzięki Szaman 8)
wikol albo kropekla - oba równie dobrze trzymają ale;

-wikol długo schnie i trzeba obciążyć gąbkę książkami na jakieś 3h
- cyjano akrylu schodzą spore ilości bo wsiąka w gąbkę
Dzięki Foalooke 8)

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

do przyklejania gąbek do ścianek walizek itp. polecam taśmę dwustronną
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Hmmm a ja chce walizke do której mi się zmieszczą wszystkie figurki moich skavenów:P Dzwonek, furmanka, abomka, 2doomwheele 200slaveów itd... dużo tego. Szczerze mówiąc myślałem o monster figure case GW i tam wszystko poupakowywać razem z trayami tylko poodzielać między sobą gąbkami. hmmmmm jakieś porady?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Polecam magnesy – ogarniesz amię znacznie szybciej.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ma ktoś może namiary na walizkę o mniej więcej takich wymiarach:
250x390x200 mm (wewnętrzne)
Szukałem w internecie, to albo mi wyskakiwały skrzynki, albo tak wielkie walizki kobyły, że głowa mała.
Wymiary nie muszą się idealnie zgadzać (może być trochę większa)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Luciu pisze:Hmmm a ja chce walizke do której mi się zmieszczą wszystkie figurki moich skavenów:P Dzwonek, furmanka, abomka, 2doomwheele 200slaveów itd... dużo tego. Szczerze mówiąc myślałem o monster figure case GW i tam wszystko poupakowywać razem z trayami tylko poodzielać między sobą gąbkami. hmmmmm jakieś porady?
http://www.sklep.outhorn.pl/plecak_gors ... ,3821.html
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ODPOWIEDZ