STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Post autor: Pawełek »

@Pawełek- chcesz grać czy po prostu wejść na teren turnieju? Bo to różnica.

no wejść tylko
:roll:

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

Marek Golan pisze:Czy czary/zdolnosci, ktore mozna rzucic/dzialaja na friendly i/lub przeciwnika mozna rzucic na sojusznika?
Mam na mysli skull of katam i frenzy ze slanesha (czy mozna je rzucic na sojusznika).
Sojusznicze armie są dla siebie neutralne

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1874
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ale to nie jest odpowiedz dokladna.

W opisie np. skull of katam jest napisane "the bearer and any other wizard (friend or foe)", wiec to ze sa nieutralne nic nie mowi, bo netralny tez zalicza sie do "any other", jednak nie zalicza sie do frend or foe :).
Z kolei przy frienzy jest samo friend or foe, nie ma nic o "any other".

Moim zdaniem to co dziala na "friend or foe" powinno dzialac tez na neutralnych (sojusznikow) (GW nie przewidzialo czegos takiego jak polskie neutral w parowkach). Najlepiej obrazuje to Dark Emisary i jego Fog of Death (zadaje obrazenia friendly i enemy unitom, nie ma nic o neutralach, wiec zgodnie z interpretacja ze sojusznik nie jest ani friendly, ani foe, nie powinien dostawac obrazen - a to glupota).

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

a hotek? :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Marek Golan pisze:Ale to nie jest odpowiedz dokladna.

W opisie np. skull of katam jest napisane "the bearer and any other wizard (friend or foe)", wiec to ze sa nieutralne nic nie mowi, bo netralny tez zalicza sie do "any other", jednak nie zalicza sie do frend or foe :).
Z kolei przy frienzy jest samo friend or foe, nie ma nic o "any other".

Moim zdaniem to co dziala na "friend or foe" powinno dzialac tez na neutralnych (sojusznikow) (GW nie przewidzialo czegos takiego jak polskie neutral w parowkach). Najlepiej obrazuje to Dark Emisary i jego Fog of Death (zadaje obrazenia friendly i enemy unitom, nie ma nic o neutralach, wiec zgodnie z interpretacja ze sojusznik nie jest ani friendly, ani foe, nie powinien dostawac obrazen - a to glupota).
+1
Gdzieś już brałem udział w takiej dyskusji.
Jak coś działa zarówno na przeciwnika jak i jednostki własne, czy to negatywnie (hotek właśnie), czy pozytywnie (skull of katam), to powinno działać i na sojusznika w turnieju parowym.
Swego czasu pojawił się nawet pomysł opracowania przez LS swoistego regulaminu dla parówek, regulującego m.in. powyższą kwestię, jak i np. używanie common itemów i jeszcze kilka rzeczy.

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

małe uściślenie przydałoby się, lub regulamin do parówek
np: black coach działa na czarodziejów w promieniu 6" i może zabrać im kości, ale czy może zabrać kości licz priestom lub tomb kingowi?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bałagan pisze:małe uściślenie przydałoby się, lub regulamin do parówek
np: black coach działa na czarodziejów w promieniu 6" i może zabrać im kości, ale czy może zabrać kości licz priestom lub tomb kingowi?
Jak zabrać kości powera czemuś co ich nie generuje?
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

tak ale czy zabiera kosci sojusznikowi ;]
ogólne określenie friend or foe imho powinno równać się ( wszyscy ) niestety określenie neutral w polhammerze troche bruździ.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Robson pisze: ogólne określenie friend or foe imho powinno równać się ( wszyscy ) niestety określenie neutral w polhammerze troche bruździ.
+1

opcja tyrbomagowie (tu wpisz odpowiednia rase ;) ) chronieni hotekiem, ktory strategicznie umieszczony nie dziala na nich to cos nie halo :D

zreszta pamietam sprawa juz byla na strategu rok temu po tym jak wzielismy ze stasiem skull of katam :)

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Cosmo pisze: I maly apel do sedziow
Popieram Cosma w całej rozciągłości - dlatego jedni mają pomalowane figurki, mają kilka kopii rozpisek (w razie czago jak się zgubi np: 2 sztuki w sobotę), mają full WYSIWIG itd. a reszta ma to w du... Chyba Master do MASTER, a nie taki lokal tylko dwudniowy.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, o 17:22 przez Dalmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Marek Golan pisze: W opisie np. skull of katam jest napisane "the bearer and any other wizard (friend or foe)", wiec to ze sa nieutralne nic nie mowi, bo netralny tez zalicza sie do "any other", jednak nie zalicza sie do frend or foe :).
Z kolei przy frienzy jest samo friend or foe, nie ma nic o "any other".
Moim zdaniem najlepiej żebyś Marek dograł sprawę na LS i wpisał to szybko do Uściśleń jeszcze przez Wrockiem + żeby Morok wpisał to do regulaminu.

IMO jesli dwie armie grają razem w sojuszu to powinny być wobec siebie bardziej "friend" niż "foe" - czyli np: Hotek działa na magów wszelkiej maści (friend or foe). Analogicznie można zrobić dla wszystkich przedmiotów i zasad specjalnych czyli armie grające w sojuszu dla dokładniego działąnia opisów przedmiotów, czarów itd są wobec siebie "friend".

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Pawelek- gadaj z Andrzejem Pałką ze Sfana. Ja odpowiadam tylko za ludzi, którzy wejdą na teren konwentu i grają w battle'a. Jak z resztą- nie wiem.

@reszta- co do zasad.

specjalnie nie pisałem w regulaminie o magicznych przedmiotach (taka mała klauzula), które działają w zależności od opisu. Hotek czy skull of katam działają, gdyż mają efekt "ogólny" (to samo tyczy się storm banner czy orb if thunder- wyłacza całe latania, w przypadku sztormówy wszystkim uwala strzelanie). Dla przykładu dwarficki rune, który daje warda na 5+ przeciwko strzelaniu już nie będzie działał na sojusznika (o ile mnie pamięć nie myli to jest tam tylko o jednostkach krasnoludów)

Tak więc panowie, im więcej takich perełek wyłapiecie i się spytacie przed turniejem, to mniej spięć na samej imprezie będzie

W kazdym badz razie nei widze potrzeby uscislenia, bo poza przedmiotami, ktore wymienilem nie ma chyba jeszce czegos ciekawego ;)

P.S
@ Dalmar- Morrok piszę się przez dwa "r" ;)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

za brak wyswigu na 1 oddziale (konkretnie 10 skinków z javelinami , kolesie mają w obu łapach javeliny zamiast javelina i tarczy) będzie 10k6 ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wysiwyg to nie proxy ;)

chyba, ze te skinki beda robily za saurusow ale to juz inna sprawa ;)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1874
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Morrok: a frenzy z magii Slaanesha z WoCu?

Moznaby w sumie napisac cos w uscisleniach na ten temat, (imo zapis "friend or foe = wszyscy" wyczerpalby temat). Ale to inny watek, nie ma co tutaj zasmiecac. No i przed Strategiem nie sadze, ze cokolwiek sie uda :(. Pamietajmy, ze uscpl powinny byc 2 tygodnie przed Masterem, wiec tutaj lepiej niech org sam zadecyduje w tej kwestii, tak jak to wlasnie robi. :)

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Problem niepomalowanych armii wraca na każdym Masterku i czekam już od roku kiedy wkońcu ktoś sie za to weźmie - i nie chodzi tu o kulanie 10D6, a o usunięcie regimentu ze stołu.
Ktoś jak przyjechał sobie tylko i wyłącznie pograć dla zajawki to na dobrą sprawe te karniaki mu wogóle nie będą przeszkadzać.
Tu nawet nie chodzi już o to że będę sie czół w jakiś sposób urażony tym że ja robie co moge by mieć wszystko zrobione na turniej, a mój przeciwnik ewidetnie ma to gdzieś i wystawia szare lub z podkładowane figsy. To jest brak szacunku dla tych którzy biorą ten zapisek (100% pomalowana armia) na serio.

Najbardziej mnie w sumie kiedyś wqrwiła jedna osoba na pewnym Masterze.
Pan K. z Gorzowa na ich masterku wyskoczył z totalnie białą z podkładowaną armią WoCh-u. Niemiał chyba nic co nadawało by sie do uznania za pomalowane.
Ja w tedy pożyczyłem armie od Holana, bo moja jeszcze nie była gotowa, a poza tym 100% to 100%. Na zapytanie pana K. Dlaczego masz nie pomalowaną armie?? Przecież to master i trzeba mieć w pełni pomazaną. Pan K. odpowiedział mi twierdząco że jest organizatorem i że jemu wolno.

Uśmiechnołem sie delikatnie, ale niesmak pozostał.
Od tamtej pory staram sie zawsze wymusić na orgach to by tego pilnowali.
Po Gorzowie były kolejne Mastery na których ten zapisek został totalnie pominięty.

Licze na Ciebie Morrok, że chociaż Ty zajmiesz sie tym w odpowiedni sposób.
I nie chodzi tu o 10 D6 karnych, ale o to co mówie ja, Darek, Cosmo i inni którzy mają serdecznie dosyć takich scen i wiecznego spamu na ten temat po Masterach.

Pozdro.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Temat pomalowanych armii na masterach ciągnie się już któryś rok i mimo powszechnego oburzenia tak naprawdę nie widać żeby się ktoś za to porządnie wziął. Osobiście nie wierzę żeby coś się w tej kwestii zmieniło...
Tym nie mniej byłbym zaskoczony gdyby Morrok i ekipa faktycznie wlepiali karniaki za niemalowanie czy nawet zdejmowali te niepomalowane regimenty ze stołu, tym bardziej, że gdy ktoś nie ma parcia na szło to mu te karniaki będą zwisać i powiewać.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3357
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Najlepsze rozwiązanie - SĆIĄGANIE FIGSÓW ZE STÓŁU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedyna osoba która będzie z tego tytułu nie zadowolona to jedynie winny gracz, bo przeciwnik przyjmie to z uśmiechem na ustach.

Tak na dobrą sprawe:
Ściągnięty regiment ze stołu jest tym samym jak byś zrobił rozpiske bez niego.
Przygotowanie do Mastera musi być.
W pewnym stopniu rozumiem że w tym sezonie jest strasznie ciasno i że ludzie mogą sie nie wyrabiać z wykombinowaniem dobrej rozpy i zarazem pomalowaniem wszystkich figsów na danego mastera, ale przecież ludzie co turniej nie grają zupełnie innymi figsami.

Dlaczego są osoby któe bardzo by chciały pojechać na mastera pograć, ale nie jadą gdyż argumentują to tym że trzeba mieć pomalowaną armie, a on jeszcze nie skończył jakichś tam modeli - przecież przy ogólnie przyjętych założeniach taka osoba może śmignąc na takiego tura i bez żadnych konsekwencji grać na nim.

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Smiechu pisze:Najlepsze rozwiązanie - SĆIĄGANIE FIGSÓW ZE STÓŁU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedyna osoba która będzie z tego tytułu nie zadowolona to jedynie winny gracz, bo przeciwnik przyjmie to z uśmiechem na ustach.
Dosc drastyczne rozwiazanie. Do niezadowolonych trzeba niestety doliczyc organizatora - nie tylko dlatego, ze delikwent go obsmaruje na BP i wytknie 1000 niedociagniec, zeby sie zemscic, ale tez z tego powodu, ze wdawanie sie w przepychanki z uparciuchami to nie jest cos, co sprawia przyjemnosc i daje dobry humor na reszte dnia.

Aczkolwiek mam nadzieje, ze na naszym masterze problem nie bedzie wystepowal. Stoje na stanowisku: master = pomalowane armie i nic mnie nie obchodzi, kto kogo zna, albo czy jest orgiem.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

pożyjemy, zobaczymy...

Nie jestem nastawiony w ten sposób żebym wszystkim spie*dolić grę- pamiętaj, że inni tez przyjechali się bawić.

Zastanowię się nad odpowiednim sposobem traktowania takich ludków z niepomalowanymi armiami.
Na pewno wilk będzie syty, a owca cała, boży bojownicy w walce o czystośc pacynek warhammerowego stołu ;)

ODPOWIEDZ