Szarża taktyczna?

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Kołata pisze:ps. Jak w końcu będzie na EURO?
Latacze szarżują po prostej.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Gogol: tak jak Ci Jacek napisał. Skoro w Ameryce biją Murzynów, to my też to róbmy i będzie OK - taka jest wymowa Twojego posta.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jedy Knight pisze:
Kołata pisze:ps. Jak w końcu będzie na EURO?
Latacze szarżują po prostej.
O! I bardzo dobrze. Słuszna decyzja - uniknie się dyskusji i kłótni, a i gra będzie przyjemniejsza.
Myślę, że przeniesienie tej zasady z EUROhammera do POLhammera byłoby dobrym ruchem. Ktoś tam by sobie pokrzyczał, ale większość graczy napewno byłaby zadowolona, złaszcza z tego, że w końcu sytuacja byłaby jasna.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Tomash pisze:Gogol: tak jak Ci Jacek napisał. Skoro w Ameryce biją Murzynów, to my też to róbmy i będzie OK - taka jest wymowa Twojego posta.
Skoro wszyscy biją moich murzynów nie bede miał litości dla cudzych murzynów. Mimo że lubie murzynów nie chce abu moi czuli sie gorsi


Jacku ja grałem z Jankielem 2 razy i broń Boże nie narzekam na to że gra nieczysto czy coś w tym stylu bo tak nie jest. Natomiast na WI kilka szarż na maszyny moje było "taktycznych" przez jedną nawet straciłem kowala z kowadła. Jankielowi natoias dzięki mojej szarży zabiłem 2 bolce a nie 1 szybciej. Po prostu nie chciałem jedynie tracić na tej zasadzie która miała przyzwolenie sędziów na WI początkowo się o to kłuciłem ale jak pozwolili moim przeciwnikom szarżować jak chcą to ja gorszy nie bede. Sory
Ostatnio zmieniony 19 maja 2007, o 11:58 przez Gogol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Kołata pisze:
Jedy Knight pisze:
Kołata pisze:ps. Jak w końcu będzie na EURO?
Latacze szarżują po prostej.
O! I bardzo dobrze. Słuszna decyzja - uniknie się dyskusji i kłótni, a i gra będzie przyjemniejsza.
Myślę, że przeniesienie tej zasady z EUROhammera do POLhammera byłoby dobrym ruchem. Ktoś tam by sobie pokrzyczał, ale większość graczy napewno byłaby zadowolona, złaszcza z tego, że w końcu sytuacja byłaby jasna.
popieram w 100%

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Gogol pisze:
Tomash pisze:Gogol: tak jak Ci Jacek napisał. Skoro w Ameryce biją Murzynów, to my też to róbmy i będzie OK - taka jest wymowa Twojego posta.
Skoro wszyscy biją moich murzynów nie bede miał litości dla cudzych murzynów. Mimo że lubie murzynów nie chce abu moi czuli sie gorsi
Spokojnie, nikt nie jest aniołkiem. :P
Jak mi ktoś kiedyś odmówił cofnięcia deklaracji szarży nieprawdopodobnej, Smoka z powrotem na stół cofnąłem nie mrugnąwszy okiem.
Nie dam dwóch groszy, za to, że np. Jankiel, jakby mu ktoś brzydko zagrał, nie przejechałby Smokiem zygzakiem po armii wałkarza.
Każdy gracz ma „zestaw zachowań awaryjnych”.
Ale ja mimo, że już wiele partii z Jankielem zagrałem, nie wpadłbym na to, żeby zacząć z nim brzydko grać. Te parę punktów do ligi nie jest tego warte.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Latacze szarżują po prostej.
Nie podoba mi się to. Tzn. obcięcie lataczy bez obcięcia całej reszty. Pojedyncze modele wciąż będą mogły bez żadnych problemów robić zwroty o 90 czy więcej stopni. Śmieszne też będzie to, że jak pegazem podbiegne do skirmisha, to mogę sobie zwrot wykonać, jak podlecę, to już nie.
Lepsze rozwiązani takie, niż żadne. Ale do ideału jeszcze mu trochę brakuje.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jankiel pisze:
Latacze szarżują po prostej.
Nie podoba mi się to..
Mi też się nie podoba - poważnie.
Nawet nie chce mi się rozpisywać dlaczego, ani podawać przykładów.
House-rule.
Ale jeśli ogólno-europejski, to można przeboleć.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Gogol pisze:Skoro wszyscy biją moich murzynów nie bede miał litości dla cudzych murzynów. Mimo że lubie murzynów nie chce abu moi czuli sie gorsi
Bez urazy, ale moim zdaniem ktoś tu nie umie
a) przegrywać
b) z honorem
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no tak znasz mnie najlepiej Challange ! wtedy sie wypowiesz marny Tomb Kingu :lol:

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

no! i to mi sie podoba.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jedy Knight pisze:Bingo.
Tak właśnie od lat gra Jankiel. Nie szarżuje Smokiem w dupę, bo uważa to za głupie.
Wciskanie HODA na BSB też życie na Tobie wymusza? Czujesz się poszkodowany jak go tam nie zamontujesz?
A ja uzywam HoDA na BSB dla wygody i funkcjonalności :) Szczerze mówiąc łuk na BSB jest bardziej legalny w świetle RB niż pivotowanie w locie smokiem i wjazdy w d...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

nie przeginaj scimi... luk jest ZABROBIONY na WE BSB w NASZYM CODEXIE... a to ze ktos twierdzi ze magiczny luk to kamienie lub proca to... :?

niewazne... prosze scimi nie ciagnij tego tematu... :evil:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bigpasiak pisze:nie przeginaj scimi... luk jest ZABROBIONY na WE BSB w NASZYM CODEXIE... a to ze ktos twierdzi ze magiczny luk to kamienie lub proca to... :?

niewazne... prosze scimi nie ciagnij tego tematu... :evil:
Jest zabroniony łuk niemagiczny - o magicznym nie wspomnieli :) Ale nie o to mi chodziło. Po prostu wkurza mnie trochę, że niektóre zasady interpretuje się tak, bo jakiejś grupie graczy tak wygodnie. W oparciu o RB można wysnuć sporo różnych teorii, ale to co akurat jest wykładnią tego jak się gra, często zależy po prostu od czyjegoś wydzimisię.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

mi szarze taktycznie lataczmi dyndaja.. i tak uzylem moze 3 razy w zyciu, a troche lataczy mam ;)

moze ich nie byc..

rozumiem ze normalne rzeczy dalej moga se szarzowac takycznie dowoli, czy bedzie jakies glupie 45 stopni?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

rozumiem ze normalne rzeczy dalej moga se szarzowac takycznie dowoli
Sugerowałbym nie próbować na Euro. A poza Euro, to raczej tak.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jankiel pisze:
rozumiem ze normalne rzeczy dalej moga se szarzowac takycznie dowoli
Sugerowałbym nie próbować na Euro. A poza Euro, to raczej tak.
a bedzie jakis zbior Euro zasad czy cos takiego zeby sie kazdy smiertelnik nie udzielajacy nic a nic na warhammer forum mogl zapoznac?

czyli ze niby w Euriopie nie uznaja tej erraty czy co?

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

thurion pisze:
czyli ze niby w Euriopie nie uznaja tej erraty czy co?
Na pewno nie uznają jej w Kanadzie, a raczej nie stosują w praktyce. Przy okazji White Dwarf Birthday Party wypytałem kanadyjskich sędziów oraz pracowników GW o tą erratę, prezentując przy tym na stole jej "polskie" zastosowania (tactical wheels) i wszystkie odpowiedzi były takie same - nikt tego nie robi, tak jak tego triku z minersami.

Poniżej jedna z odpowiedzi.

Nick, GW Canada, sędzia ligowy:
There are "written rules" and "spirit rules". Of course you can play like that, if you wanna be a real jerk.

Podsumowując: wszystkie taktyczne szarże kwalifikują się u nich na "worst play" a taktyczna szarża lataczami jest niedozwolona - latacze muszą szarzowac po prostej i jesli latacz nie może dostawić się do strefy, z której rozpoczynał szarżę, szarża uznawana jest za niemożliwą. Tyle za oceanem, nie mam pojęcia jak sie gra w Europie.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Esco pisze:[. Tyle za oceanem, nie mam pojęcia jak sie gra w Europie.
Nie ma czegoś takiego jak "Europa", "Szwecja" czy "Polska". Są tylko "środowiska" graczy.
Ale jak tak napisałem, zaczęli się czepiać, że uważam, że nie ma Polski.
Na poważnie;

W "Europie" szarżuje się taktycznie, latacze po prostej.

Za "jerków" uważa się Włochów, Polaków, Finów, po części Duńczyków.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Szarże taktyczne ujdą poza jakimiś dziwami typu wheel w tył. Natomiast szarże lataczami to przegięcie u nas.
Yeah - jesteśmy JERKami :)

ODPOWIEDZ