Idzie nowe...

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idzie nowe...

Post autor: MeanGreen »

Ja napisałem parę postów wyżej swoje wrażenia ale co tam jeszcze sobie popisze :).

Trolle - to była super jednostka a teraz jeszcze tańsza. Dodatkowo w końcu opcja stone/river troll nie jest pozbawiona totalnie sensu, 10 pkt za MR(2) i 5+ save, można dyskutować.

Boar Boyz - koszt 16 pkt to taniocha, jasne, że nie jest to jednostka do miażdżenia ale w tej chwili jak choppa daje +1 do siły też kawie to można wystawić np. 5, za 80 punktów. 5 ataków z siła 5 +5 z siłą 4. Ale można też przypakować do 20 pkt za jednego i mieć kawę co szarżuje z siłą 6. Moim zdaniem fajny i tani support, warci swojej ceny. Fajne jest też to, że jeżeli zdecydujemy się na opcję z savage to mamy typową szklaną armatę, z ogromnym walnięciem ale szybko schodzącym. Generalnie chłopaków na dzikach możemy skroić w zależności od potrzeb tak jak chcemy.

Naprawdę podoba mi się też magia, zamiast jakiegoś giętego waaagh, jest parę fajnych rzeczy jak ręka gorka - kurcze jak mi brakowało tego czaru, można będzie przestawić dowolny kloc na tyłu wroga, albo uratować jakiś oddział. Dodatkowo kradnięcie kostek dispela przez goblinów to miód, a night gobbosy mają grzyby w standardzie. Wydaje mi się, że łatwiej będzie można dzięki temu rzucać czary takie jak się chce.

W każdym razie mogę tak sobie kontynuować, bo w sumie nie wiadomo jak to wszystko wyjdzie w praktyce ale jest tyle nowych fajnych opcji do przetestowania. :) Co jest chyba fajne?

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie wszyscy grają na Euro to raz a dwa według nowego kodeksu bohaterowie będą bardzo zubożeni i nie zrekompensuje tego nawet tańsza wywerna która i tak w większości jest dodatkiem w formie "gadżetu".
Tym lepiej. Sami sobie wprowadzą ograiczenia wyrównujące szanse.
Niezlego lorda mozna moim zdaniem złożyc z comon itemów. Są wardy, rerol sejwa... Problemem może być dobra siekiera, ale nie ma co gdybać, bo to akurat wyjdzie w praniu.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, o 12:59 przez Dębek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Marjanpl weź się ogarnij i nie wcinaj z głupimi tekstami. Nikt tu nie narzeka ze armia nie będzie pokroju Wampirów, tylko jak niektórzy przemęczyli całą 7ed i część 8 na booku który daje przyjemność z gry co najwyżej w domu , nie dziwcie się ze wierni gracze zgrzytają zębami na wieści ze w tym domu mogą zostać na następne 4 lata, pozdro600 by GW. Debek ofc. masz rację , trzeba pograć , zobaczyć ,ale przy 7ed booku było dokładnie tak samo.
@MeanGreen
Coby trochę rzeczowo: W trollach nadzieja, do bboyzów nie jestem przekonany . Osobiście pewną nadzieję widzę w squigach i wolf riderach jako ze są tańsze. Ogromna szkoda póki co BOrków ( mają sens z grimgorem) bo ITP to nie ta edycja.
@Dębek - Orcs, forever alone :wink:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Dębek pisze:
Nie wszyscy grają na Euro to raz a dwa według nowego kodeksu bohaterowie będą bardzo zubożeni i nie zrekompensuje tego nawet tańsza wywerna która i tak w większości jest dodatkiem w formie "gadżetu".
Tym lepiej. Sami sobie wprowadzą ograiczenia wyrównujące szanse.
Niezlego lorda mozna moim zdaniem złożyc z comon itemów. Są wardy, rerol sejwa... Problemem może być dobra siekiera, ale nie ma co gdybać, bo to akurat wyjdzie w praniu.
Wszyscy uważali, że ulag akkrit axe to była dobra siekiera - no to teraz jest tańsza, dajemy sword reroll miss a z orkowej zasady choppa (jest jak wół, że działa też na magiczne) ma +1 do siły w pierwszej turze - ulag jak się patrzy. Ja tam za 35 pkt 10 WS +1A i +1 do sily w pierwszej turze - fajna zabawka :).

Może nie wszyscy lubią ale wyverna za 160 pkt to fajna opcja.

@Król Goblinów Black Orki mi się juz sprawdzały w 8, teraz są punkt tańsze i mają +1 do siły przy dwurakach (siła 7), ItP zgoda, że szału nie robi ale ogólnie są lepsi.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, o 13:40 przez MeanGreen, łącznie zmieniany 1 raz.

ytsunkai
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151

Post autor: ytsunkai »

Mhroczny Rycerz pisze:A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...

jak to co ? nową (albo bardziej starą ) animzje ... :twisted:

a tak naprawde - ktoś stwerdził, że są za tani ... i tyle

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

ytsunkai pisze:
Mhroczny Rycerz pisze:A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...

jak to co ? nową (albo bardziej starą ) animzje ... :twisted:

a tak naprawde - ktoś stwerdził, że są za tani ... i tyle
Zwykłe orki z shieldem są droższe o punkt i tylko nowa animozja ALE:

Orki z dodatkową bronią kosztują dokładnie tyle samo (bo dodatkowa broń staniała).
Orki z włócznią 1 pkt droższe ale teraz maja również +1 do siły w pierwszej turze.

Efekt końcowy jest taki, że jest wybór jak ich wystawić a opcja z shieldami i hw nie kładzie wszystkich innych na łopatki.

Big Un' przynajmniej wymiatają teraz:
Za 10 pkt mamy orc big'un ze spearem, tarczą i siłą 5 w pierwszej turze :) - nie taki zły deal.
9 pkt kosztują big'uns z ahw - Co przy okazji chciałem powiedzieć kosztuje dokładnie tyle co stare black orki z light armorem, które były 0-1 choice i były w każdej rozpie jako "arrow magnet" ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Mhroczny Rycerz pisze:A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...
A co stracili boar boyzi, że są o 6 pkt tańsi?
A co stracili wolf ridersi, że są o 2 pkt tańsi?
Takich pytań nie stawiasz. :wink:
Obrazek
Obrazek

MeanGreen
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MeanGreen »

Dębek pisze:
Mhroczny Rycerz pisze:A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...
A co stracili boar boyzi, że są o 6 pkt tańsi?
A co stracili wolf ridersi, że są o 2 pkt tańsi?
Takich pytań nie stawiasz. :wink:
Boar boyzi zyskali, zasadę choppa, więc musieli ich potanić ;).

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Szkoda tylko że nadal można brać tylko 1 jednostkę big un's. Przy bonusie do S z zasady choppa to i tak niewiele jeśli większość zwykłych orków będzie mielić z WS = 3.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Dębek pisze:
Mhroczny Rycerz pisze:A co dostali boyz za to, że są 1 pkt drożsi? Niby czytam ten temat od początku ale mi ten jeden szczegół umknął...
A co stracili boar boyzi, że są o 6 pkt tańsi?
A co stracili wolf ridersi, że są o 2 pkt tańsi?
Takich pytań nie stawiasz. :wink:
Prosze Cie. Wolf ridersów 5 nie wystawisz bo Ci sie zmiotą od niezdanej animozji. A BB tak czy siak szału nie robią. Do dupy ta armia jest nadal. Co nie zmienia faktu, że jeszcze jej nie zacząłem zbierać tylko dlatego że mi 6 stów zaległych mandatów przyszło :lol2:. Nic to. Odwlecze sie moja przygoda z orkami o jakiś miesiąc czy dwa :D (jeszcze mastera tym pocisne :P)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Mimo braku przegieć widzę potencjał w tym booku spójrzcie bardziej globalnie: standardowy zestaw maszym, taniutkie rydwany, 2 szóstki trolli, BO, 5 kawalerii, big uni, trochę śmiecia + duży szaman goblinski na pająku + mały orkowy jakiś szef... mieści się naprawdę dużo i zapowiada się że ta supportująca magia będzie naprawde fajnie wchodzic skoro orki maja to kradniecie kostek, + 2 do channela... można zaspamowac gołymi szamanami nawet i produkować kostki nimi tylko;p

Tu wrzucimy ASL, tu sobie przerzuty, tu ise gdzieś przeniesiemy... szkoda whaa owszem, ale potencjał widzę i tak spory w tej armii, pod warunkiem że będzie dobrze zagrana, a że doświadczonych warbossow nie brakuje....

A pajączek... od początku nie miał być chyba czyms w stylu abomki... bardziej stegadona od którego imo jest lepszy... 8W to 3 strzały z maszyn jak już ktoś napisał.... a takie maja tylko po prawdzie imperium i krasie... zreszta jest w tej armii kilka rozwiazań które pozwalają się maszynami przeciwnika zając szybko.... dużo lepsze doomy do tego... niech się blood knighci boją...

Podsumowując sądzę że nie ma źle:D
i nie ma co marudzić, a i sam chętnie pożyczę orki od Panka i sobie troszkę pogram:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

a tak z innej beczki czy jakiś sklep w Polsce ma już podręcznik w przedsprzedaży?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

katerek pisze:a tak z innej beczki czy jakiś sklep w Polsce ma już podręcznik w przedsprzedaży?
żaden bo GW dopiero cenniki podesłało, oficjalna premiera 5 marca, ale część sklepów pewnie będzie miała wcześniej towar - pytanie czy sprzedadzą ;)

dla zainteresowanych ceny
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Podręczniki i modele tylko w hobbycentrach czyli nie w polsce
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Marjanpl
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Marjanpl »

Przed premierą to raczej nikt nie sprzeda, bo GW by się na nich wściekło.
A ten sklep GW w warszawie nie będzie miał premiery z resztą świata?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Marjanpl pisze:Przed premierą to raczej nikt nie sprzeda, bo GW by się na nich wściekło.
A ten sklep GW w warszawie nie będzie miał premiery z resztą świata?
raczej ciężko bo do marca to chyba się nie otworzą, ale jeśli tak to będą mieli premierę z resztą świata
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
omadan
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: wrocław

Post autor: omadan »

Tak na marginesie: ktos cos slyszal na temat orkowej tabelki miscastow?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

omadan pisze:Tak na marginesie: ktos cos slyszal na temat orkowej tabelki miscastow?
Czytałem, że nie mają własnej i korzystają z tej z RB.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Dasieq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dasieq »

Jak tak teraz o tym myślę to zmiany nie wydają mi się złe. Głównie dlatego ze big'uns potanieli. To tworzy dobre możliwości. Zaoszczędzi się trochę pkt,mimo że zwykłe orki są nieco droższe.
Ktoś pisał że BO potanieli o 1pkt? Jeśli to prawda to też jestem zadowolony,bo tak czy siak ich wystawiam i mi się sprawdzają.
Big'uns,trolle,gobliny z włóczniami,to duże korzyści.
Szkoda trochę maszyn i misfire na balistach:/ jednak doom diver jest jeszcze lepszy!
Opcje z magią wydają się spoko,całkiem dobre bonusy.
No i zobaczy się w praniu co ten pająk potrafi...
Myślę że wielkiej tragedii nie ma,chociaż kurcze,animozja i waagh nie dają mi jednak spokoju:/
"Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych"

ODPOWIEDZ