Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
negro
Wałkarz
Posty: 59

Re: Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: negro »

Grag bardzo mi sie podoba Twoja propozycja :) sprobuje nia pograc

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Dzisiaj grałem dla testów De
Wichki masa ataków ale jak coś pancernego dojdzie to dupa.
Hydra dość fajnie się spisała weszła na bok feniksów + rydwan na tył i klocek 450 zjedzony w pościgu.

Wiem że jedna gra i to na małe ptk (1600) nie daje dużo do kminienia, ale jak wam sie wiedźmy sprawiają ?? Dajecie im jakiegoś boosta, kociołek czy może lepiej wystawić DR+Kusze lub korsarzy ??

Co myślicie o dużej czarce na pegazie z m.śmierci ?? Co by w 2 turze słoneczko od boku puścić ??
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ja jeśli wystawiam WE to z bannerem ktory daje armour piercing.
Wczoraj zagrałem na 2 hydrach i juz ich nie wystawie :) brak regeneracji osłabił je mocno
Na 1600 ptk . wydjae mi sie ze gra na fastach bedzie odpowiednia
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

WE stanowią trzon każdej mojej rozpiski, aczkolwiek szmata AP to wiele punktów (zawsze staram się minimalizować koszty, a +1MV czyni oddział bardziej taktycznym, zwłaszcza w starciu z wrogiem o sporej ilości modeli piechoty), jako wspomagacz leci tam bohater z SV 1+ i przerzutem i magiczną bronią z dodatkiem siły (hero, lord nieważne) byle miał maksymalną ochronę przed nieprzewidywalnością wiedźm oraz dodawał bonusy do WW, trzyma kowbojów/tnie eterycznych/bije kawę itp.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Czytam ten poddział i czytam i jak wygląda EQ tego nieśmiertelnego klepacza ??.
Czy dostane gdzieś meduzę albo rydwan meduzi ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Wystawiam albo wersję lordowską albo zwykłego herosa w zależności od aktualnych celów rozpiski:

Dreadlord 262
Rptr Crossbow; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Giant Blade [60.0]
Dragonhelm [10.0]
Dawnstone [25.0]
Ironcurse Icon [5.0]

Master 160
Rptr Crossbow; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Sword of Might [20.0]
Enchanted Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
ADRIAN42
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: ADRIAN42 »

O co chodzi z tym nowym etc do DE jeśli chodzi o kawalerie

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Ktoś się orientuje czy jakiś polski sklep ma na stanie figurki avatarsów ? Chodzi mi konkretnie o vestals of nemezis.
Z góry dzięki za odp.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Z tego co piszą na stronie AoW wynika, że ich dystrybutorami w Polsce są Mgła i Jotte (i jeszcze Monolith Icon, ale tam bym nie kupował) . A na ich witchki to się nie napalaj na razie, bo to preorder i wyjdzie w kwietniu.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »


Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Jeździec na CO bierze jego T ??
Bo wiem ze MC tak ma ale czy zwykła jazda też ??
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Niestety nie
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
liwan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: liwan »

hej,
mam pytanie co do Heralda Dark Riders, ma on 1A jak reszta oddziału, tak ma być? czy był jakiś FAQ?

z góry dzięki za odpowiedź
klub Adeptus Mechanicus
http://admech.club/

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tak ma być. On ma zwiększony BS, a nie ataki.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

z jakich bitsów polecilibyście zrobienie Great Weaponów na plecy Szejdom? :)

coś w zestawie nowych Execów by się nadawało? względnie zestawy z innych armii czy z 40K które mogłyby mieć elfią broń 2ręczną
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

MŁOT NA WROGA
Warzywo
Posty: 18

Post autor: MŁOT NA WROGA »

Mam pytanka - jak możecie to pomóżcie je ogarnąć :) z góry dziękuję

1 czy czary wzmacniające lub obniżające współczynnik siły działają również na broń zasięgową ?
2 sztandar dający AP działa również na Broń Zasięgową (Łuki, Kusze itp.)
3 Jak się testuję gwardia na WS w armii TK jeżeli w niej znajduję się Princ lub King ( czy jak obniżę czarami współczynnik WS to dalej testują się na maksymalnym współczynniku Charakteru który znajduje się w regimencie ?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

misha pisze:z jakich bitsów polecilibyście zrobienie Great Weaponów na plecy Szejdom? :)

coś w zestawie nowych Execów by się nadawało? względnie zestawy z innych armii czy z 40K które mogłyby mieć elfią broń 2ręczną

Hmm a może miecze z Gwardii od Empire ?? te zawijasie ??


Korsarze czy Wiedźmy ??
Czy ołtarz to tylko do Wiedźm można czy każda jednostka tylko ze innym poza wiedźmami daje 6+ Warda??

Taki standard jak na razie to
2xDR
Kloc Wiedźm
Kloc Exe
4 Bolce
Warlock

Nie da rady coś ugrać w innej kombinacji ??
Tzn Warloki na pewno zostają bo dają dużo możliwości no i lepszego wyboru nie ma.
Myślałem o rydwanach, CoK i gwardii ( w porównaniu do feniksów to się nie umywają ale podobają mi się ) a nawet hydra ( na małe ptk ładnie kroi).
Nie wiem czym tłuc silne klocki wroga a tym bardziej puszki bez Exe.
Myślałem o BG z Razorem oraz wspieranym magią bestii, lub nawet pokusić się o dużą czarkę z życiem.
BTW Cienie mogą szarżować w 1 turze ?? Czy tak jak lekka kawaleria jak 1 runda to bez szarż.
Czy zabójca może dołączyć do cieni i dalej posiadają zasadę zwiadowców ??
Obrazek

VeXel
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: UK Doncaster

Post autor: VeXel »

Jak to teraz wygląda z BG w przoprzedniej ed. max 20 modeli działało na - teraz s3 dupy nie urywa, moze takie 10 do blokowania itp... ?

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Czy nowy cauldron jest też na rydwanowej podstawce?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jest na 60x100, aby stanowił wielokrotność piechotnej 20x20 i mógł w oddziale stać. Rydwanowa to 50x100, więc jest za wąska ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ