TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Stone »

Gorrador pisze:Nie chce skłamać - nie pamiętam co to był za item, a może z ogólnych - ale mniejsza o to. Chodzi o to, że: Jednostka orków -> w niej szaman i heros -> szaman ma item dezaktywujące magiczne przedmioty modelom stykającym się z szamanem. -> Heros orków stoi koło szamana -> wyzywam herosa -> czy mój bohater wyzywając herosa traktowany jest jakby stał naprzeciwko niego a zatem stykał się po skosie z szamanem (przedmiotem).
To jest banner za 100ptk, więc mógł go mieć tylko ten heros-bsb, czyli Twój przedmiot nie działał w pojedynku. Banner daje w każdej rundzie magic resistance=D6 i magiczne bronie modeli w styku z bsb nie działają.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

No jeżeli to banner a ty Gorrador walczyłeś z BSB to wszystko jasne !!
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Macie jakieś patenty jak sobie poradzić z Orgami? Niestety moje 3 ostatnie bitwy z nimi skończyły się sromotną porażką.

Grałem standardem bretońskim na 2400 czyli lord z HKB, magiczna z heavenem + scroll, crown of command, damselka beast + silver mirror, BSB, paladyn.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

No ale w czym problem powiedz :)

Grałem 2 razy z ogrami i jakoś nie było z nimi strasznego problemu - owszem mocne, ale do łyknięcia. Najwięcej problemu sprawiają imo ich działa bo strzelają po ruchu.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Nie mogę się jakoś przebić przez ich death stara, w głównej mierze wynika to z blokowania szarży przez psy. W wyniku czego nie mogę się wbić wszystkim na raz. I po 3 turach combatu z lancy z crown of command nic nie zostaje np.

Co zrobić z mourfangami?

Problem jest też z magia, 2 scrole kiedyś się kończą. I snajperki z deatha gniotą.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Duże klocki zabić typa z koroną i robić szarże łączone. Ironblastery zabić jak najszybciej z trebów. Koty z łuków i heavenowych pocisków. Cóż co do magii nie podpowiem, bo gracz z którym ja gram używa ichniego lora i firebelliego.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

hesus pisze:Co zrobić z mourfangami?
Dopchać do nich lorda z HK :) i po sprawie.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dobrym patentem jest też BSB z 1+sv & re-roll + gauntlet of the duel w dużej lancy realmów (11 styka) Stawiasz go na krawędzi i dostawiasz się w szarży tak, żeby się stykać ''na szczelinie'' podstawek ogrów i rzucasz czelendże. ( 6 ataków mniej klepie wtedy z ogrów). Poza tym warbanner na lancy też jest bardzo przydatny. Na snajperki z deatha najlepiej trzymać bohaterów w lancy, gdzie jest duża baba. w końcu Mr(2) jest spoko ;)

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Dzięki za porady.
Skleroza nie boli - MR
Fajny też ten myk z BSB do pojedynku.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Zna ktoś może jakiś fajny sklep ze skrzydłami które by pasowały do konwersji koni na pegazy?
Ew. Ma ktoś może swoje/jest w stanie odlać?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Kapso pisze:Zna ktoś może jakiś fajny sklep ze skrzydłami które by pasowały do konwersji koni na pegazy?
Ew. Ma ktoś może swoje/jest w stanie odlać?

Pozdrawiam
http://www.shop.microartstudio.com/feat ... p-176.html

Mogą się nadać :) Ale IMO jaj nie urywają :P Firma jest z gdyni.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Super dzięki, możliwe że skorzystam :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Jagal pisze:
Kapso pisze:Zna ktoś może jakiś fajny sklep ze skrzydłami które by pasowały do konwersji koni na pegazy?
Ew. Ma ktoś może swoje/jest w stanie odlać?

Pozdrawiam
http://www.shop.microartstudio.com/feat ... p-176.html

Mogą się nadać :) Ale IMO jaj nie urywają :P Firma jest z gdyni.
I tak są ok, za 15 zeta zrobić sobie pegaza z konika to chyba dobry deal, cnie :D ?

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

A propos ogrow jeszcze to co robia pegazy (3 trojki mam w rozpie) w tym czasie?
I jak grac Lordem jezeli nie moze podejsc ani do maga z deathem, a za chwile dostanie z dziala?

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Jagal pisze:Dobrym patentem jest też BSB z 1+sv & re-roll + gauntlet of the duel w dużej lancy realmów (11 styka) Stawiasz go na krawędzi i dostawiasz się w szarży tak, żeby się stykać ''na szczelinie'' podstawek ogrów i rzucasz czelendże. ( 6 ataków mniej klepie wtedy z ogrów). Poza tym warbanner na lancy też jest bardzo przydatny. Na snajperki z deatha najlepiej trzymać bohaterów w lancy, gdzie jest duża baba. w końcu Mr(2) jest spoko ;)

pzdr!
Takie dodatkowe pytanie odnośnie patentu z BSB do pojedynków: rycerze stojący za BSB biją normalnie?

I jeszcze jedno w temacie ogrów. Powiedzmy, że działo jest wyeliminowane lord na pegazie wskakuje do lancy żeby wykorzystać MR2 z profetki i podejść do maga z deathem. Czy lanca bretońska w takiej sytuacji działa normalnie? W army booku jest napisane tylko o rycerzach formujących lancę.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Bretońscy lordowie i paladyni też są rycerzami ;) Normalnie wchodzą w skład lancy, zajmując miejsca w pierwszym szeregu. Jest to też wyjątkowa sytuacja w stosunku do zasad ogólnych, bo "wypychają" modele z command grupy do tylnych szeregów.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

O to mi właśnie chodziło :)

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Gniewko pisze:Bretońscy lordowie i paladyni też są rycerzami ;) Normalnie wchodzą w skład lancy, zajmując miejsca w pierwszym szeregu. Jest to też wyjątkowa sytuacja w stosunku do zasad ogólnych, bo "wypychają" modele z command grupy do tylnych szeregów.
bohater na pegazie nie wchodzi do lancy!
Jest doklejany z boku jak na str 98 rulebooka. Lanca działa normalnie bo bohater z boku nie zmienia 'bazowej' formacji.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

To wiadomo, zakładałem, że chodziło mu o konnych bohaterów.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Fantastyczna armia bretonni, genialne wykonanie! Szczerze polecam zobaczyć!
tutaj!

:wink:
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ