Kolejny turniej na grunwaldzkiej (2000 pkt) - Kraków 10 IV

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Re: Kolejny turniej na grunwaldzkiej (2000 pkt) - Kraków 10 IV

Post autor: c4h10 »

ksch pisze:Racja, zapomniałem o tych dodatkowych zasadach Dareczka :wink: Dobra, nie było kwestii.
Update regulaminu. Więcej zmian nie przewiduję.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kod: Zaznacz cały

SCENARIUSZE:
[b]Do jednostek kontrolujących/punktujących należą (ścinanie kontroli bez zmian):[/b]
1. Nieprzyzwana corowa piechota rank-and-file o US 5+

BITWA I - Cleanse
c) Za kontrolowanie ćwiartek 100/150/300 (własnej/neutralnych/przeciwnika). Po rozstawieniu każdy z graczy
wybiera jedną z ćwiartek po swojej stronie jako "własną" pozostałe ćwiartki są neutralne.

BITWA II - Seize Ground
c) Na środku każdej ćwiartki ustawiamy znacznik. Za kontrolowanie znacznika (promień 6 cali) 100/200/400 (własny/neutralne/przeciwnika)

BITWA III - Take and Hold
c) Za każdą jednostkę punktującą (US5+) w odległości 10 cali od środka stołu 100/200 (conajmniej połowa jednostki/cała jednostka)
I teraz pytanie: czy to dotyczy wszystkich scenariuszy? Czyli ćwiartki zajmować można wyłącznie rankową piechotą? Zyskają HE, Skaveni, VC i Lizaki (no bo umówmy się wejście Templami na dowolną ćwiartkę i napieprzanie z niej magią slanna, nie jest szczególnie trudne, czy ryzykowne, podobnie jak napór spamem ghouli, które się ciągle dożywia). DoCh czy DE da się pod to złożyć na lajcie. Ergo boostujemy 5 najmocniejszych armii w WFB plus HE. Ale spoko, stwierdzam fakt, nie będę się o to spierał - zawsze to jakaś zmiana i przewietrzenie.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Butan chciał to chyba zrobić jak w 40k z tym ze po przystosowaniu tego do warunków battlowych wyszło ze musi byc to piechota RnF, no cóż, jak dla mnie to zły pomysł dawać scenariusze z 40k w które de facto pierdyliard razy grałem :wink:

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Temple są specialem, wiec dużo nie pozajmują ;) HE raczej tez nie bo z corów wystawiały zazwyczaj tylko 2x10 łuczników. Mocno zyskują skaveni (ze spamem tanich jednostek) oraz vc'eki które mogą sobie piechotę dożywiać.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No faktycznie mimo szczytnej idei w praktyce wypada to słabiej. Skaveny i VC mają masę punktów podanych jak na tacy bez żadnego wysiłku. DoCh mają horrory w każdej rozpie do tego mogą być demonteki. DE nie mają w cale różowo, spearmani i korsarze są przeciwko dzisiejszym armią raczej nie przydatni więc zostają kusznicy, czyli słabiej nawet niż WE z 3-4x 10 GG.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No niestety :| Przyswoiłem po rozmowie z Darkiem dopiero, że to corowa piechota, więc Lizaki obsysają, DE też. Innymi słowy dobrze to robi głównie VC i Skavenom. U pierwszych dochodzi kolejne miejsce do koncentracji ostrzału lub walki, u drugich, zajmowanie będzie wychodzić z automatu, tak jak napisał Hypnotic. Cóż zrobić. Fajnie, że testujemy jakieś nowości, więcej zmian już nie będzie, a wszystko wyjdzie w praniu.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

ksch pisze:No niestety :| Przyswoiłem po rozmowie z Darkiem dopiero, że to corowa piechota, więc Lizaki obsysają, DE też. Innymi słowy dobrze to robi głównie VC i Skavenom. U pierwszych dochodzi kolejne miejsce do koncentracji ostrzału lub walki, u drugich, zajmowanie będzie wychodzić z automatu, tak jak napisał Hypnotic. Cóż zrobić. Fajnie, że testujemy jakieś nowości, więcej zmian już nie będzie, a wszystko wyjdzie w praniu.
W przypadku Skavenów z jednej strony praktycznie nie stracili skorujących jednostek, z drugiej zasady dotyczące piechoty mocno przycięły vomitację i censerów.

Natomiast Wampierze w porównaniu do standardowych zasad straciły najważniejszą możliwość zajmowania ćwiartek czyli przyzywanie zombiaków.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

EJ panowie to jak czyste 2000 czy jednak to 2150 spod Wielkiej Inkwizycji ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

A jak jest w regulaminie kozo? :roll: btw wiesz, że masz dostęp do podforum True Legionu? I że założyliśmy, że w nim będziesz? Nie wiem co nas podkusiło :mrgreen: Dildo i Ptyś - dwie różowe owce na nowo powstającego True Legionu :D
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

OO !! Nie wiedziałem ... FAJNIE :mrgreen: ... A co do punktów to szkoda bo myślałem że ta idea jdenak siądzie :twisted:



edit
Undead nie pyskaj ... śpieszyłem sie to literówek sie troszke zrobiło Oj tam wielka rzecz :wink:
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, o 16:53 przez Dibo, łącznie zmieniany 1 raz.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Dibo pisze:OO !! Nie wiedziałem ... FAJNIE :mrgreen:

Bravo jasiu

Dibo pisze:... A co do punktów to szkoda bo mysłem ze ta idea jdenka siądzie :twisted:
Po jakiemu to??

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No właśnie to jest fajne w 2k, że wielu armiom idealnie nie siada i trzeba pokombinować.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Zachęcamy Kraków do ruszenia się na Drużynowe Mistrzostwa Śląska. Ekipa True Legionu jedzie na pewno, w tym miejscu można by kręcić drugi skład.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Bardzo podobają mi się zasady. Miło wiedzieć, że coraz częściej zostają na turniejach stosowane ciekawe urozmaicenia. Co prawda nie będę mógł się wybrać do Krakowa na wasz turniej ale z niecierpliwością czekam na wyniki, raporty i rozpiski. Fajnie jeśli udostępniony został po turnieju wgląd w rozpiski. Mam też nadzieje, że większość graczy tego turnieju przedstawi swoje zmagania w raportach z komentarzami jak sprawowały się nowe zasady dla piechoty.

Mam też dużą nadzieje, że w Wawie również znajdzie się miejsce dla takiego turnieju ;P.

No i łączony chaos też będzie przetestowany z czego również się bardzo cieszę - i to w warunkach kiedy choseni. maruderzy i warriorzy będą równie ciekawym wyborem co kawaleria.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

zgłaszam się :)
wpadam kumpla w cracov city odwiedzić to przy okazji zobacze jak to się u was odbywa
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

chłopaki, postanowiliście nie przychodzić jak się zgłosiłem... co taka cisza? :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Na pewno będzie sporo osób. Ja zgłoszenie wyśle 7/8 kwietnia dopiero :)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ostanio Undead zrugał mnie za granie bretką :oops: więc na jego specjalne żądanie będą nowe Kozy :twisted:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Czy znajdą się chętni do blatowania w piątek w godzinach wieczornych ?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Sign me in.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ