zasady euro

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Re: zasady euro

Post autor: Sevi »

Już złapałem o co chodzi, dzięki :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

- Each Loremaster ability counts as generating 1 PD each magic phase
Znaczy że gdy wiatry przywieją 12 kostek to od tego -1 co w rezultacie da dla Demonów max 11 kostek do użycia ale gdyby udał się jakiś chaneling to te -1PD po prostu zaneguje i pozostaną tylko kostki z wiatru 12szt. ?

DOC: Max. 28 Models per unit;
Czy nie dało by się tego ograniczenia zmienić na 29 lub 30 :P ? to tak ni z dup.... ni z czego klocek, taki obgryziony, nie da się ani hordy w pełni złożyć ani kwadratu :/
przy 29+Herald jeszcze ujdzie :(
chyba ze te 28 to zwyklaki a 29 to czempion a 30 herald :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Model championa hmm nadal jest modelem hmm skoro jest modelem to się liczy do tych 28
Kwadrat możesz z 28 zrobić. 7x4 i akurat ładnie pasuje.
Nie smęć :)

EDIT. Złośliwy moderator
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Co do pytań, polecam lekturę zasad Euro. Tam masz pulę 2 wirtualnych PD które możesz generować ponad wiatry magii i chanelling. I to z tej puli masz -1 za loremastera. Chodzi o to że każda armia może dogenerować do 2 kostek lub korzystać z umiejętności zastępujących do 2 kostek, ewentualnie jakąś kombinacja by w sumie dało nie więcej niż 2.

W kwestii limitów zasady ETC tworzy AR.com i owszem jest tam 2 Polaków ale narzekanie tu chyba nie ma sensu, szczególnie obalanie argumentów balansujących takimi o wygodzie układania figur geometrycznych.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Czy Euro ograniczenie do 5 maszyn obejmuje też rydwany? Słowem: czy wg euro mogę wystawić 2x Doomdiver, 2x Klopa, 2x SpearChukka i kilka goblińskich rydwanów?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Rydwan nie jest maszyną wojenną.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Marek15 pisze:Czy Euro ograniczenie do 5 maszyn obejmuje też rydwany? Słowem: czy wg euro mogę wystawić 2x Doomdiver, 2x Klopa, 2x SpearChukka i kilka goblińskich rydwanów?
i tek nie możesz wystawić 6ciu maszyn, tylko max 5

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

2 czuki kiedys liczyły sie jako jeden slot to chyba podpada pod euro nie?

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Nadal się tak liczą, w podręczniku stoi: "możesz mieć 6 chukk w armii, w grand armii możesz mieć 12 chukk". To chyba na euro ograniczenie też dwie liczy się tak jak jedną.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Sory za głupie pytanie, ale na co komu całe to Euro? Czemu to ma służyć, czy raczej komu, gdzie to się stosuje, kto to wymyślił i po co? Przecież GW wymyśliło zasady, staty i ograniczenia to po co ktoś to na siłe udoskonala? Rulebook jest jaki jest, dla każdego taki sam, prawda? Więc po co to i kto grając się to tego stosuje i kiedy się trzeba stosować?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ponieważ niektóre armie są silniejsze od innych, a na turniejach chcemy grać w jak najbardziej zbalansowaną grę.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Bo zasady wymyślone przez GW są miejscami bardzo niedoskonałe :P
Queek.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

btw

Euro Draft6: [aktualne]
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 40&start=0

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

I euro czuje się odpowiedzialne za to żeby to udoskonalać? Głupota:/ Każda armia ma słabe i dobre strony. Na wszystko jest sposób. Rulebook i zasady GW są dla wszystkich takie same i wybór figurek dla WSZYSTKICH tak samo szeroki. Więc jest sprawiedliwie bo wszystkich dotyczy to samo. Takie jest moje zdanie. Jak gracz X uważa niesprawiedliwym, że gracz Y ma 36 DE crossbowów a nie 35 jak każe euro, to niech sam stanie się kolekcjonerem DE i kupi 37. Nie wiem no, to jest moje zdanie. Zasady GW są sprawiedliwe.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Szanuje Twoje zdanie, ale tutaj działa wola większości. W domu możesz sobie grać czym chcesz, ale na turniejach byłoby trochę smutno, gdyby były te same armie i rozpy, co nie?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Luciu pisze:Ble ble ble... kup se DE/ DCH/ VC
Świetna myśl!
Obrazek

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Sorki ale nie odpalił mi się link powyższy

Czy te zasady są aktualne ?

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 9492bfda9e

Czy to oznacza że zdjęto limit 28 demonów na klocek :) i mogę dać np: Stream of Bile dla GUO i Heralda :) ? oraz Herald może nosić BSB magiczny + Gify :) ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To jest sprzed paru miesięcy...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Luciu pisze:\Rulebook jest jaki jest, dla każdego taki sam, prawda? \
Rulebook jest . Armybooki nie

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Andrzej pisze:ale na turniejach byłoby trochę smutno, gdyby były te same armie i rozpy, co nie?
Czuje sie troche glupio to piszac, bo jutro moj pierwszy turniej po paroletniej przerwie, ale gdzie nie spojrze na rozpy ojro - roznia sie detalami w ramach jednej armii, na 2400 pkt w kazdej powtarza sie jakies 1800 must have, czasami sie roznia ukladem hero/lordow.
Ojro ma jedna rzecz, ktora mnie cholernie irytuje - ucina strzelanie powyzej 20". Niektorych armii to totalnie nie rusza, bo albo nie maja/nie wystawiaja strzelania, albo maja mniejszy zasieg. W WE na 4 core jeden nie strzela, bogom dziekowac, ze dobry. W HE podobnie. Zapcham core i nagle juz nie moge wystawic fastow, bo jak powszechnie wiadomo - ER/GR z lukami s3 sa przegieci. Klocki LSG z 24" jak widac - rowniez. Scouci? SW? Waye? Turbo mega przegiecie.
Kto sie boi lukow? O_o

Druga sprawa - max limit 2dd/pd i sciecie dodatkowo itemami. Bez ojro - W HE biorac BoH, BoS, Forbidden Roda i ladujac pkt w magow minimalizuje ryzyko, ze przez 2 kluczowe fazy magii kulne smieszna liczbe PD. Jak dobrze rzuce - BoS sie marnuje, bo 12 kostek i tak nie przekrocze. Korzystanie z efektu czarow deatha czy sztyletu DE - tez pozwala grac mimo niskich rzutow na poola.
Logika ojro - kulnie dobrze - ownuje. Kulnie zle - faza w plecy, pkt na magow/itemy w kluczowym momencie zmarnowane.
Zamiast max +2 kosci na faze wystarczyloby dac gorny limit uzytych kosci w fazie i czesc, niezaleznie od rzutu na kosci jestem w stanie cos zrobic dzieki swoje kosztujacym itemom, czesto z nieprzyjemnymi efektami. Na ojro - czysty totolotek. GJ w ograniczaniu turlania na rzecz taktyki i sensownej rozpy! =D>

ODPOWIEDZ