Mamikon not dead

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Re: Noki's Caucasian Studio

Post autor: Nokimam »

Nie no rozumiem że twarz mi nie wyszła i że rzeźbiarzowi też nie wyszła ale nie ciśnijcie mnie aż tak. Moim zdaniem np pancerz mi bardzo dobrze wyszedł i w 200 procentach nie zgadzam się z ludźmi mającymi coś przeciw aero i ludziom którzy twierdzą że to psik psik i tyle, że każdy to umie... Ci ludzie chyba nigdy aero w rękach nie mieli.
Pozdro #-o
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jakoś mi zupełnie nie podchodzi to malowanie tym aero w Twoim wykonaniu... Byłem i jestem ogromnym fanem Twojego pędzla, a prace opierające się na aero są jakieś takie... hmm... nijakie. Kolorostyka stała się maksymalnie mglista i mam wrażenie, że np ten ostatni model jest pomalowany po prostu w różnych odcieniach bieli (wiem, że mocno to niepoprawne, ale takie sformułowanie mi się nasunęło).
Poza tym mam wrażenie, że coraz więcej szczegółów jest robionych na szybko.
Jako Twój rówieśnik (o ile się dobrze zorientowałem) bardzo Ci kibicuję cały czas, ale mam wrażenie, że to zmierza w złym kierunku (z aero ino ork na wiwernie był zaprawdę epicki)
Jak tak sobie rzucam okiem, to malowanie tych kraśków z pierwszej strony tematu mi się tysiąc razy bardziej podoba niż obecne marinsy. Może było technicznie trochę gorzej, ale figsy były malowane z charakterem. To była świetna cecha Twojego malowania (u orków batlowych też super widoczna) którą chyba pomału gubisz, a imo szkoda. Więcej pędzla. Nawet jak już wymasterujesz to aero i będziesz nim w stanie paćkać całe figury wróć do pędzlownia, przynajmniej częściowego - nadając figsom coś po czym się poznaje, że wyszły z pracowni artysty, a nie rzemieślnika.
Potraktuj mój felieton raczej jako motywację i zwrócenie uwagi na Twoje największe atuty, a nie jako krytykę ;)
Pozdro :mrgreen:

Edit: To tak też żebyś wiedział, że masz widownię o wiele szerszą niż tylko stałe grono regularnie komentujących ;)

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Wielkie dzięki za te słowa! Poruszyło mnie to i się dobrze składa, najbliższe 4 tygodnie jestem tylko o pędzlu :D
Koniec z aero na jakiś czas. Właśnie przyleciałem do Londynu i nie mam z sobą tego potwornego ustrojstwa :D
Btw. schodzę 2 piętra w dół, idę około 30 kroków i mam GW, potem idę jeszcze 50 i mam 200 metrowy warhammer world... Kocham Anglię :D
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nokimam pisze:Btw. schodzę 2 piętra w dół, idę około 30 kroków i mam GW, potem idę jeszcze 50 i mam 200 metrowy warhammer world... Kocham Anglię
Przypadek? Nie sądzę... 8)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nokimam pisze:Wielkie dzięki za te słowa! Poruszyło mnie to i się dobrze składa, najbliższe 4 tygodnie jestem tylko o pędzlu :D
Koniec z aero na jakiś czas. Właśnie przyleciałem do Londynu i nie mam z sobą tego potwornego ustrojstwa :D
Btw. schodzę 2 piętra w dół, idę około 30 kroków i mam GW, potem idę jeszcze 50 i mam 200 metrowy warhammer world... Kocham Anglię :D
It's a wonderful life :wink: Choć po zastanowieniu stwierdzam, że wolałbym mieć po sąsiedzku jakiś komis ze starymi figsami :mrgreen:
Hoax +1, choć Twoje słowa są trochę zbyt mocne imho...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie wazne czym ...liczy sie EFEKT ! .Moze byc aero ,pedzel czy palcem malowane :wink: Jezeli finalnie wyglada git to nic mi do tego jak osiagnal tak efekt . Duza liczba profesjonalny malarzy posilkuje sie aero .Czy to przy nakladaniu bazy ,robieniu pierwszych rozjasnien/cieni .Wiidzialem tez takich ,ktorzy mieli na tyle opanowane aero ,ze potrafili nawet wiecej nim zdzialac . Dokladnie tak samo jak przy otarciach i zadrapaniach ... Jedni robia je od podstaw malujac inni posilkuja sie maskolem czy gabka ,a tylko finalnie wykanczaja... efekt moze byc w obu przypadkach bardzo dobry .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Dzięki za wypowiedzi! Zgadzam się, detale też trzeba umieć dobrze wykończyć a tego mi często brakuje...
Tutaj zakupiony wczoraj u sąsiada( w GW :mrgreen: :P :D ) czempjon nurgla z konwersją. Pomyślałem że jest już tyle tych modeli z tą głową, siekierą itp że zrobię coś innego:
Obrazek
Dopiero zauważyłem że krzywo zrobiłem gsem kilka rzeczy, właśnie zamierzam to poprawić :mrgreen:
Jak Wam się podoba? Będzie malowany całkowicie pędzlem, zero aero :mrgreen:
Pozdro!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Na razie to co widać a mi się średnio podoba:
- glut pod ostrzem kosy.
- 3 podbródek z gs wyglądający źle
- układ dłoni. Tak się trzyma drążek gimnastyczny, a nie broń. Nawet kosy się tak nie trzyma.
Reszta ok :)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Jak wyżej, kosa w takiej pozycji wygląda słabo:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

kubencjusz pisze:Na razie to co widać a mi się średnio podoba:
- glut pod ostrzem kosy.
- 3 podbródek z gs wyglądający źle
- układ dłoni. Tak się trzyma drążek gimnastyczny, a nie broń. Nawet kosy się tak nie trzyma.
Reszta ok :)
-To nie jest glut, sam drąg jest owinięty szmatką oraz wisi tam jakiś naszyjnik, to nie glut ;)
-Złe ujęcie, na żywo wygląda trochę lepiej, tak czy siak poprawię ;)
-Tu nie wiem co odp bo mi się wydaje że właśnie tak się kosi no ale... :D
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Nawet z takim trzymaniem mi się podoba.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

-Tu nie wiem co odp bo mi się wydaje że właśnie tak się kosi no ale... :D
O, stary, widać, że nie trzymałeś nigdy kosy. ;)
Obrazek

Reszta jest spoko. :)

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Naviedzony pisze: O, stary, widać, że nie trzymałeś nigdy kosy. ;)
Hahaha no tak, ja mieszczuch jestem :?
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ostrze kosy ustaw pionowo i po problemie.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Matis pisze:Ostrze kosy ustaw pionowo i po problemie.
to sprawi że cały model będzie wyglądać kretyńsko #-o

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Taką broń i tak trzymałoby się w inny sposób.

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Panowie...serio... to jest pieprzony zgniły facet z dziurami w głowie i brzuchem żyjącym swoim własnym życiem. Serio mówicie o jakiejkolwiek realności i o tym jak się trzyma kosę? :? :roll:
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Kacpi 1998 pisze:Nawet z takim trzymaniem mi się podoba.
Maluj a nie zajmuj się kosologią :roll:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Nokimam pisze:Panowie...serio... to jest pieprzony zgniły facet z dziurami w głowie i brzuchem żyjącym swoim własnym życiem. Serio mówicie o jakiejkolwiek realności i o tym jak się trzyma kosę? :? :roll:
ten gnojek ma ws6 musi wiedzieć jak się macha przeklętą kosą :evil:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To, że jest zgniłym gościem z dziurami nie zwalnia go z obowiązku trzymania kosy prawidłowo. :mrgreen:

ODPOWIEDZ