Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Ratzing »

Lord_Michaelos pisze: Wiesz, moim zdaniem obecne modele nie mają polotu (a przynajmniej większość), mimo iż technicznie są zrobione świetnie. Po prostu mi jakoś nie pasują. Jedni lubią tylko grzybową, inni tylko pomidorową. Można zrobić modele na wyższym poziomie technicznym zachowując przy tym całość klimatu, którym wieje od strony wfb. Przykładem dla mnie będzie dual kit Coven Throne/Mortis Engine. Technicznie super wykonane modele, które także zachowują pełen klimat i nie są zasrane ozdóbkami, czaszkami, pierdołkami czy innym badziewiem. Podobnie Terrorgheist/Zombie Dragon. Nie wymagam, by GW zostało na pewnym etapie (choć jak dla mnie byłoby miło), ale bez przesady... To jest Warcraft, czy Warhammer? Tak pytam, bo powoli przestaje się to dla mnie różnić projektami postaci/modeli.

PS. Odnosząc się do Twego porównania odnośnie gier - ja tam lubię grać w starocie, w nowsze gry nie gram :P

@edit: z mojego punktu widzenia sporo nowych modeli jest zwyczajnie na siłę. Coś jak: "Wciśnijmy tu coś dużego. Co to będzie? Nie wiemy. Ma być po prostu duże i zachwycać zatrważającą ilością ozdóbek. Może być i Manfred na mouncie złożonym z czaszek, które te czaszki powstrzymuje od rozsypania się jakaś zbroja w stylu czterdziestkowym. Manfred musi mieć biceps, na widok którego laski będą dostawać orgazmu albo się śmiać. Uderzymy w ten sposób mocno w płeć piękną i to aż w dwie grupy. Sam mount musi się unosić na jakiejś ektoplazmie". Well played GW, well played.
Stary, rozumiem, że Ci się modele nie podobają. Spoko. Ale nie próbuj tego argumentować, bo to brzmi śmiesznie. Gust to gust, mówienie, że kości, duchy i fruwające księgi nie pasują do Nagasha to trochę naciągany temat do narzekań. Modele nie są "przekombinowane", ani też "na siłę" - one są po prostu nie w Twoim guście. A tekst, że na model Manfreda będą lecieć laski jest, nawet w ramach żartu, niesłychanie głupkowaty :P

BTW Mortis jako przykład "nieobsranego" modelu to średni przykład, bo trochę tam syfu jest - jakieś pochodnie, kupa syfu pod spodem, banszetki na górze, książki, wąpierze, cuda na kiju.
Uerph.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

żarcik akurat dobry :wink:

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Ratzing pisze:
Lord_Michaelos pisze: Wiesz, moim zdaniem obecne modele nie mają polotu (a przynajmniej większość), mimo iż technicznie są zrobione świetnie. Po prostu mi jakoś nie pasują. Jedni lubią tylko grzybową, inni tylko pomidorową. Można zrobić modele na wyższym poziomie technicznym zachowując przy tym całość klimatu, którym wieje od strony wfb. Przykładem dla mnie będzie dual kit Coven Throne/Mortis Engine. Technicznie super wykonane modele, które także zachowują pełen klimat i nie są zasrane ozdóbkami, czaszkami, pierdołkami czy innym badziewiem. Podobnie Terrorgheist/Zombie Dragon. Nie wymagam, by GW zostało na pewnym etapie (choć jak dla mnie byłoby miło), ale bez przesady... To jest Warcraft, czy Warhammer? Tak pytam, bo powoli przestaje się to dla mnie różnić projektami postaci/modeli.

PS. Odnosząc się do Twego porównania odnośnie gier - ja tam lubię grać w starocie, w nowsze gry nie gram :P

@edit: z mojego punktu widzenia sporo nowych modeli jest zwyczajnie na siłę. Coś jak: "Wciśnijmy tu coś dużego. Co to będzie? Nie wiemy. Ma być po prostu duże i zachwycać zatrważającą ilością ozdóbek. Może być i Manfred na mouncie złożonym z czaszek, które te czaszki powstrzymuje od rozsypania się jakaś zbroja w stylu czterdziestkowym. Manfred musi mieć biceps, na widok którego laski będą dostawać orgazmu albo się śmiać. Uderzymy w ten sposób mocno w płeć piękną i to aż w dwie grupy. Sam mount musi się unosić na jakiejś ektoplazmie". Well played GW, well played.
Stary, rozumiem, że Ci się modele nie podobają. Spoko. Ale nie próbuj tego argumentować, bo to brzmi śmiesznie. Gust to gust, mówienie, że kości, duchy i fruwające księgi nie pasują do Nagasha to trochę naciągany temat do narzekań. Modele nie są "przekombinowane", ani też "na siłę" - one są po prostu nie w Twoim guście. A tekst, że na model Manfreda będą lecieć laski jest, nawet w ramach żartu, niesłychanie głupkowaty :P

BTW Mortis jako przykład "nieobsranego" modelu to średni przykład, bo trochę tam syfu jest - jakieś pochodnie, kupa syfu pod spodem, banszetki na górze, książki, wąpierze, cuda na kiju.
Argumentowanie swojego zdania jest śmieszne? :P Śmieszna to jest plakatowo obrazkowa wojna PO vs PiS albo humanitarna pomoc Rosji. Mam swoje zdanie, które uzasadniłem. Nie musi Ci się podobać ani ono ani jego argumentacja :wink: Koniec, kropka. Naprawdę mam rozwijać genezę głupiego tekstu o bicepsie monsieur Manfreda? :P Otóż miał on obrazować jak bardzo moim zdaniem przesadzona jest muskulatura imiennego wąpierza przedstawiona na modelu. That's all Folks.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Niedawno zmarł taki szwajcarski artysta - Hans Rudolf Giger. Gość który zaprojektował wizerunek obcego z "8 pasażera Nostromo". Tworzył surrealistyczne, obrzydliwe, a zarazem zajebiście inspirujące (i na swój sposób piękne) obrazy. Nieważne, zainteresowanych odsyłam do googla, a potem polecam ponownie spojrzeć na nowe figsy GW.

Modele Nagaszy wyglądają jak tanie, kiczowate, chińskie podróbki prac Gigera, zero polotu (tyle, że chińskie podróbki zwykle są naprawdę tanie :D ). Słabo, ale jak komuś się podobają, droga wolna, nie zazdroszczę gustu :P
Vae victis!

tomk81
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: tomk81 »

A mi się nie podoba, a mi się podoba, a czemu Ci się podoba? bo mi się podoba, a czemu Ci się nie podoba? a bo mi się nie podoba. Podoba Ci się? Pewnie masz kiepski gust. Nie podoba Ci się, Ty masz kiepski gust. Mi się podoba i mam dobry gust. nie Ty masz kiepski , mi się nie podoba i mam dobry gust. ITD Dziajdacie gębami jak stare baby a nic z Waszego gadania nie wynika.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Twoja kasa wydawaj ją jak chcesz, masz moje błogosławieństwo...
Vae victis!

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

o ile dobrze sie orientuje to temat jest w dziale DYSKUSJA OGOLNA i obawiam sie szanowny kolego tomk81 iz to ze ktos wypowiada sie na temat tych figsow to bardzo dobrze :D i kazdy wg mnie powinien cos powiedziec o tych figsach, niekoniecznie na glos. Powtarzam ze w dziale DYSKUSJA OGOLNA :D jak by nie patrzec DYSKUTUJE SIE i popiera czyjes badz swoje przemyslenia albo obala jeszcze inne :D

Ps a co niby mialo by wynikac :D z tych naszych rozmow ??

A co do nowych figsow GW no zgodze sie ze sa one robione po to by uderzyc w najmlodszych i zeby przypominaly rozne dziwactwa ze swiata nam znanego typu transformersy albo inne tondorondo :D mi sie nie za bardzo podobaja :) mimo ze sa kosmiczne i beda za chwile mogly spokojnie walczyc w 40k :D
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

tomk81
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: tomk81 »

Legion pisze:Twoja kasa wydawaj ją jak chcesz, masz moje błogosławieństwo...
Wydam i nie będę płakał, a innych proszę o niepłakanie nad moją wydaną kasą:)

Mój kolega ma dziewczynę, mi się ona nie podoba a jemu się podoba, czy dyskusja na temat: " czemu ci się Twoja dziewczyna podoba, jak mi się Twoja dziewczyna nie podoba" ma sens ? :)

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

tomk81 pisze:A mi się nie podoba, a mi się podoba, a czemu Ci się podoba? bo mi się podoba, a czemu Ci się nie podoba? a bo mi się nie podoba. Podoba Ci się? Pewnie masz kiepski gust. Nie podoba Ci się, Ty masz kiepski gust. Mi się podoba i mam dobry gust. nie Ty masz kiepski , mi się nie podoba i mam dobry gust. ITD Dziajdacie gębami jak stare baby a nic z Waszego gadania nie wynika.
Akurat temat jest po to by każdy mógł podzielić się zdaniem, więc to nie trafione, najwyżej można tutaj nie wchodzić. :)

Zgodzę się jednak, że krytykowanie cudzego gustu jest nie na miejscu. (i nie na temat!) Jak ktoś zamierza krytykować czyjeś poczucie smaku / gustu / estetyki , to może nowy temat załóżcie?

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

A mi się nie podoba, a mi się podoba, a czemu Ci się podoba? bo mi się podoba, a czemu Ci się nie podoba? a bo mi się nie podoba. Podoba Ci się? Pewnie masz kiepski gust. Nie podoba Ci się, Ty masz kiepski gust. Mi się podoba i mam dobry gust. nie Ty masz kiepski , mi się nie podoba i mam dobry gust. ITD Dziajdacie gębami jak stare baby a nic z Waszego gadania nie wynika.
o ile dobrze sie orientuje to temat jest w dziale DYSKUSJA OGOLNA i obawiam sie szanowny kolego tomk81 iz to ze ktos wypowiada sie na temat tych figsow to bardzo dobrze :D i kazdy wg mnie powinien cos powiedziec o tych figsach, niekoniecznie na glos. Powtarzam ze w dziale DYSKUSJA OGOLNA :D jak by nie patrzec DYSKUTUJE SIE i popiera czyjes badz swoje przemyslenia albo obala jeszcze inne
A mi sie podobają nowe, nie wiem czemu wam sie nie podobają... macie słaby gust widocznie... popieram tych którym się podobają a obalam tych którym się nie podobają.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Legion pisze:Giger
Coś w tym jest 8) .

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Ja uważam że nowe modele są jednocześnie ładne i brzydkie. Więc wszystkim przeciwnikom przyznaje troche racji tak jak i troche nie zgadzam się ze zwolennikami nowego nurtu figurek GW
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

A ja napewno kupię sobie te pojedyńcze duszki jako tokeny do WZ.
Na resztę modeli wykładam obydwa swoje zwisy bo nie są do mojej armii i średnio w moim guście, aleeeeeeeee....... przyznać muszę, że stwory podpierane na podstawkach duchami dadzą wielkie pole do pokazania kunsztu malarskiego i z wypiekami na twarzy będę oglądał galerie z nimi. Tyle na temat figsów.

Bardzo za to mnie cieszy kampania popychająca fluff do przodu (jaki by nie był), bo świat battla wydaje się dzięki temu żywszy i realniejszy.
Zawsze to lepiej niż świat wh40k, w którym jak wymyślili Rhinosy 3000 lat temu, to do dzisiaj nikt nie wpadł na doskonalszy pomysł #-o

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Lord_Michaelos pisze: Argumentowanie swojego zdania jest śmieszne? :P Śmieszna to jest plakatowo obrazkowa wojna PO vs PiS albo humanitarna pomoc Rosji. Mam swoje zdanie, które uzasadniłem. Nie musi Ci się podobać ani ono ani jego argumentacja :wink: Koniec, kropka. Naprawdę mam rozwijać genezę głupiego tekstu o bicepsie monsieur Manfreda? :P Otóż miał on obrazować jak bardzo moim zdaniem przesadzona jest muskulatura imiennego wąpierza przedstawiona na modelu. That's all Folks.
Argumentowanie swojego zdania, kiedy oparte jest wyłącznie na Twoim guście jest bezsensowne, bo bazowo sprowadza się do tego, że tak. Przykładem na to jest to, że w Manfredzie na Czaszkoniku nie podobają Ci się przekoksowane łapy, kiedy starsze modele GW miały naprawdę okrutną anatomię (vide giga rąsie - ale one pewnie nadawały ten mityczny "charakter" ;)). Bo mnie te modele się podobają, i mogę mówić, dlaczego, ale sprowadza się to do tego, że podobają mi się dlatego, że mi się podobają. I rzeczy, które w tych mi odpowiadają w innych mogą mi nie odpowiadać, i to nie ma sensu, ale tak jest, ponieważ tak właśnie jest.

No a ludzie mówiący, że lubienie tych modeli sugeruje, że ja mam gorszy gust od nich, do których Ty całe szczęście się nie zaliczasz, powinni się udać do specjalisty i popracować trochę nad własnym rozbuchanym ego :P
Uerph.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Tak właściwie jest jakakolwiek szansa na to że nowe zasady by weszły do kanonu turniejowego? Czy może jednak kanon zawiera w sobie tylko główny podręcznik, AB i erraty?
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Wuj wie, lecz raczej nie. Zasady do nowych transporterów space wolfs pojawiły się w white dwarf, bo tak łatwiej niż wydawać nowy codex i nikt nie ma z tym problemu.
U nas nawet jak nowy Lore pojawi się w white dwarf to może nie przejść przez zapisy ETC,

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jak ja lubie te wypowiedzi "zbowidu" że kiedyś modele były ładniejsze, zasady lepsze, a ceny niższe.

Nowe modele nie podobają się tylko "..dzieciarni która wszystko kupi..." ani tym ze "złym gustem". Podobają się tym którym się podobają a nie podobają się tym którym się nie podobają.

GW nie traci też pieniędzy, tylko zarabia mniej niż w latach zeszłych ale zysk nadal ma i to spory, więc widać nadal się te modele podobają, niektórym. I nie ma sensu kłócić się czyj gust jest lepszy, bo wiecie co bawimy się kolorowymi pacynkami i rozgrywamy wojny w fantazji a to nie są poważne tematy ;)

Prywatnie powiem że nie wszystkie modele z ostatnich lat są w moim guście, dlatego ich nie kupuje (np elf z ostrzem zamiast nogi, do tego źle skierowanym) ale nie można im odmówić jakości technicznej i pewnej przemyślanej estetyki.

Jak też już pisałem zmiana fluffu z "chaos zdobędzie świat" na "albo chaos albo Nagash" mi bardzo odpowiada, świat podwójnie skazany na klęskę a jednak nic nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Jak też już pisałem zmiana fluffu z "chaos zdobędzie świat" na "albo chaos albo Nagash" mi bardzo odpowiada, świat podwójnie skazany na klęskę a jednak nic nie wiadomo.
Jak to ? Wszyscy wiedzą, że świat podbiją skaveny..
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

To się nie liczy. To jak byś napisał że za 40k lat ludzie się powybijają i świat będzie należał do karaluchów :mrgreen:
Bądżmy poważni, jak ktoś ma podbić ten świat to lepiej, żeby na widok przeciwnika nie puszczał piżma strachu ( tak znam propagandową wersję, że skaveny razem z piżamem pozbywają się strachu )

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Tia, pewnie dlatego polskie miasta i ulice wyglądają... tak jak wyglądają, skoro wszyscy uważają dyskusje na temat estetyki za absurd ;)

Eh, lekcje plastyki w szkole to strata pieniędzy podatników, zdecydowanie.
Vae victis!

ODPOWIEDZ