Wielki Dracon

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Wielki Dracon

Post autor: Xet »

Kosa pisze: Mógłbyś zarzucić jakąś obszerniejszą relacje? Jak co to forum HE służy do tego?)

Gratulacje dla najlepszego hajda.

No i prośże o szczegółową relacje+rozpiske.

Dziękuje :)
Moja rozpa na dracona wygladałą nastepująco :

1 Prince @ 621 Pts
General; Halberd
Armour of Caledor [25]
Vambraces of Defence [55]
Amulet of Light [15]

1 Star Dragon @ [370] Pts

1 Mage @ 140 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]

1 Noble @ 182 Pts
Barding; Dragon Armour; Battle Standard
Reaver Bow [40]
Enchanted Shield [10]

1 Elf Steed @ [0] Pts

5 Dragon Princes @ 195 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Ellyrion [15]

5 Dragon Princes @ 200 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard; Musician
War Banner [20]

5 Dragon Princes @ 180 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard; Musician


5 Ellyrian Reavers @ 92 Pts
Spear; Light Armour; Musician

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts


10 Archers @ 110 Pts

10 Archers @ 110 Pts

1 Great Eagles @ 50 Pts

1 Cannon @ 85 Pts

2 Repeater Bolt Thrower @ 200 Pts

Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3

Models in Army: 56

Total Army Cost: 2250


Rozpa moim zdaniem bardzo uniwersalna. Drugi caddy imo nie jest tak potrzebny, trzeba jedynie umiejętenie grac smokiem i bsb. Prawie każdy odział mi sie sprawdził, myślę ze zagram czymś podobnym na DMP. Ale wracając do turnieju. Dam krotka relacje z bitew.

1 . Demons of Chaos , Darek Polit .

4 heraldow czincza (2 x zatrzymywaczka) , 3x10 horrory , 3x6 psy ,
3x6 furie , 2x5 flamery. Ogólnie masakra , do tego była to moja pierwsza bitwa z demonami :? Wystawilem sie bardzo defensywnie, czekając na kontrę, niestety magia demonów jest na tyle silna, ze smok był zatrzymany prawie cala grę, a horrory swoim wygiętym czarem na 4+ naprawdę robiły zamieszanie. Wystrzelałem cześć furii , resztę w walce zniszczył bsb. Udało sie również ustrzelic cześć psów. To co zostało z houndsow poodginałem i jechałem dragonami od boku. Niestety sypanie jest na tyle łaskawe dla demonów ze nawet sie nie przebijałem. Flamery doszły, cos tam powystrzelały i zrobiło sie kolo remisu. 11-9 dla Darka.

2. Dwarfy , Andrew

Rozpa klimatyczna w sumie, 2 zyrosy , klocek slayerow i hammererow , praktycznie 0 strzelania. Krasnale wystawiły sie w samym rogu czekając na szarże. Ja spokojnie przeczekałem 3 tury ostrzeliwując ile sie da. Rydwan broniąc bolców zaszarżował w zyrosa i został zabity w walce:? , Przez co poszli łucznicy i flance zrobiła sie głupia sytuacja. Na głównym froncie juz w 4 turze wszystko wyjechało ustawiając sie na szarże i stal sie Lol. Demon slayer zaszarżował w smoka i zabił mi lorda :? , Moi dragoni (warbaner i ellyrioni) odbili sie od hammererow nie zabijając nikogo i zabili sie o impasibla. Slayerow jak zawsze zostało, 2 ponieważ smok i dragoni nie byli ich w stanie zabić przez 4 tury walki. remis 10- 10 :?

3. Po tak lipnym początku , jako trzecia armie dostałem kolejne dwarfy . Tym razem na kowadle i mega strzelaniu (2x organki , 2x klopy , 2x bolce , 2x strzelcy ). Przeciwnik to Leniwy Mati.
krasnale wystawiły sie dosyć szeroko co chciałem wykorzystać. 3 odziały dragonow poszły na najmniej okopana flankę i podjechały trzymając sie zdała od organek. Przez 3 tury ostrzeliwałem maszyny , czekając jednocześnie czekając dragonami. Jak juz wszystko wyjechało i ustawiło sie do szarz , nie udało mi sie dobić załogi organek które ostrzeliwałem z wszystkiego przez 3 tury i kolejna tura zapowiadała sie nieciekawie/ Tutaj uśmiechnęło sie do mnie szczęście którego nie miąłem wcześniej. Kowadlo wybuchło , a jedne organki nic nie zrobili. Kolejne tury to przejazd wszystkim pokoleji od polowy stołu do krawędzi. 20-0 dla mnie.

4. Bretonia , Marek Golan

Pegazy,pegazy,pegazy,lance,lance,lance lord z KB z large targety i do tego bardzo dobry przeciwnik.

Poprostu jedne wielkie szachy. Bardzo ciężki pojedynek Az ciężko opisać to co sie działo. Ogólnie udało mi sie zrobić wiele pułapek i udezac bardzo mocna kontra . wygrałem 15:5

5. Skaweny , Cosmo

3 elektryków , mega kloc stormvivernow z bsb , latarki , jezzalia itp. Wystrzelałem jezzaile i ratlingi , bsb obronił bolce przed wykpywaczkami , smok łatał i terroryzował wszystko było ok. Po mojej 3 turze Cosmo nie miął prawie nic na stole , jedynie ten mega kloc i 2x clanraty i jedna latarka , ja strąciłem 4 łuczników i jednych spopielonych dragonów. W 4 turze ustawiłem pułapkę , podstawiłem dragonow z warbanerem pod szarże stormow i dąłem flee , smok wpadł od boku i... z 10 ataków zabilem 2.... , ale ustalę spoko. Miałem bsb w pobliżu, tak w razie czego. Później latarka strzeliła po lordzie i zabiła go: / smok zabił 5 tym razem, ale to nie wystarczyło. Nie ustal bejka z przezutem i uciekl , nie zebral sie dwa razy ! i dal noge za plansze :cry: wynik 14:6 dla mnie.

Rozpa ogolnie mi sie sprawdzila. Wszystkie odzialy robily to co do nich nalezalo. Gdyby nie pechozol w ostatniej bitwie, zrobil bym spokojnie 18:2 i przeskoczyl gdzies na 6 miejsce :D .To co mnie najbardziej boli , to fakt ze armia musi byc idealnie skoordynowane zeby cokolwiek wykrecila. Kazdy odzial jest na wage zlota i jezeli jedno ogniwo wypadnie to juz sie zaczyna wszystko sypac. Do tego nowa edycja zabrala nam seera , ktory byl tak kluczowy. HE da rade zagrac dobrze , ale trzeba wlozyc w to baaardzo duzy wysilku i pomyslowosc. Jak narazie moj najwiekszy sukces to 3 miejce w Lublinie w kwietniu, ale juz widze ze ten sezon bedzie o wiele cięzszy dla HE . O ile w zeszlym roku bylem ok. 25 w lidze to teraz przy takiej ilosci demonow i VC bedzie mega scisk.

Pozdrawiam :!:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Gratulacje. cieszy ze HE moga teraz powalczyc z demonami i VC.. bo to obecnie sa najgrozniejsi rywale.

podobna rozpiske do Twojej widziałem tydzien temu, Semi grał czyms takim na lokalu (ja gram podobnie, tylko bardziej defensywnie, wsadzam 12WL, 5 SM)

My doszlismy do wniosku ze BSB nie jest az tak potrzebny i mamy 2x mag i do tego BoS.. 3 DS, seer i ok. 8 PD to bardzo fajna zabawka - blokuje magie wroga.. a czasem cos sie rozwali (nie ma to jak kuznie z IF na czolg :) )

za to Lord ma GoC co pozwala mu ustac zawsze tego pierwszego brejka :)
eteryki staramy sie rozwalac magia, poza tym w erze demonów eteryki nie maja zbytnio duzego powodzenia :)

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

brawo :)



a ja myśle aby do smoka dawać dwóch magó i BSB :P

czyli:

star dragon

mage II
-2x scroll
-silver wand

BSB
-Radiuant gem of Hoeth

mam ochrone lepszą o jedną kość niż ze zwyklym caddym, co czasem jest dużo, a gorszą tylko o jednego scrolla w postaci opcji 2xmag, no i do tego jest BSB.
Magia jest nawet niezla, mam 6-8 kostek, żle nie jest. Mozna rzucic 2x drain magic, d6s6 na demony i vargulfa itp.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Na formaty 1500-1999 gdzie jest 3 hero wystawiam dwoch magow z boundem i bsb. Tutaj tych dwoch magow ledwo sie przebija , nie wplywajac znaczaco na wynik bitwy. Natomiast bsb : strzela 6 tur z sila 5 trafiajac na 2+, do tego na sava na 1+ dzieki czemu moze duzo przyjac na klate , broni bolcow przed lataczami i wykopywaczkami. Magowie tego nie zrobia.

W praktyce .
1 bitwa , ochronil dzialo , zniszczyl furie , wystrzelal polowe psow
2 bitwa , znaczaco pomogl rozwalac 2 zyrosy i zabil 2 zalogantow maszyny
3 bitwa , rozwalil kilku zalogantow z klopy, zabil kilku strzelcow i longbirdow.
4 bitwa , zabil pegaza , przyjol na klate 3 pegazow i ustal , zabil ich w walce , dzieki niemu udalo sie sklejic lance co dalo mi wygrana.
5 bitwa , zabil jezzaile , ratlinga , elektryka , obronil dzialo przed szarza wykopywaczek , dzieki niemu smok ustal breka.

Do tego zginol tylko raz , dostajac w ostatniej turze hita z trebusza. Osobiscie uwazam ze bez niego, HE , na te punkty nie sa w stanie sie skutecznie bronic. scrolle by sie przydaly wiadomo , ale cos za cos.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

cannon - pomysł bardzo mi sie nie podoba - poza tym na zadnym turnieju ktory robie to zabraniam dział DoW :)

BSB - fajna zabawka szczegolnie gdy ma Reaver Bow.. jednak dla mnie mozliwosc poczarowania jest niezwykle cenna (7-9 PD pozwala sie czasem przebic i to jest bardzo cenne) - poza tym 4 kosci i 3 DS to to juz przyzwoita ochrona magiczna.
grałem juz z demonami, ktore miały 2x beast covers a do tego wrone z duzym pociskiem (Robson)..a miałem jednego caddiego i BSB. smok nic nie zrobił, a w dodatku udało mu sie zebrac 3 pociski i sie złozył - bydle wytrzymałe jest, ale 10 hitów z S10 to nawet dla niego duzo :)
od tej pory wole maga zamiast BSB.
BSB jest oczywiscie bardzo przydatny, ale IMO nie jest niezastapiony.. obrona i rozwalanie maszyn to rownie dobre zadanie dla fasta czy tez rydwanu.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Cannon jest mega nieklimatyczny, ale chcialem sobie postrzelac i potrenowac zgadywanie zasięgów :P Normalnie gram na 3 bolcach .

Przekonalem sie natomiast do lucznikow , takze 2 x 10 bede wystawial napewno.

Najwazniejsza kwestia pozostaje jednak to , ze jak sie żle kulnie na ataki smoka to jest ciezko. Chyba jednak gem na smoku to podsawa. Z magicznymi atakami mozna zawsze zrobic jakis odzial za zylion punktow wprawdzie , ale smok jest przewidywalny wtedy.

A co do magi to osobiscie uwazam ze:

najgorsze dla nas armie : empire , vc , demony , skaveny maja przecietnie z 7/8 DD . Tutaj magowie nie poczaruja. Ta troszke wieksza antymagia nie jest chyba warta swojich punktow w tym przypadku.

Natomiast pozostale armie , ktore nie maja tak silnej magii , cisniemy smokiem jak chcemy bez pomocy tych dwoch magow.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Xet pisze: najgorsze dla nas armie : empire , vc , demony , skaveny maja przecietnie z 7/8 DD . Tutaj magowie nie poczaruja. Ta troszke wieksza antymagia nie jest chyba warta swojich punktow w tym przypadku.
i wlasnie IMO przy tych armiach najlepiej jest sie przebic.. jak maja tyle samo DD co my PD to zazwyczaj jeden czar wchodzi albo zrzucaja skrolla.. IMO najcenniejsze jest wlasnie to ze w 5-6 turze mozna sie przebic tym 1 czarem (np beast covers czy tez drian magic) - czesto rozklada to przeciwnika na lopatki :)

poza tym, juz wiem potrzebuje miec dobra antymagie.. a nie bede wystawiał 2x caddy za prawie 300 pkt :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

IMO 5/6 tura to za późno. 2/3/4 jest kluczowa w zależności czy zaczynamy.

A wszystko przez to ze star dragon zjada slota hero :) Tak to bysmy mieli 3 magow i lorda , jak to maja demony :roll: Wtedy bysmy wymiatali :D
Ostatnio zmieniony 14 lip 2008, o 15:52 przez Xet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Xet pisze:Wszystko przez to ze star dragon zjada slota hero :) Tak to bysmy mieli 3 magow i lorda , jak to maja demony :roll: Wtedy bylo by najlepiej :D
tak.. moze trzeba ten pomsł rzucic na LS.. moze w natłoku dziwnych uscislen tez to przeglosuja :D
Obrazek

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 462

Post autor: Chmuruś »

Gratulacje!
Cieszę się i serdecznie Ci gratuluje, że w dobie VC i Demonów, w TOP10 znalazły się jedne High Elfy.
Co do rozpiski, osobiście brakuje mi White Lionów i drugiego maga. Wtedy z BoSem wyciągamy 7-9 PD i już możemy lekko poczarować. Bierzemy 3 DSy, które wraz z 4DD zapewniają niezbędne minimum anymagiczne.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Hehehe.. niezle. Chlopaki, co tak serdecznie doradzacie te magie - ktore miejsca zajmowaliscie dotad swoimi magami na masterach?

Moze jednak lepiej dobrze przekmincie co osiagnela zwycieska rozpiska.... :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Fakt faktem Jacek, ze grałes tylko 2x z magującymi armiami, ten jeden caddy to chyba za mało.
Niemniej gratki, ta rozpiska choc ryzykowna, jest bardzo fajna, najlepsza wersja naporu HElfickiego ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

bless pisze:Hehehe.. niezle. Chlopaki, co tak serdecznie doradzacie te magie - ktore miejsca zajmowaliscie dotad swoimi magami na masterach?

Moze jednak lepiej dobrze przekmincie co osiagnela zwycieska rozpiska.... :lol2:
Po prostu Darek nie potrafił swoja czarujaca rozpiska skutecznie rozwalic tych HE.
ja oberwałem mocno od Robsona i wiem ze na jednym caddym to sie dlugo jechac nie da :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Tutaj wszystko to, do czego na mniejsze punkty służy mi magia, załatwia smok. Nie musze zatrzymywac obcych smokow i innych rzeźników bo zaslaniam sie mojim smoczkiem i biore je na klate ,bsb daje mi całkowity komfort :) . Nie musze wymagowywac morza driad , nie musze kulać kuźni w steam tanka. Do tego statystycznie moj bsb strzelajac z luku robi znacznie wiecej niz magowie . Nie mam magow wiec nie boje sie wykopywaczek , nie boje sie ze cos mi spanikuje klocka z nimi itp.

Nie czyni to jednak HE armia idealna , jestem wprawdzie w stanie osiągac dobre wyniki na turach, natomiast wygranie mastera musialo by sie odbyc przy naprawde szczesliwym doborze przeciwnikow. Jakbym trafil w lublinie na Mlodego w ostatniej bitwie to tez nie bym byl trzeci, a moze on by wygral itp. Ale nic to , HE sa chyba najlepsza armia do budowania skilla , gram nia dopiero rok i wybieralem ja jak nie mialem pojecia o battlu. Daje mi to jakas nadzieje na lepsza przyszlosc :wink:

Awatar użytkownika
Myszapj
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Myszapj »

Powiem szczerze ,że zawsze gram na Star Dragonie i dwóch magach.
Gościa raczej robię pancernego (w końcu jego głównym zadaniem jest nie zginąć choć czasem warto poeksperymentować) a magów jeden 2 skrolle i silver wand a drugi w zależności z kim gram albo 2 skrole ,albo skrol i wybór czarów... jak na razie to raczej konkuruje z 3 magami w końcu drain magic jak i banner of sorcery daje mi na plus.
Co do smoka to z nim w armii mało czego można się obawiać a w asyście boltów jest masakryczny.

Zablokowany