Podklad

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Ewin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Podklad

Post autor: Ewin »

Czy spraye gw sa dużo lepsze od tych co można kupić w sklepie? Czy różnica po pomalowania będzie znacząca?


Z góry dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Ewin

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Czy spraye gw sa dużo lepsze od tych co można kupić w sklepie?
:-s Czyli, że jakich ?

Ewin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: Ewin »

Deco kolor np :). Takie za 7 zl.

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Chodzi ci o takie spraye z obi do malowania rur jak się je zespawa i są osmolone? Jak tak, to co najwyżej do malowania stołów na zielono się nadają, a i tak lepiej je pędzlem pomalować.
Poza tym musiałbyś znaleźć matowy kolor, a ja osobiście spotkałem się tylko z 4 takowymi i żaden nie był czarny/biały
Obrazek

Awatar użytkownika
Archont
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Żory

Post autor: Archont »

Mogę ci polecić spray z Castoramy firmy Dupli-Color.Czarny i biały jest matowy,nie paćka szczegółów i można go zmyć DoT-em 4

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

zwrócę też uwagę że spray GW ma 2-3 razy większą objętość niż taki sobie spray za 7 (u mnie za 9) zł. Po co oszczędzać tak naprawdę 5 zł na czymś co zużyjesz na całą armię - nie trzeba kupować tych puszek na kopy, więc nie wychodzi to aż tak drogo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

W jednym temacie polecano także Perfect Acryl Lack. Tanio wychodzi, ponoć pokrywa podobnie jak ten z GW, a też czarny mat. Ja jutro zakupię takowy i ewentualnie potwierdzę (lub nie) tamtą opinię. :)

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Ja polecę spreje Idea firmy Maimeri.

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

Archont pisze:Mogę ci polecić spray z Castoramy firmy Dupli-Color
Trzeba też uważać który Dupli wziąć. Bo jest też akrylowa wersja Rally (czarny mat), która świeci się jednak jak psu jajka i odłazi po nieostrożnym przetarciu.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Akurat czarny Deco Color daje radę, właśnie smoka na nim maluje i trzyma się bardzo przyzwoicie.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

Wczoraj i dziś potestowałem trochę ogólnodostępnych lakierów akrylowych, tj. Perfect Deco Lack oraz Boll Akrylowy Rallye. Oba spraye były w wersji czarny mat. Bardzo dobrze wypadł ten drugi, gdyż nie zalewa detali, schnie naprawdę szybko i jak narazie nie odrywa się płatami. :)
Warto jednak przed nałożeniem umyć figurkę w ciepłej wodzie, na wszelki wypadek. Jedynie zapach jest trochę nieprzyjemny, dlatego psikać wyłącznie na balkonie lub podwórku. Jednak za tę cenę polecam wyrób Bolla, bo jakością nie odbiega od Chaos Blacka z GW.

EDIT:
Chociaż jednak różni się Boll od GW, m.in. tym że pozostawia taką chropowatą powierzchnię.
Trochę psuje to efekt, ale można śmiało używać lakieru jako dopełniacza na wypadek jak się Chaos Black wyczerpie. :)

ODPOWIEDZ