Bezmózgie :P dwarfy na drakon ileśtam

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Bezmózgie :P dwarfy na drakon ileśtam

Post autor: Gogol »

1 * Runesmith @ 147 Pts
General; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [75]
Master Rune of Balance
Rune of Spellbreaking

1 * Runesmith @ 151 Pts
Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [75]
Master Rune of Challenge
Rune of Spellbreaking (x2)

1 Thane @ 165 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [50]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance
Runic Weapon [20]
Rune of Cleaving
Runic Talisman [5]
Rune of the Furnace


15 Thunderers @ 240 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour; Shield; Musician; Standard

20 * Rangers @ 375 Pts
Great Weapon; Rangers; Heavy Armour; Shield; FCG
Runic Banner [50]
Rune of Battle
Rune of Stoicism


1 Grudge Thrower @ 150 Pts
Engineer
Engineering Runes [55]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Grudge Thrower @ 145 Pts
Engineer
Engineering Runes [50]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating

1 Grudge Thrower @ 155 Pts
Engineer
Engineering Runes [60]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating
Rune of Reloading



1 Organ Gun @ 120 Pts


Dispel Pool: 6+1
Models in Army: 57
Total Army Cost: 1648


2 klocki do walki z czego jeden mocny. Sporo strzelania dobry dispell , BSB chyba daje rade ?

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

jak dla mnie kiepko, katapa za 145-155? 15 thundów ? klocek za 375??
nie to dla mnie taki shitek ;)

pozdro

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Znam koszt :P A jakie są minusy ? może jakieś sugestie ? ....

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

uważam , że za dużo pakujesz w jeden odział. 20 T4 naprawde nie jest trudno ściągnąć jakąś machinką , czarę , a praktycznie każdy przeciwnik będzie miał więcej odziałów więc cie popostu wymanewruje. Gdzie wystawisz 15 thundów. A jak obronisz katapy kiedy nadlecą harpie, furie , jakieś fasty?? Będziesz musiał pilnować każdy oddział

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

No mam zamiar pilnować oddziałów. Fakt ci londzy są drodzy ale oni wbrew pozorom nie giną od tak ... poza tym nawet gdyby ten oddział był 100 pkt tanszy i by mi zdechł to i tak mam lipę . Furie są fe ale tak czy owak DL na 3x psach 2-3 x furiach jedzie po mnie jak szmate co bym w rozpie nie miał. Harpii sie nie boje są słabe. a strzelców 15 da się wystawić na dowolnej górce i na dowolnym płaskim terenie bez większych problemów. Co do fastów ... to tylko wildzi mogą mi napaścić mocno ale... muszą przeżyć ostry ostrzał

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Z czego katapult?? A co z tego że harpie są słabe skoro 5 kosztuje 55pkt?? A jak ty chcesz bronić 4 machin i 15 strzelców jednym oddziałem ?? A uwież nie wyrżnież 20 harpii , 10 DR od tak z tych katap nie coś co leci 20cali lub 18 A nawet jeśli cały ostrzał skierujesz na fasty to dojdą moje klocki hydra i ominę twoj odział i wyrżnę resztę ,albo twój odział będzie regularnie płonął , albo szarże na flanki , albo poprostu wystrzelam z kusz , ewentualnie zostawie w spokoju bo zabicie machin i tak da mi dużo pkt. A jeśli strzelców dasz na dowolnej górce to gdzie machiny?? Przypominam ,że masz jeden klocek , a więc wszystko musi być w kupie , co z tego wynika złamanie machiny szarżą prowadzi do gonienia w drugą itp. Nie masz szans , chyba ,że zamierzasz wystrzelać wszystko za nim dojdzie do okopów i szlachetnie ominie twój klocek??

pozdro

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

A według mnie rozpiska jest mocna, w sumie to nic bym w niej nie zmieniał :wink:

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Akurat de nie maja jak podjechac do tej rozpy... wystarczy wystrzelac dr i wsadzic herosow do katapult zeby harpie sie odbily i jest luzik. reszta raczej nie dojedzie. Ewentualnie cos co sie przebije i zagrozi maszynom mozna zchallengowac. To, ze vc i demony jada ta rozpe jak chca to juz inna sprawa :P

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

tak to bardzo przekonywająca wizja. Mi nie wyjdzie nic przeciwnikowi wszystko i się zesram . Nie mówie że to niemożliwe ale .... harpii jest zazwyczaj 3 oddziały po 5-6 organki strzelcy + 3 klopy i baj baj maszkaro . Hydra to dla mnie free frag jak mi wyjdzie na 3 klopy . Jak bedzie ciężko to mam rune of challange na najbardziej bolący mnie oddział ... mogę też powkładać herosów do machin w razie gdybym nie chciał skupić się na innych rzeczach niż harpie. Strzelcy sobie poradzą z praktycznie każdym fastem i każdą normalną kawą bez bannera ... jak trzeba zwiną się w 2 ranki ... jak trzeba wejdzie do nich bsb i mają 5 static combata. Ogólnie mogę mieć nawet 10 klocków bez kowadła rolę odgrywa wystawienie się a nie ile mam parchatej , wolnej piechoty która nic nie robi ... w dwarfach z mv 3 ważne jest hmmm strzelanie. Teraz tak czemu taki klocek ? Bo jest twardy , bo nie spiepszy od paniki , bo daje re roll panik. Czemu katapulty za 150 pkt bo maja koło 55% na hita ... bo ranią większość rzeczy na 2+ ( w tym maszyny pod big hitem), bo umiem na nich grać i umiem z nich celować. Twoje klocki idą do mnie 3 tury a fasty musze wyeliminować w 1-2. Nie martw się styknie mi czasu na klocki zresztą to co się doczłapie przegra walke ze strzelcami o ile pozdaje paniki.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Chyba ze przeciwnik sie pochowa i wygra cwiartkami 11:9 a ty kisic sie bedziesz w prostokaciku 12x15. :D Jak ja nienawidze dwarfow 8)
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

hehe - szkoda, że moje harpie z Anglii jeszcze nie dolecą do tego czasu ;)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

wtedy mam czas skoczyć na piwo

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Chyba ze przeciwnik sie pochowa i wygra cwiartkami 11:9 a ty kisic sie bedziesz w prostokaciku 12x15. Very Happy Jak ja nienawidze dwarfow Cool
"Jak ja nienawidze tych smerfow" :P rajt? Wszystkiego schowac sie nie da wiec co najwyzej mozesz przegrac 11:9

Na male punkty tak to wyglada niestety. Inaczej ta armia grac sie nie da.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

oj da się grać - grałem z Maćkiem Paraszczakiem i grało się dosyć przyjemnie jak na Dwarfy
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Tularian pisze:jak dla mnie kiepko, katapa za 145-155?
nie to dla mnie taki shitek ;)

pozdro
8)
Szkoda ze każdy tak nie mysli jak Ty to by katapy były z sila 4 albo bez przerzutu rerolla.Wtedy byłyby jakby nie patrzec tansze. :P

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Rozpa jest spoko bo przede wszystkim jest innowacyjna. Katapulty maja bardzo dobry potencjał gdy dobrze deklaruje sie zasiegi i dobrze rzuca hity na 4+ :wink: . Wydaje mi sie ze ta rozpa jest bardziej przemyslana niz wyglada.

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

twardochleb pisze: To, ze vc i demony jada ta rozpe jak chca to juz inna sprawa :P
Czemu na DMP marios wygrał 2 razy z demonami pokaźną różnicą punktów? XD

Nice rozpa.
Pzdr
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Rozpa napewno ma potencjał. Sorry Tularian ale twoje argumenty są ...... bez komentarza.
Wracając jednak do sedna to testowałem 15 strzelców FCG i zdecyzdowanie dają radę. Omiatają na odległość, a w CC odbija się od nich prawie każde gówno. Osobiście próbowałbym postawić całą 15 w klocku (5 przed górką, 10 na górce - ale to oczywiści wszystko w miarę możliwości).
Co do zmian to osobiście dałbym MRofCh BsBekowi zostawiając mu 1+ sejwa z przerzutem. Runesmithowi - generałowi 3 scrolle. W miejsce drugiego runesmitha wchodzi elegancko 10 strzelców z muzykiem i tarczami bo:
- IMO twój obecny dispell jest b. mocny, chyba nawet za mocny jak na te pkt. 5 kości i 3 scrolle chyba optimum :wink:
- kolejny oddział strzelców to kolejne 10 strzałów, kolejne wystawienie, coś co może trzymać ćwiartkę etc.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

chcesz ich tak postawic zeby tylko 1 szereg strzelal?

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

LinuX pisze: Czemu na DMP marios wygrał 2 razy z demonami pokaźną różnicą punktów?
Bo Marios myśli i wykorzystuje teren w bardzo dobry sposób. Wie jak walczyć z demonami i ma przy tym troche szczęścia.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

ODPOWIEDZ