Wstęp do Wariorów ze Skull Pass

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Wstęp do Wariorów ze Skull Pass

Post autor: TomaszT »

No i w końcu zacząłem się bawić z baryłeczkami. Co prawda czasu ostatnio mi brakuje na jakieś dłuższe chlapanie, ale przynajmniej zacząłem kolejny regiment. Poniżej próbka pierwszego krasia z tej paczki. Czekam na krytykę, co sądzicie zwłaszcza o metalikach? Od razu dodam, że to czerwone na sztandarze to złoty z dodatkiem czerwonego inka i potem jeszcze kilkanaście razy przejechany samym czerwonym inkiem. Niestety na zdjęciu nie wygląda to najlepiej. :(

Obrazek

Pozdrawiam!

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

IMO taki jakby to powiedziec....hmmm....za czysty???wyglada jakby sie z jakiejs parady urwal,a to w koncu krasnolud.Brudny,spity karzel.ten idealnie wygladzony rekawek,czysciutka kolczuga,wszystko wypolerowane....człeku zacznij moze Bretonie malowac :P :P ??
jednym slowem:troszke przybrudzony i powinien ładnie wygladac.zeby nie bylo,ze same negatywy,to powiem,ze pomalowany bardzo dokladnie 8)
ps.jak brode zrobiles???

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

wg mnie jest piknie. Każdy maluje jak uważa a Ten akurat to Krasnal z paradnym sztandarem i zapewne nie pije śmieci... no i żona wyprała i wypolerowała wszystko :D

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dobra robota :idea: . Czekam na resztę. Zobaczymy jak regiment będzie się prezentował.


Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Pier.... czy wszystkie figsy muszą być durnymi weteranami ?? nie kumam aż mi się odechciało pokazywać pracy ( dla początkujących ) cięzkiej na forum... wszystko w krytykę... ehhh nawet ładne figsy trzeba pojechać dla mnie praca staranna dobrze wykonana i czysta ale wg was lepiej tego krasnala utopic w błocie piwie i z pewnością brode oblepić liśćmi z drzew....

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4463
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Katesh pisze:Pier.... czy wszystkie figsy muszą być durnymi weteranami ?? nie kumam aż mi się odechciało pokazywać pracy ( dla początkujących ) cięzkiej na forum... wszystko w krytykę... ehhh nawet ładne figsy trzeba pojechać dla mnie praca staranna dobrze wykonana i czysta ale wg was lepiej tego krasnala utopic w błocie piwie i z pewnością brode oblepić liśćmi z drzew....
Niektórzy po prostu muszą krytykować, szkoda że nie konstruktywnie... :P

@TomaszT
Nie przejmuj się, jakbyś zrobił krasnoluda, jak to określił Katesh: utopionego w
błocie piwie i z pewnością brode oblepić liśćmi z drzew....
To niektórzy by napisali, że taki menel nie powinien nosić sztandaru :wink:
Dawaj następne :D

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

spoko wyglada na stol akurat ]:->
ale ten wyraz twarzy tego kraska mnie rozwalil ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Bardzo przyzwoite malowanie na stół. Tak trzymaj. Popracuj tylko trochę nad kontrastami bo kolory dość mocno się zlewają, chyba że wina zdjęcia.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

oj dobra,chcialem tylko powiedziec,ze WEDŁUG MNIE nie powinien byc taki "wypolerowany"jak hajelf.tylko tyle.poza tym praca schludnie pomalowana,dokladnie.ale coz,tak to jest na tym forum,ze jak ktos-cos wstawi,to ktos to krytykuje,a potem jego krytykuja,ze on skrytykowal :roll: :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
swidr
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: swidr »

No bo krytyka ma dotyczyc techniki malowania, a nie twoich preferencji. Praca bardzo fajna i dokladna. Jedyna rzecza, kotra mi nie lezy to czerwony- na sztandarze troche zlewa sie z reszta ale mozliwe ze to wina zdjec. Reszat jak dla mnie super, pokazuj reszte regonu :) :)

Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Post autor: TomaszT »

Przede wszystkim dzięki za opinie. Co do uwag to może po kolei:

Krzysztov - Washy poszło sporo i wierz mi że w rzeczywistości się tak nie błyszczy, ale wybrudzony specjalnie też nie jest. Zdjęcia były robione przed położeniem matowego lakieru i może dlatego taki efekt. Do zbierania Bretki jakos mnie nie ciągnie, może jak by było tam coś sensownego poza kwiatem rycerstwa to może.
Na brodę dokładnego przepisu Ci nie podam tylko tak w przybliżeniu. Na czarnym podkładzie najpierw poszedł schorched brown, potem stopniowo rozjaśniany kolejnymi kropelkami snakebite leather a potem highlity prawie samym snakebite a miejscami snakebite wymieszany mniej więcej 1:1 z bestial brown.

quidamcorvus i swidr - reszta jak tylko znajdę trochę czasu na dokończenie szczególików.

Bosch a dlaczego od razu hajelf, przecież uszka ma ładnie "przycięte" i schowane pod hełmem. :P

Max dlaczego niby ma dziwny wyraz twarzy, że niby oczy zbyt wyłupiaste? ;)

Telchar na metalikach niestety nie widać ilości washy, które tam poszły, możę to przez to że nie były jeszcze malowane matowym lakierem. Na brodzie jest kilka warstw rozjaśnień, ale nie lubię efektu zbyt mocnego wyciągnięcia do jasnego, bo potem wszyscy wyglądają jak by byli częściowo blondynami.

swidr na sztandarze nie przesadzając jest około 20 warstw czerwonego inku (tyle że dość mocno rozwodnionego), ale niestety na zdjęciu burnished gold przebił spod spodu dosyć mocno. Może jak mi się uda zrobić zdjęcia w świetle słonecznym to będzie lepiej to widać.

Efekty brudu będę robił jak się nauczę porządnie robić efekty weatheringu. :P Na razie to on dopiero idzie na pole bitwy. :)

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

Katesh pisze:Pier.... czy wszystkie figsy muszą być durnymi weteranami ?? nie kumam aż mi się odechciało pokazywać pracy ( dla początkujących ) cięzkiej na forum... wszystko w krytykę... ehhh nawet ładne figsy trzeba pojechać dla mnie praca staranna dobrze wykonana i czysta ale wg was lepiej tego krasnala utopic w błocie piwie i z pewnością brode oblepić liśćmi z drzew....
Głównie chodziło mi o to, że prawie wogoóle nie jest cieniowany. Jedynie metaliki troszkę.

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

jak to nie sa cieniowane??????przeciez sa!

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

Minimalnie. Ledwo widać. Zresztą napisałem: PRAWIE wogoóle...

Awatar użytkownika
TomaszT
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Krakow (chwilowo na wygnaniu ;) )

Post autor: TomaszT »

W końcu znowu znalazłem trochę czasu żeby popracować nad tymi krasnalami. Kilka ostatnich właśnie schnie, a tutaj rzut okiem na aktualny (no prawie, nie wszystkie zmieściyły się na zdjęciu grupowym ;) ) stan regimentu:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia trochę za jasne mi wyszły ale następnym razem wrzucę więcej i mam nadzieję lepszej jakości.

Pozdrawiam
TT

Awatar użytkownika
Smocze
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa/Leo-City :)

Post autor: Smocze »

Jasno czy nie i tak wyglądają klawo :) Podoba mi sie rozjasnienie tarcz, IMHO bardzo efektowne.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Miałem (nie?)przyjemność malować kiedyś krasnale ze skulpassa, więc wiem, że trudno uzyskać porządny efekt sądzę, że nieźle Ci wyszło :)
Jeśli mogę coś zasugerować: czasem warto przekręcić im prawą dłoń, tak aby ostrze było zwrócone przodem do oponenta, dodaje to tym "baryłkom" odrobinę dynamizmu ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

fajni tacy czysci ]:->
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Przede wszystkim tarcze bardzo mi się podobają, w końcu coś nowego, a nie ciągle niebieskie i niebieskie :)

Czyściutkie i schludne, ale to w końcu nie są orkowie, żeby zaraz rdzewieć. Może troszkę czarnego inku by się przydało na kolczugach i brodach, ale z drugiej strony wiem jak "idealnie" wyrzeźbione są figsy ze SP (sam mam NG) i trudno je pocieniować/powypełniać inkami i washami.

Podsumowując - bardzo ładne żurnalowe kraśki :)

ODPOWIEDZ