Demony w armii mortali

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Demony w armii mortali

Post autor: Łosiu »

Kto jak wystawia, zastosowwania, pytania co do w.w. potworków:D Moje pierwsze pytanie: Czy Nurglingi w VII ed. mają jakieś zastosowanie?? Bo nigdy w życiu tego nei wystawiłem, a ciekaw jestem jak to działa/co można z tym spróbować zrobić:D
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

nurglingi, przez instability absolutnie nic nie stracily ( nie sypia sie jak swarmy, tylko nadal sie testuja zwyczajnie), no troszke gorzej wychodza jesli chodzi o skirmish... obciety M

ogolnie maja duze zastosowanie w deamon army, (glownie zapychaja core :P) w mortlach jakbym mial 6 speiali na 2k to tez bym je bral ;) ale ogolnie to raczej czysta zajawka... jedyne true zastosowanie to do sojuszu z armia magujaca, do ochrony magow sojusznika, zastepuja wtedy (dosc niemrawo) przykladowo szczurze swarmy chroniac elektrykow (do wspoly ze spawnami)

ogolnie to nic ciekawego :P mi sie figurki podobaja :P no i nie mam zadnych jednostek nurgla.. a wydpada jedna na polce miec :D

a co do reszty to wiadomo... latacze podstawa, konne demonice jak kto lubi, pieski khorna to samo, reszta useless...

pzdr !!

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Ano właśnie: Pieski khorna... Jak dla mnie troche dziwnie wyglada fast, który ma frenzy:P Zastosowanie?? Hmm... Mógłby mnie ktoś uświadomić?? :P
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

zastosowania: 10 magicznych ataków ws 5 s 4 :)

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

Ja urzywałem nurglingów (1 baza) do ochrony armat DoW, pomagałje chronić i swój własny tyłek brayshaman caddy z bray staffem, ale od kiedy nie można brać armatek olałem i nie urzywam już.
Nurglingi z racji na WS3 i -1 to hit są w stanie wytrzymać szarże nawet czegoś wrednego a wardzik tę szanse zwiększa, następnie shaman wpada od boku (undiveded coby strach zdał jak by co) i wali 2A S5 od boku tak żeby ten jeden model zabić i takie fellbaty czy inne wilki idą do piachu............. a teraz to wszystko i tak nie ma sensu :cry:

Latającego demonka dla odmiany czasem wystawiam i zawsze potem klne ale jakoś nie moge się powstrzymać :D

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Mam takie pytanko. Czy warto w ogóle wystawiać Daemon Princa albo Exalted Daemona? (Czy to w armii Mortali czy Bestii). Czy to już raczej dla klimatu a normalnie to rządzą standardowi Lordowie i Herosi? Może w mortalach to niekoniecznie bo z reguły jest Smok ale np. w armii Bestii taki latający terror z marką Khorna może być przydatny?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

ja uzywalem dlugo demon pronca i ex demona ale czym dluzej zyje w swiecie wfb tym bardziej zostaje oswiecony i dochodze do wniosu ze ci kolesie maja 3 podstawowe wady:

1. sa zbyt drodzy i nie maja (lub prawie nie maja) savea
2. sa zbyt drodzy i trudno jest im dodac cos konkretnie do walki czy czarowania (po za poziomami i no save)
3. sa zbyt dodzy

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

wydaje mi sie jednak ze czasami opalaca sie wrzucic demona z racji 5AT(mowie o marku khorna) z 6S i przerzutem na trafienie..gdy sie go dobrze schowa na poczatku to jest dobry do wpadania w bok i generalnego utrudniania zycia, poza tym lata...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

exalted khorna z s6, rerolem to fajny rzeźnik. Koniecznie z oddzialem piesków do obstawy.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

najlepsze jest to że nie jest large targetem :D i można go zasłaniać furiami lub pieskami przed ostrzałem czy magią

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

i przede wszystkim, przed własnym frenzy

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Czyli jednak są to grywalne postacie. Hmm a ile tak zazwyczaj warto dawać Flesh Houndów do obstawy? 10? czy da radę też mniej 8,7?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

sa grywalne ale dosc drogie i od wszystkiego schodza, jak juz gram demonami to mam minimum 3 oddzialy psow albo nawet 4,5, wszsytkie po 5 sztuk, ewentualnie jeden ciutkei wiekszy. moim zdaniem DP i ExDemon sa zbyt drodzy i zbyt latwo schodza od wszystkiego co moze do nich strzelic.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

najwieksza wada to 2 sloty... koszt i niepowtarzalnosc deamonic giftow

ale koszt bym przebolal.. zawsze chcialem wystawic lorda na smoku + demona w 6 demonetkach konnych + hellcannona :) tyle ze nie miesci sie caddy, a nie moge powtorzyc spell breakera.. i te 2 sprawy sa IMO gorsze od samego kosztu czy podatnosci na strzelanie :wink:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a mnie sie wydaje ze demonki (dowodcy) po prostu musza dostac jakiegos normalnego savea i to wcale nie malego i juz bedzie o wiele lepiej, jakas tam hoda czy pocisk nie zabije juz tak latwo go, skinki i salamandry przestaly by mnie az tak draznic i jakis wiekszy wybor w giftach, moze cos liczonego do mundane?? jakies blogoslawienstwa cokolwiek i byloby ok, gdyby to wszystko zamknelo sie w tym sdamym koszcie.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Info z ostatniego turnieju w Świebodzinie:
Moja armia - dwóch demonów nurglowców full magic, 4* 10 plague, 3 nuglingi, 9 furii, 4chosenów z wrathem, dragon łogiery. totalne zaskoczenie :P grałem z lizakami - koleś raczej niskich lotów 10-10, druga bitwa ze stadnardowym choasem 11-9 dla mnie, i 3 z woodami 9-11 w plecki, ogólnie 6 mijejsce bez malowania, bo zagrałem na przypał jako org... moje wnioski, stream of coruption pali woody, skinki. Przeciwnik nie wie co to magia nurgla..., i się wścieka jak nurglingi niszczą wardancerów/wildriderów :P, skineczków i inne takie.
Oczywiscie można gdybać nad przeciwnikami, ale ogólnie wrażenia z 3 ostatnich turniejów lokalnych - non stop 6 miejsce :P, siakaś szatańska liczba wychodzi...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

gralem podobnie kiedys i normalnie :evil: ze po za furiami i nurglingami cala reszta demonow ssie, cokowliek nie chcialem zrobic plagueberersami po za nie zginieciem ewentualnie zajeciem cwiartki konczylo sie porazka, nie lepiej jest nie miec armii o 600pkt mniejszej za plagueberesow?? co innego DL..........

Awatar użytkownika
Galin
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: Galin »

Jak dla mnie to z demonow tylko krzykacze tzeentcha i furie - reszta nie zdaje egzaminu. Kiedys kombinowlem z pieskami khorne'a i z bloodlettersami, ale pieski przez swoje frenzy zawsze gdzies mi sie wpieprzyly i cos wiekszego po nich przejechalo. Bloodlettersy z 6+ save i 5+ wardem to troszke cieniutko jak na 16 punktow .

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Widzicie to jest może jeszcze kwestia z kim się gra i jak, ale ja np. stosowałem Plaguebearerów jako lotniskowce dla hirołów. Chłopaki mieli po prostu dzieki t4 przeżyć ostrzał( z salamandr, helka), przyjąć na klatę magię, a potem start herosa i do domu. To samo zreszta kombinowałem ze strzygami.
Co do innych amrków - teraz jest ta opcja jeszcze konnych demonic z herosami. Równie szybkie, dają częściową osłonę od strzelania, zawsze to razem z nimi jakąś przewagę w strachu się zrobi. Tyle że demonice konne to potworna cena.
Piesze, konwertowane w jakis sposób z driad to całkiem interesujący pomysł....
Khorne za to nadrabia skillem w combacie i magic resistancem. No po prostu jak ustawiałem w nich herosa, to wiedziałem - że on z magii nie dostanie. A ze heros miał: 6ataków z przerzutami z s6 i kiling blowem............. To robił smród taki u przeciwników (z piątkami rycerzy) że się daleko od niego trzymali.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

mowisz chyba o demonicznych bohaterach to tak wpadlem na to zeby sobie polatac od oddzialu do oddzialu i podejsc tak jak mi sie podoba tyle ze to dziala tylko na niektorych albo ziomala z chalice of chaos czy jakos tam takl.

ODPOWIEDZ