mini-warsztat Laurelin

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

mini-warsztat Laurelin

Post autor: Laurelin »

Witam,

wzorem innych forumowiczów, żeby nie tworzyć nowego tematu dla każdej pracy, zmieniłam nazwę tego i będę czasem wrzucać zdjęcia moich nowych figurek.


po przebiciu się przez regimenty goblinów nadszedł czas na jedyną figurkę, która została mi z Bretonni - Green Knighta. Figurka ma być "na półeczkę", czyli żeby dobrze się prezentowała w moim pokoju i przypominała, jak to fajnie było kiedyś tratować wrogów. Postanowiłam dorobić do niej rozbudowaną podstawkę/dioramkę. Praca nie jest skończona, ale mam nadzieję, że jak już pokażę zdjęcia to zmobilizuję się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To właściwie pierwsze podejście do czegoś takiego, wcześniej używałam właściwie tylko styroduru. Błędy:
- zbyt cienka podstawka wygięła się pod wpływem warstwy wikolu - może uda mi się zabudować całość np. ramką, żeby tak nie podpadało
- za gruby drut użyty do drzewa, przez co mało gałęzi

Chcę dorzucić jakieś krzaczki/trawki/roślinki/skałki itd, żeby teren nie był taki ponury, ale tu utknęłam.
Może macie sugestie z czego robić takie dodatki?
Ostatnio zmieniony 10 paź 2009, o 08:04 przez Laurelin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

To zależy jaki to ma być ten bohater, bo jest różnica między np. Bretończykiem a Undeadem :P Ja bym dodał jakiegoś padłego wroga tegoż boha lub nagrobek oraz jakieś ruinki. Pozdro
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

1.z czego mogę polecić podstawki na takie mini dioramki to podstawki pod piwo - grubsza tektura, mi się nie wygina jak robiłem podstawki pod maszyny, przyklejałem na to grubą balsę a w balsie wycinałem miejsca na ziomków z obsługi i jest elegancko.

2. fajne snoty :D

3. Żeby urozmaicić podstwkę - możesz zrobić grzybki lepiąc z gs-u, albo takie małe przyklejając obcięte główki szpilek i malując odpowiednio.
Możesz dać listki z popularnych "nasionek" brzozowych.
Możesz wkopać w ziemię ( gdzieś z boku górki) kawałek szkieleta.
Możesz nagrobek walnąć :)
Możesz zrobić trzcinę z włosia pędzla jakiegoś większego albo dać dłuższą trawkę :wink:

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Zastosowałam część pomysłów. Dioramka ma kilka krzaczków, w kolejce czekają grzyby i może szkielet. Wrzucę zdjęcie jak skończę.
Zorganizowałam sobie podkładkę pod piwo do podstawki dla Ork Ridera, który czeka w kolejce na malowanie.

Dodaję jeszcze zdjęcie robocze bohatera, który ma stać na podstawce. Postaram się o lepsze zdjęcia (po kliknieciu pokarze się większe). Na tym nieskończony jest miecz, ogon i detale.

Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Czym obklejałeś drut, jeśli można wiedzieć? Bo całkiem fajna fakturka na drzewku, choć liście chyba psują efekt.
Dodałbym więcej tych drzewek, albo zrobionych w ten sposób luzem leżących gałęzi albo wystających korzeni.
Górka jest zbyt uboga jak na takiego Knighta :) Już sam kształt jest mało przemyślany i kolejne elementy mogą jej nie uratować. Może większy głaz z kory albo korka nadający bardziej przypadkowego kształtu górce.

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Drzewo było obklejane wikolem i greenstuffem. Tu zdjęcie: http://www.laurelin.cba.pl/art/drzewo3_big.jpg

Postanowiłam Green Knighta na coś innego postawić, a na tej podstawce trwa akcja sadzenia krzaczków i innej roślinności. Może coś jeszcze z tego wyjdzie.
Kolejną taką podstawkę będę już robić inaczej.

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Moje pierwsze figurki z władczy pierścieni:

figurki były dość szybko malowane i mają być prezentem dlatego poziom to TT, nie żaden e-bay czy GD 8)

Obrazek

Obrazek


Moje stare prace można zobaczyć w galerii:
Galeria prac

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Bardzo ładne i porządne malowanie :)
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Ostatnio zabrałam się za krasnoludy dla kolegi. Mają być "do gry".
Oto pierwszy twardziel:
Obrazek
Obrazek

W kolejce czekają kusznicy.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Jak do gry to naprawdę bardzo ładnie. Fakt, jest kilka niedociągnięć ale z poziomu stołu będą zupełnie nieistotne, a cała armia pomalowana w tym standardzie będzie wyglądać bardzo ładnie, a jak zachowasz linię kolorystyczną to będzie można z HE z daleka pomylić;) A właśnie, kolorki. Lekko pedalskie ale przynajmniej oryginalne :wink:

Tak jak patrzę na ten model to aż mi się chce zacząć malować swoje krasie [-o< Szkoda, że mam jeszcze trochę roboty z zamówieniem kolegi :( Zaczynam tęsknić do metalowych figsów...

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

Myślę że jedyne czego tu brakuje to odkrycia magii odpowiedniego rozcieńczenia farb i bedzie miodzio :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Technicznie jak na stol jak najbardziej ok , tylko jego pstrokatosc mi nie pasuje...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

popieram kolegów wyżej; technicznie OK, ale zestawienie kolorów #-o
zbyt jaskrawe i i trochę zbyt duża różnorodność.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Z kolorami trochę "przeszarżowałam", takie zboczenie po Bretonni :P Plan kolorystyczny dla kuszników jest zdecydowanie bardziej stonowany.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Ja też muszę się zgodzić z kolegami wyżej, i jeszcze jedna uwaga. A mianowicie: twarz kraśka wygląda jakby była z tego samego metalu co hełm :wink:

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Bo jest :wink: Niektóre modele krasnoludów mają maski na twarzach :roll:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No krasiek zbyt kolorowy, no ale malowanie jak najbardziej ok. Podoba mi się rozjaśnianie szaty - nie jakieś niewidzialne przejścia, ale tak fajnie to wygląda. Do czego się przyczepie? Do trzonka toporka. Coś nie tak z nim jest.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

na stół sponio
mnie nie podpasował pas i kolorystyka ale to kwestia gustu
i wydaje mi się że za mało rozcieńczasz farbę

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Rion pisze:A mianowicie: twarz kraśka wygląda jakby była z tego samego metalu co hełm
On ma maskę na twarzy 8)

Awatar użytkownika
Laurelin
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Laurelin »

Skończyłam oddział kuszników. Później postaram się o dokładniejsze zdjęcia. Zastanawiam się czy coś "zasadzić" na podstawkach.

Obrazek

ODPOWIEDZ