JAK NAPRAWIĆ SWOJEGO ROBALA (SKORPION TK)

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

JAK NAPRAWIĆ SWOJEGO ROBALA (SKORPION TK)

Post autor: RAFIX »

Witam

Chciałbym przedstawić jedną z wielu możliwości naprawienia i skonwertowania skorpiona. Jak wiadomo odnóża są strasznie słabe i przy dłuższym używaniu po prostu się łamią.
Ten tutek ma na celu przedstawić wam jak można to naprawić przy średnich umiejętnościach modelarskich (przynajmniej tak mi się wydaje). Ale do rzeczy;

Etap 1
Najpierw musimy dobrać odpowiednia długość jego nóg. Po przeszukaniu netu i przeglądaniu setki zdjęć zdecydowałem się na różną długość począwszy od przednich krótkich kończąc na tylnych długich. Zabieg ten będzie pozwalał na bardziej epickie ustawienie modelu w fazie końcowej.
Do tego użyłem zwykłych spinaczy do papieru. Trzeba pamiętać aby długość spinaczy dobrać tak aby później można było je przymocować do korpusu, oraz co dopiero wyszło pod koniec zostawić jeszcze kawałek z drugiej strony tak zeby można było to przymocować do podstawki
Obrazek

Etap 2
Pokrywamy spinacz GSem wałkując , robię stożek. Po wykonaniu tego zabiegu trzeba odczekać chwile aż zaschnie GS.
Obrazek

Etap 3
Odmierzam i zaznaczam długopisem miejsca gdzie wypiłuje GS, tak aby można był później odpowiednio ustawić/zgiąć odnóża
Obrazek

Etap 4
Wypiłowuje GS w miejscach gdzie nogi maja sie zginać, modelując ogólny zarys kościstych/pałąkowatych odnóż zostawiając 1mm bruzdę miedzy nimi. Dla ułatwienia późniejszego modelowania wycinam po wewnętrznej stronie większą przerwę, manewr ten ułatwi nam zgięcie nóg.
Obrazek

Etap 5
Mocuje odnóża do korpusu nawiercając otwory. Żeby mocowanie było mocniejsze doklejam GS miedzy korpusem a nogami
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Etap 6
Teraz zostało tylko odpowiednie wymodelowanie, tak aby cały robal stał na tych nogach. Ten etap jest momentem kiedy możemy zafundować jakąś fajną pozę naszemu skorpionowi. Ja zdecydowałem się na wykopującego, atakującego ogonem i atakującego szczypcami.
Po wymodelowaniu pozy dokładamy GS na łączeniach, tam gdzie wcześniej wypiłowałem bruzdy. Wzmocni to konstrukcje nóg by się w późniejszym używaniu modelu nie łamały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wyglądają skorpy po zakończeniu operacji
Obrazek

Skończone i pomalowane skorpiony można zobaczyć w mojej galerii w dziale galerii.
Życzę udanego konwertowania.

Pozdrawiam
R.

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

No prima sort poradniczek. Nie tylko przy skorpionach przydatny.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

myślałem ze jest jakiś sens dzielenia się wiedzą i doświadczeniem , no nic pierwszy i ostatni tutek na forum szkoda czasu, bo nikomu się ani podoba ani nie podoba

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Nie jest aż tak źle Rafix

Myślę że, paradoksalnie, odzew był by większy gdyby tutek trafił do działu o TK. Mnie (Imperialiście) jest on po prostu zbędny choć jest prosty, przejrzysty i nieskomplikowany ;)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Mnie sie na pewno przyda =D> i dałeś mi pomysł do fajnej konwersji :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No co do tutka - bardzo przejrzyście wykonany. A no i nie fochaj się tak szybko ;)

Ja do tej pory nic nie pisałem, gdyż do moich mroczniaków raczej nieprzydatne. Ostatnio na turnieju właśnie widziałem skorpionika, który miał duży problem z nogami ;)

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

to nie foch tylko gdzieś emoty wcięło :mrgreen:
rozumiem ze nie każdemu się przyda, ale chodziło mi bardziej o formę tego artykułu czy czytelna przejrzysta i takie tam, w końcu pierwszy raz takie coś pisałem

R.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

RAFIX pisze:to nie foch tylko gdzieś emoty wcięło :mrgreen:
rozumiem ze nie każdemu się przyda, ale chodziło mi bardziej o formę tego artykułu czy czytelna przejrzysta i takie tam, w końcu pierwszy raz takie coś pisałem

R.
forma była na tyle dobra, ze mało kto wpadł na pomysł, że to Twój pierwszy tutek... i że trzeba Cię dalej motywować :D
Obrazek

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Mimo, że graczowi krasnoludzkiemu raczej się nie przyda, przeczytałem, bo na pierwszy rzut oka widać było, iż zrobiony jest ładnie i przejrzyście. I taki właśnie jest :mrgreen:. Lubię przeglądać tutki, nawet mi niepotrzebne :D, właśnie dlatego, że można zobaczyć krok po kroku, jak powstawała dana rzecz.
I to lubię :D. Gratki =D>

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Człowieku uratowałeś mi skorpy tym , bo właśnie 2 nogi zgubiłem . Dziękować bardzo i rzeczywiście było by lepiej umieszczając to w dziale TK

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Człeniu! zajebista robota! tutek spoczko! Popieram jak najbardziej takie akcje dlatego nie płacz tylko rób kolejne tutki!

ODPOWIEDZ