Sierzant Thousand Sons krok po kroku :) UPD 11 III 20007

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hashmallum
Mudżahedin
Posty: 235

Sierzant Thousand Sons krok po kroku :) UPD 11 III 20007

Post autor: Hashmallum »

Jako ze dzis zebralem sie w sobie w kupie, postanowilem robic zdjcia kazdego stadium malwoania sierzanta do TSow :)

Wiec zaczynamy :D

Najpierw oczyszczamy ludka z nadlewow i z pozostalosciach po formach odlewowcyh, nakladamy czarny podklad.

Ludek wyglada tak:

Obrazek

Teraz abieramy sie do rozjasniana pancerza:

Do pancerza bedziemy uzywali

Vallejo Game Colour Imperial Blue - baza
Vallejo Game Colour Magic Blue - 1wsze rozjasnienie
Vallejo Game Colour Electric Blue - 2gie rozjasnienie :)

Przejscia kolorow wygladaja tak:

Obrazek

Niebieska baza wyglada tak:

Obrazek
Obrazek

Rozjasniamy uzywajac mokrej farby, nakladajac okolo 6ciu warstw - po rozjasnieniu wyglada to tak :

Obrazek

Teraz zabieramy sie za szmatke.

Jako baze uzywamy Vallejo Game Colour Wolf Grey - to da nam gladka baze pod jasny kolorek.

Obrazek
Obrazek

Nastepnie na bazowy kolorek nakladamy Vallejo Model Colour Iraqui Sand - uwzam ze to bardzo dobry kolor pod wszelkiego rodzaju szmatki - pozwala uzyskac fajny efekt przy dosc malym kontrascie. Baza wyglada tak:

Obrazek
Obrazek

Iraqui sand rozjasniamy najpierw Vallejo Game Colour Bonewhite, a pozniej Bialym.

Przejscia wygladaja tak:

Obrazek

Po rozjasnienu, szmatka powinna wygladac tak (pamietamy zeby rozjasniac krawedzie i zewnetrza strone szmatki:) ):

Obrazek
Obrazek

Tyle na dzis, nastepna czesc moze jutro :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, o 10:05 przez Hashmallum, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

God's in His Heaven, All's Right With the World

http://Leprechaun-studio.com

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

Hash na prawdę szacun. Od jakiegoś czasu obserwuję twoje prace i dochodzę do wniosku, że należy ci się respekt za to, że ciagle malujesz na świetnym poziomie. Nie wiem czy tyle siedzisz nad figsami(to też pewnie) czy może jesteś szybki chłopak ale prace są na prawdę super.

Bardzo fajny patent z tym płaszczykiem. Z pewnościa wykorzystam.

Pozdro 500

Awatar użytkownika
Ehx-ray
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Ehx-ray »

spoko tutorial. na pewno się przyda.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Brawo za kolejny dobry tutorial !!! Czekamy na wiecej :)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Roman Lord of the Druchii pisze: ci się respekt za to, że ciagle malujesz na świetnym poziomie.

:lol: no tak powszechnie widaomo że wraz z malowaniem poziom się pogarsza :D

Ad temat czekam na rozwój sytuacji :)

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Szacuneczek za chęci...
Koleś pewnie będzie spoko :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Gogol pisze: :lol: no tak powszechnie widaomo że wraz z malowaniem poziom się pogarsza :D
Nie ma co się śmiać, częstym zjawiskiem u profesjonalistów (tj. malujących za kasę) jest obniżanie poziomu swoich prac i malowanie na 50% jakości, na rzecz kilkukrotnego przyszpieszenia malowania.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

Hashmallum
to ja mam pytanie
czy malujac mokrym pedzlem lepiej jest poczekac az poprzedni odcien wyschnie zanim nalozymy nastepny czy tez starac sie malowac zanim wyschnie zeby krawedzie obuodcieni lekko sie zmieszaly?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

i dlaczego nie psiknołes go bialym najpierw??? zawsze myslalem ze to dogmat :roll: :)
BTW to jest Aspiring champion a nie sierzant :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

Gogol pisze:
Roman Lord of the Druchii pisze: ci się respekt za to, że ciagle malujesz na świetnym poziomie.

:lol: no tak powszechnie widaomo że wraz z malowaniem poziom się pogarsza :D
Jakbyś nie wiedział, chodzi o to, że chce mu się ciągle na takim poziomie i tak szybko paćkać!

Szacun!

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Tank - Muzyk Śmuzyk pisze:
Gogol pisze:
Roman Lord of the Druchii pisze: ci się respekt za to, że ciagle malujesz na świetnym poziomie.

:lol: no tak powszechnie widaomo że wraz z malowaniem poziom się pogarsza :D
Jakbyś nie wiedział, chodzi o to, że chce mu się ciągle na takim poziomie i tak szybko paćkać!

Szacun!
jak to dobrze zwaracac uwage na emotikony przed i po zdaniu

a tak swoja droga same och achy ale tak na prawde, to w tej figsie jescze nic nie ma takiego wspanialego :roll:
wiem ze bedzie jak dojdzie do nmm i deatli ale postarajmy sie nie wyprzedzac faktów :roll:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
|_Mlody_|
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: |_Mlody_| »

Hash ty washowales jasnym niebieskim?

Czy to tak mam rozumiec :D

Awatar użytkownika
Hashmallum
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Hashmallum »

@ Vilgefortz - to zalezy od ciebie, ja czasami czekam, czasami meiszam odcien poki jest mokro - ciezko to powiedziec, raz mi sie lepiej maluje tak a raz tak :P

@Mlody - malowanie na mokro to nie jest washowanie (washowanie to lawunek) To jest nakladanie rozwodnionej farby warstwa po warstwie i mieszanie odcieni na figurce, poki wszystk ojest mokre...

No to jadziem :P

Tak wyglada moj warsztat jakby co :)

Obrazek

Dzis zajmiemy sie zlotym nnmem.

Bedziemy potrzebowali.

1.Czarny
2. Snakebite Leather
3. Bialy
4. Duzo cierpliowsci i uporu
5. Troche wyobrazni :)

Przejscia beda wygladaly tak:

Obrazek

Jezeli malujemy nmm, musimy obrac jaksi punkt z ktorego zakladamy ze pada swiatlo. Ja wybralem os przechodzaca przez prawa czesc ludka.
Dzis pomalujemy przod ludka.

Wiec zaczynamy - najpierw mieszamy snakebite z czarna farba, coby uzyskac lekko zielonkawy kolor.

Baza wyglada tak:

Obrazek

Lepiej przygotoac w miare duzo mieszanki, coby sie nam zbyt szybko nie zuzyla :)

Ja uzywam mokrej palety - farba na niej nie zasycha, a jak dobrze sie taka paletke przygotuje to jest nawet zdatna do malowania nastepnego dnia :)

Obrazek

Plastikowe pudelko, do tego kawalek plaskiej gąbki, i na to kawalek papieru do pieczenia - bialego, nie brazowgo.

Wracajac do ludka.

po nalozeniu bazowego koloru , zaczynamy rozjasniac dodajac stopniowo czystego snakebite. Rozjasniamy pamietajac o obranym punkcie oswietlenia - az do czystego snakebite.

Obrazek

Ja rozjasnialem prawa strone helmu - zostawiajac lewa ciemna.

Gdy rozjasnimy juz do czystego snakebite (patrz fotka powyzej) - zaczynamy dodawac bialego, coby osiagnac kolor zlota.
Na koncu stawiamy rozjasnienia czystym bialym, tak zwanne BLEAKi (punkty w ktorym swiatlo odbija sie od danego metalicznego elementu :) )

Dodatkowo rozjasnilem boki helmu i metaliczny elelment na srodku/gorze.

Przy okazji zabralem sie do rozjasnienia prawego naramiennika - tym samym sposobem.


Rozjasniony helm wyglada tak:
Obrazek

Teraz pomalowalem 2 obicia dookola stuly helmu (czy jak to tam nazwac...)

Wyglada to tak :
Obrazek

Nastepny element to drugi naramiennik - wszystko tak samo

Obrazek
Obrazek

Nastepny element to pas - znowu zaczynamy od czrnego + snakebite.
Obrazek

Jako ze swiatlo pada bardziej z prawej strony (lewa strona widza) bardziej rozjasnilem prawa strone

Obrazek

Druga strona jest delikatnie rozjasniona, na malej przestrzeni, (do bialego) aby dac efekt odbijajacego sie swiatla :)

Obrazek

Teraz ostatnie zlote elementy na dzis - wisior ponizej zwojow, i oczko na klacie :)

Obrazek
Obrazek

I tyle z nmmem na dzis :P

Na koniec zaczalem malowac zdobienia (stuly? ) helmu - nalozylem czysty Iraqui sand :)

Obrazek
Obrazek

Cos wiecej zapodam jutro - jak da rade to nawet go skoncze :)
Obrazek

God's in His Heaven, All's Right With the World

http://Leprechaun-studio.com

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

Vilgefortz - to zalezy od ciebie, ja czasami czekam, czasami meiszam odcien poki jest mokro - ciezko to powiedziec, raz mi sie lepiej maluje tak a raz tak
heh to tak jak ja tyle ze mam problem przy plynnym przejsciu na duzych plaskich powierzchniach :(
jak czekam az wyschnie to jest dokladnie tam wszystko gdzie chcialem tyle ze z bliska wyraznie widac granice odcieni a jak robie na mokro to granice sa zdecydowanie mniej widoczne ale za to bardziej nieregularne co zazwyczaj niezbyt mi sie podoba :(

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ten tutorial to przemistrzostwo. Wujku Hashu, chcemy więcej! :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Dokładnie, chcemy więcej. Jako, że w końcu się zabiorę za pomalowanie czegoś na eBay (dzięki Hash za pomoc i mobilizację) taki poradnik mi się cholernie przyda... :D

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

o tak to jest to
dzieki mistrzu

Awatar użytkownika
Hashmallum
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Hashmallum »

Ok, meczy mnie ten ludek powoli - za duzo mam na glowie, a staje sie strasznie upierdliwy....

To jedziemy dalej

Pomalowale zdobienia na helmie - jasne od iraqui sand przez bleached bone do bialego.
niebieskie od regala przez enchanted do electric blue

Zabralem sie za miecz- zaczalem od dar angela.

Obrazek
Obrazek


Ok teraz zaczalem eksperymentowac - nie wiem po jaka cholere wogole :/

Obrazek

Do dark angela dodalem spora ilosc reaperowego deep red-a - i zamalowalem lewa czesc - wyszedl ciemny kolorek.

Deep red zaczalem powoli rozjasniac reaperowym blood redem

Obrazek

Na koniec poprawilem troche zoltym

Obrazek

Zrobilem to samo od dolu z drugiej strony

Obrazek
Obrazek

I wyszla totalna kupa :/ Wiec przemalowalem miecz na inny kolorek : Od dark angela przez snot green, scorpion green, do zoltego.

Obrazek

Dol zostawilem lekko fioletowy coby wygladal na powesrworda a nie na zielony miecz.

Obrazek

Teraz rurki - nalozylem dark angels green jako bazem rozjasniany tak jak miecz - przez snota, scorpiona az do zoltego

Obrazek

Rekawice i zwoje od iraqui przez bleached az do bialego

Obrazek

Baza na srebrny nmm przy okazji - Vallejo Model Colour Luftwaffe Uniform

Obrazek

Rozjasniony do bialego, pamietajac o punktach rozlozenia swiatla :)

Obrazek

Domalowalem zloty nmm na mieczu i narazie mam dosc :P

Obrazek

Jak mnie sie zachce to go skoncze :)

Narazie robie siobie przerwe...
Obrazek

God's in His Heaven, All's Right With the World

http://Leprechaun-studio.com

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Fajny :D jedynie nie podoba mi sie ta szmata (wyglada jak piekarz albo co :D) po kij mu fartuszek :roll: :lol: :lol: reszta fajna :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

"motyla noga" naprawde fajna figsa. Co do NNM - zloty to nie wiedzialem ze to tak proste kolory sa. Tez myslalem ze ze snejka do bialego ale z czyms pomiedzy. No musze rpzyznac ze Twoje figsy robia na mnie niesamowite wrazenie.
Widzialem twoje dosc starsze figsy to poziom w stosunku do teraz jest nieporownywalny.
To czego nie rozumiem to czemu na Golden daemona nei startujesz. Osobiscie miale okazje ogladac wszytkie figsy z poprzedniego GD we fracji oraz gadac z autorami to powiec mi ze naprawde szanse masz... bardzo duze. Niektore sa ( z calym szacunkiem) duzo lepsze ale niektore duzo gorsze ( zdjecia GW klamia jak cholera! :)
Wystarczy dobry pomysl i troche cierplioscia. nic wiecej :twisted:

Zablokowany