"Hordowosc" Chaosu

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

"Hordowosc" Chaosu

Post autor: zaf »

Zlozylem sobie rozpiske z lordem na smoku - nie chcialem przesadzac, dlatego nie dalem smarki Tzeencha. Nie uwazam zeby smok za ponad 700p byl swietnym pomyslem na ponizej 3k, nawet z Wardem na 3+
Rozpa na 2k i szukanie "hordy"

smok

troszke wsparcia ciezkiego:
rydwany, kawaleria

wsparcia lekkiego:
maruderzy na koniach, skreamery, furie

wsparcia rare:
dragon ogry
spawny

slowo "wsparcie" spechjalnie uzyto ;), dla ukazania strategii armii
i ... zrobilo sie raptem niecale 40figurek, moja "horda gotowa do walki"
b. mylace okreslenie ta "horda" :roll:

Poszedlem dalej - chce miec mocna, liczebna "Horde"!, a nie chaos familly z jednego pokolenia. Wywalilem smoka i wlozylem maga - toz to mniej pkt lord, jak sie patrzy, pomijajac rozne problemy z jego umiejscowieniem w rozpisce, dalem slaneshego, zarazem pomijajacv go w generalskim namiocie, nie uwazam zeby jakis chlystek od machania rak nadawal sie na generala. :)
Wyszlo mi strasznie podobnie ale wiecej figurek :) , Moja horda liczyla juz ponad 40 postaci ale.... nadal liczebnie niesatysfakcjonujaco.

Poszedlem po kosztach, ciecia wszedzie, bez Lorda z mysla, ze Herosi walcza podobnie, wywalilem rydwany (sile armii)
dodalem slabszych maruderow, wiecej bestji i moja armia nabrala kolorytu, troszke ponad 70fig.

ale jakim kosztem...
konkluzja:
Podrecznik, nie daje nam duzo mozliwosci wystawien hordowych, przez to i sama nazwa podrecznika wprowadza w blad, - zapewne chwyt marketingowy :P

GW stworzylo armie dla wiekszych bitew niz 2tysiace, powiem wiecej: nawet 3k nie jest optymalna liczba dla tego systemu.

Smutno mi, bo z nadzieja wyciagnieta z nazwy podrecznika, zamierzalem skutecznie grac jedna z poteg starego swiata, przykro mi, ze musze wybierac pomiadzy gra silna 40stka, a slaba 80tka. ](*,)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Tak po prawdzie to bestie są hordową armią, u nich można spokojnie wyciągnąć 70 modeli na 2k i będzie to rozpa grywalna. W mortalach lepiej sobie darować IMO, zupełnie są do tego nieprzystosowani. Co mnie, nawiasem mówiąc, niezmiernie boli :( Bo stokroć przyjemniejszym jest dla mnie widok kilku potężnych klocków piechoty niż kilku kolesi w zbrojach i przerośniętej jaszczurki :/
Uerph.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Ja sobie coś takiego zbieram hobbystycznie, do klimatycznych domowych gier. Kilka klocków piechoty, w tym Nurglowej, demony, ogry bo mi się modele podobają (fajny zestaw, nie? :) Za to w skuteczności na polu oceniany bardzo nisko...)
Gdzieś w rozpiskach jest moja armia sklecona z dostępnych modeli (przy okazji teamtu, gdzie Zafael składał armię z 4 klockami wojowników).
Może w nazwie "hordy" chodziło o mnogość opcji do wybrania? ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

hordy hordami nie bedą o ile maja byc grywalne.

Najlepiej poki co idzie mi osobiscie armia na 40-50 modeli chaosem, i imho jest to najlepsze kombo - smok, exalted, caddy, ze dwie kawalerie, psy, maruderzy, 1-2 oddzialy lataczy, 1-2 razy minoski i dro. I co z tego że mało liczebna? 3 minoski to jak klocek 20 modeli, podobnie DRO i rycerze.

Chcesz mieć horde chaosu - graj bestiami. Póki co najlepiej szło mi rozpiską podobną do tego z dmp - 2250, 120 modeli na bestiach, w tym calkiem sporo elit. Horda, czyż nie:P?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jeśli HoCh mieliby być naprawdę czymś zbliżonym do armii hordowej to jest na to tylko 1 sposób - wystawienie kilku oddziałów pieszych Maruderów. Ale chyba nie byłoby to zbyt skuteczne w walce.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Horda chaosu? Prosze bardzo!

Przeklęta horda szafy 2250 Chaos Army

1 Exalted Chaos Champion @ 202 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour; Shield
Gaze of the Gods [30]
Sword of Might [20]
Daemonic Mount @ [50] Pts

1 Bray Shaman @ 125 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Aspiring Chaos Champion @ 121 Pts
Mark of Chaos Undivided; Chaos Armour; Battle Standard; Barding
Chaos Steed @

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts
5 Chaos Warhounds @ 30 Pts
5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Marauder Horsemen @ 76 Pts
Spear; Musician

5 Marauder Horsemen @ 76 Pts
Spear; Musician

20 Marauders @ 155 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician

20 Marauders @ 155 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician

20 Marauders @ 155 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician

20 Marauders @ 155 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician

6 Chaos Furies @ 90 Pts

4 Screamers of Tzeentch @ 132 Pts

Beast Herd @ 111 Pts
6/11, champion+musiacan

Beast Herd @ 111 Pts
6/11, champion+musiacan

5 Chaos Knights of Khorne @ 220 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician

5 Chaos Knights of Khorne @ 220 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician

1 Spawn of Chaos @ 60 Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 5

Models in Army: 164

Total Army Cost: 2250

Modeli az nadto. Klocki maruderó sa całkiem silne, wbrew pozorom. Antymagia starczy przy takiej liczebności, Exalted bije lepiej od połowy lordów innych armii, bsb na koniu sporo przetrzyma. Kornici do zawijania flanek, latacze do maszyn.magów.kasowania marszu, fasty i kundle bawią się we flankowanie i odginanie szarż. Herdy do zadań specjalnych. Jestem pewien że sporo by się dało tym ugrać :D

ODPOWIEDZ