Orc Boss na dziku...

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Orc Boss na dziku...

Post autor: ARBAL »

Witam!
To ja też podziele się z Wami najnowszą produkcja.
Czekam na komentarze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1784
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

rogi fajne nawet
reszta bez komentarza

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

max pisze:rogi fajne nawet
reszta bez komentarza
tzn?
aż tak kiepsko ?
komentarze są bardzo cenne

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A mnie się ta figurka podoba. I dobrane kolory i malowanie. Gratuluje.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mi również się podoba. Zwłaszcza rogi, to co malowane na czerwono i skóra. Metaliki trochę mniej, ale też OK. Podstawka chyba najsłabsza z całości. Genralnie naprawdę elegancka figurka :)

Pozdr!

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Figurka naprawdę w porządku, zmieniłbym tylko sposób cieniowania rogów w miejscach, w których łączą się ze złotymi nasadkami - wyglądają troche, jakby rosły w dwie strony ;) Poza tym przemyłbym zbroję rozcieńczonym brown inkiem i dodał highlight czy dwa. No i ta podstawka, sama trawka wyrastająca z plastiku jakoś mi nie podchodzi ;)
Ogólne wrażenie pozytywne.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

niestety podstawki to moja słaba strona......

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Na prostą, ale efektowną podstawkę jest sposób. Maziasz ją wikolem (lub podobnym klejem do drewna) i zanurzasz w miseczce z posypką imitującą piasek (do kupienia w każdym sklepie z produktami GW). Jak porządnie wyschnie, kladziesz podkład, różny w zależności od porządanej pory roku ;) Ja zwykle wybieram klimat umiarkowany/wiosenny: Brown Ink po całości, jak całkowicie wyschnie - drybrush snakebite leather -> bubonic brown -> bleached bone. Można dodać kamyczki, trawkę i co kto lubi :) Brzegi podstawki scorched brown.
Z kolorami można dowolnie eksperymentować, dla zimowego środowiska cieniujemy w czerni-odcieniach szarości i bieli itp.
Nie będę się rozpisywał bo to nie topic na to, ale mam nadzieję, że coś pomogłem ;)
Pozdrawiam

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Jest nie tylko dobry.. jest świetny :D
Kolory dobre i wogóle wszystko ok.
Tylko podstawka rzeczywiście mogłaby być jakaś ciekawsza (ale ta też jest fajna).
A jak zrobiłeś takie rogi? (bo ja w moim bosie nie wiem jak zrobić rogi żeby było jakoś fajnie)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

ROGI:

- całość podkład Chaos Black

- pokrywasz rogi Bleached Bone

- bardzo suchym pędzlem zamoczonym we Flash Wash przyciemniasz brzegi rogów, szorujesz pędzlem tak by nie zostały "ostre krawędzie" (cieniuje również przy metalowych nasadkach rogów jeśłi są, tak jakoś co by wyglądały starzej)

- ciut mokrym pędzelkiem znowu przyciemniasz Flasz Washem schodząc niżej

-całkowicie mokrym pędzlem w Chesnut Ink brudzisz rogi już u samego dołu

-na koniec rozwodnionym Skull White nanosisz dosłownie "mgiełkę" na część miejsc gdzie został tylko sam Bleached Bone

tak to właśnie robie ja..... ale nie jestem z tego sposobu do końca zadowolony, może komus się przyda

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Fajny jest, bardzo dokładny. Przyczepiłbym się do tarczy - za mało wycieniowana ta czacha jak dla mnie, do złota - jest słabe. W sumie poza tym nie bardzo jest się do czego przyczepić, fajny grubas ;)

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Mało kto daje tak duże foty, a tutaj mimo rozmiaru trzyma figurka poziom. Zmienić podstawkę i będzie super :)

Dawid
Chuck Norris
Posty: 603
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

max pisze:rogi fajne nawet
reszta bez komentarza
Moglem to źle zrozumieć, ale Twoją wypowiedź lepiej zostawić bez komentarza bo figs jest naprawdę fajny. Starannie pomalowany i ogólnie ładny.

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Podoba mi się :)
Nie jest to może poziom GD ale naprawdę kawał porządnej roboty. Miło, że ludzie dają jeszcze fotki o dużych rozmiarach i nie wstydzą się ich dawać... (na zdjęciach 10x10 wiele nie widać ;) ).

I o ilę mogę powiedzieć, że rogi można było zrobić płynniej, bądź zrobić kolorowe "paski" i wyglądałoby IMO lepiej, że tarcza jest lekko niewycieniowana/porozjaśniana, że niektóre elementy można jeszcze poprawić to nie psuje to ogólnego wizerunku :)

Jest spoko 8)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ładny ładny, ciekawe rozjaśnienie na rogach, takie niecodzienne ale spoko wyszło.

mam wrażenie ze kark na jednym ze zdjęć wygląda na nie wycieniowany;)

no i szkoda ze podstawka słaba, mogłaby dodać więcej charakteru tej figurce;P

Pozdrawiam!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jak powiedzieli poprzednicy, podstawka nie pasuje, ale reszta jest ok... najbardziej podobają mi się rogi; kurczę, strasznie fajne!

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

caly figs jest super najlepsze rogi, zdecydowanie. metale mi sie tez podobaja, nie nawidze tych efektow zardzewialego metalu u ogrow i orkow- w koncu nawet oni dbaja o swoja bron. figs super tylko podstawka do zmiany

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Widziałem na żywo- naprawdę bardzo fajny, sam chciałbym tak malować, ale nie mam za bardzo cierpliwości- za stary jestem aby sie nauczyć:)

ODPOWIEDZ