Zielone mordy Jeżusa

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Zielone mordy Jeżusa

Post autor: Jeżus »

Chcę się pochwalić moimi figsami uzyskać kreatywne opinie i rady.
Z góry dziękuję :D

Na początek dam mój ostatni ulepek Squigorożca:
http://img80.imageshack.us/i/dsc2310u.jpg/
http://img151.imageshack.us/i/dsc2308.jpg/

I jedno niestety (słabe) zdjęcie pajonków:
http://img543.imageshack.us/i/dsc2306g.jpg/
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

No proszę a ja myślałem że tylko ja używam kaloryfera w charakterze telefonu

Squigowy ulepek nie powiem ciekawy
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Brak mojej wprawy w fotografii jednak nie dorównuje mistrzowi który piszę powyżej :D
Ale rzeczywiście muszę nad tym popracować :o
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Staraj się robić foty przy świetle dziennym, bo na tych prawie nic nie widać. I na bogów chaosu, wrzucaj na forum fotki a nie linki! :evil:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pajączki ciężko ocenić, gdyż zła perspektywa zdjęcia.
Squid wygląda... zabawnie, taki stulony :D Lepsze fotki zrób :)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Postaraj się zamieszczać swoje zdjęcia bezpośrednio... postaraj się unikać wstawiania linków... była o tym mowa wielokrotnie. Koniecznie dodaj lepsze zdjęcia bo ciężko cokolwiek oceniać jak mało widać.

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

Po długim nic nie robieniu przemalowuję unit nocników:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Konwersja rydwanów po wejściu nowego booka do zielonych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec upiku nurgle sorcerer dla kolegi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście muszę zrobić podstawki.
Poproszę o opinie i rady.
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Adam
Chuck Norris
Posty: 383

Post autor: Adam »

Przede wszystkim zacznij rozwadniać farbę i przynajmniej dopóki nie zaczniesz malować na tyle dokładnie że nie wygląda to jak plamy to nie robiłbym freehandów.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Właśnie zmarnowałeś assualt canona, który mógłby się przydać jakiemuś black templarskiemu graczowi dla termosów.
Malowanie maga jest słabe - brak cieniowania, bardzo gwałtowne kontrasty w kolorach, gruba warstwa farby
Ostatnio zmieniony 22 cze 2011, o 10:32 przez Goglem, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Słabe malowanie i jak poprzednik pisał za grubo farby, green stuff niechlujnie położony. btw dlaczego rydwan ma koła z 5 groszówek i a. canonna?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

Posłuchajcie, może zamiast krytykować dacie jakieś rady na przyszłość? Bo w mówieniu że malowanie jest słabe obniżacie tylko morale temu początkującemu malarzowi, co jest wielce nietaktowne.
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

mortimerto pisze:Posłuchajcie, może zamiast krytykować dacie jakieś rady na przyszłość? Bo w mówieniu że malowanie jest słabe obniżacie tylko morale temu początkującemu malarzowi, co jest wielce nietaktowne.
Że tak zacytuje legendę polskiego komiksu- Nie ma co wmawiać dupie że jest pytą.

Najpierw staraj się malować figurki dokładnie, bez zbędnych detali i pierdółek. Zadbaj o estetykę, a potem baw się freehandami czy co ci się tam marzy.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Koniecznie usuń nadlewki, jest to niewybaczalne niedbalstwo którego niemożna tłumaczyć brakiem skilla. Rozwadniaj farbę przed nakładaniem na model (wodna paleta też pomoże), nabierana bezpośrednio z pojemniczka jest zbyt gęsta i tworzy wypukłości tam gdzie ich być nie powinno. Malowanie z wolnej ręki jak najbardziej do przodu, trzeba ciągle ćwiczyć by osiągnąć jako taki poziom, naturalnie przy tej technice niezbędna rzadsza farba. Rydwanu niestety nie rozumiem, lubię zieloności z konkretnym gnatem ale co do diaska robi takowe na rydwanie? Byłoby na tyle 8) .

Awatar użytkownika
GoldenHand
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: GoldenHand »

Pamiętam swoje pierwsze figurki. Kolega popełnia typowe błędy, które na pewno wyeliminuje niebawem.

Na początku zanim Kolego zabierzesz się do malowania:

1. usuń wszystkie defekty figurki w postaci "nadlewek", wygiętych części, które jak sam zobaczysz wyglądają nienaturalnie (mam tutaj na myśli elementy broni, głównie rękojeści). W metalowych figurkach bardzo często są wygięte z powodu transportu itd.

2. Następnie obejrzyj figurkę z każdej strony czy nie pozostały mniejsze defekty w różnej postaci. Najlepiej, jak porównasz sobie z jakimś modelowym zdjęciem figurki w internecie lub katalogu.

3. Kolejny krok to użycie pilników, wełny modelarskiej lub papieru ściernego P-1000, P-2000. Dzięki tym narzędziom w większości miejsc wypolerujesz metal.

4. Powierzchnia, która ma być malowana musi być, jak najbardziej jest to możliwe, gładka.

5. Teraz już masz pewność, że możesz wziąć pędzel do ręki i rozpocząć malowanie. Używaj podkładu - w sumie jest to konieczne jeśli używasz tylko farb GW. Ich krycie jest beznadziejne, a zdecydowanie kolory czerwone, żółte lub inne jaskrawe.


To gwoli początku dla Kolegi. Oczywiście możnaby zestawienie rozbudować o kolejne 10 punktów ale warto najpierw nabrać wprawy na takim poziomie, żeby jak najszybciej weszło w krew.


Pozdrawiam
Rafał

BAAGRRAA
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: BAAGRRAA »

Ciekawy pomysł z goblinami w kratkę, aczkolwiek niezbyt pomyślnie wykonany. Pousuwaj nadlewki jak mówili poprzedni mówcy. Wycieniuj skóry, dodaj drybrush do uzbrojenia, połącz drybrush z water inkiem, a wygląd figurkek będzie dużo lepszy.
Zapraszam do komentowania
Savage Orc Armybook - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=37&t=31550

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

BAAGRRAA na listość Boga...
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

ODPOWIEDZ