O&G - Czy warto nimi grać ?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

O&G - Czy warto nimi grać ?

Post autor: Slipper »

Czy warto grać O&G ?
Czym się wyróżniają ?
Co takiego robią ?
Czy potrafią rozmieść przeciwnika na polu bitwy ?
Co kupić na początek ? :)

Pozdrawiam
Slipper

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)jasne
2)sa zieloni :wink:
3)przede wszystkim niespodzianki...rownie czesto Tobie jak i przeciwnikowi
4)tak,choc jest to trudne; za to nie udalo mi sie jeszcze dostac 20-0 (max bylo 2-18)nawet przy mega niefarcie/miazdzacej przewadze przeciwnika
5) zwykle trzeba zaczac od army booka,2 jednostek core i generala :lol:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

1) oui
2) sa zieloni
3) moi stoja nieruchomo. jak to zolnierzyki
4) pewnie, jak kazda armia
5) 11NG z 6 edycji i goblina herosa (nie zebym wlasnie takie rzeczy na allegro sprzedawal:P)

Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Slipper »

Ok, a tak dokładniej to co na początek kupić ? Armybook'a O&G już mam, ściągnąłem z emulle (tylko nie wiem, czy jest dobry) ;) ... Wiem tylko tyle, że na okładce jest Ork Riders (Ork na dziku, lub czymś takim) ;)

Awatar użytkownika
Lukiman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Lukiman »

To narazie go poczytaj,pograj na kartonikach,wyrób swój styl gry(z chariotem i night goblinami bo ci ich wtedy moge sprzedać)i dopiero wtedy kupuj figurki.A co do army booka-jest dobry,tylko troche hamsko zrobiłeś ale...mniejsza z tym.
Liczą się tylko czterej bogowie:Khorne,Tzeentch.....Gork i Mork :twisted: :twisted:

Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Slipper »

Jakich kartonikach ?
Czemu hamsko ? Nie będę tracił tyle kasy na Armybook'a, jak mogę ściągnąć, a kase z armybook'a wydałbym na figurki ;) ...

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

czemu chamsko?
Bo to wlasnosc intelektualna, ktos uczciwie go stworzyl, a Ty ja ukradles.

Ceny GW sa dosc kosmiczne, nie przecze. I sam swojego czasu mialem troche ABkow na kompie - ale nie zmienia to podejscie w stylu 'ale zemnie spryciacha, zaoszczedzilem pieniazki!' nie jest zbyt na miejscu.

Na kartonikach tzn bez modeli - uzywajac samych podstawek czy wycietych kartonikow o rozmiarach podstawek.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Na turnieju i tak będziesz musiał mieć armybooka, także tak czy siak musisz zakupić.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

może sobie wydrukować i będziecie mu mogli naskoczyć

elo
Obrazek

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Na turnieju to przedewszystkim to będzie musial mieć figurki:)
a co niektórych to nawet mieć je pomalowane - co mnie np strasznie udupia armie:(

Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Slipper »

Może i chamsko, ale to i tak tymczasowe rozwiązanie ;) Narazie się uczęł ogulnej gry, wypytuje itp ;) ... Dlatego też założyłem ten temat ... :twisted:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Fisch pisze:może sobie wydrukować i będziecie mu mogli naskoczyć

elo
elo, probowales byc zabawny, elo?
Jesli sa turnieje pod patronatem GW z nagrodami GW, to za posiadanie wydruku organizator zapewne jemu karze naskoczyc - na pierwszy schodek, potem na drugi, potem na trzeci, a potem naskoczyc na najblizszy przystnek autobusowy i sie nie pokazywac na turnieju.
Elo.

No ale EOT w tej kwestii - zakup AB jest koniecznoscia w pozniejszym czasie kiedy bedziesz pewny ze chcesz grac OnG a nie czyms innym. Narazie jak najwiecej boyzow, wilkow i maszyn kupuj :P

Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Slipper »

Narazie to się jeszcze zastanawiam nad samym zaczęciem gry w WFB ;) Narazie gram we Władcę Pieścienia i zbieram figurki do WH40k. No i tak nie jestem pewny jeszcze co do armi w FB ... :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ktokolwiek, kiedykolwiek i gdziekolweik by sie spytał:
"jaka grać armią i dlaczego?"
zawsze dostanie taką samą odpowiedź:
"wybierz tą armię,
której klimat najbardziej ci odpowiada,
której figurki najbardziej ci się podobają,
której poświęcisz najwięcej serca,
a modele będziesz traktował jak własne dzieci :)"
i jeżeli, ta odpowiedź nie zadowala cię w pełni,
to posłuchaj (starszych) kolegów i naucz się na ich błędach...

PS. poczekaj na nową edycję SPACE HULKA, jeżeli szukasz czegoś nowego... :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

TruePunk pisze:
Fisch pisze:może sobie wydrukować i będziecie mu mogli naskoczyć

elo
elo, probowales byc zabawny, elo?
Jesli sa turnieje pod patronatem GW z nagrodami GW, to za posiadanie wydruku organizator zapewne jemu karze naskoczyc - na pierwszy schodek, potem na drugi, potem na trzeci, a potem naskoczyc na najblizszy przystnek autobusowy i sie nie pokazywac na turnieju.
Elo.
Jesteś naprawdę Prawdziwym Punkiem mistrzu

ile jest turnieji organizowanych przez GW?

Niby dlaczego na turnieju zorganizowanym przez GW nie mozńa miec wydruku z PDF czy po prostu kserówki army book'a?

Nie bądź taki ostry w sieci, bo zapewne jesteś gołowąsem o wzroscie 1,50 i nikogo byś nie wyrzucil z turnieju

Tyle, wuluzuj człowieku Prawdziwy Punku, bo nie znasz sie ani na prawie ani na życiu

ajdaho
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Ho, ho, ho. Fakt, mam 1,50 metra i nikogo nie wyrzucilem z turnieju nigdy :] Ale nie pisz prosze tak ostro, bo bede sie bal pokazac na turniejach na ktorych goscisz !

A dlaczego nie mozna? Bo to kradziez synku. Jakbys mnie probowal okrasc, w pysk bym Ci dal i tyle. Pracownicy GW maja ze wzgledu na pelniona funkcje ciut mniejsze pole manewru, ale dyskwalifikacja za kradziez ich pracy napewno wchodzi w gre.


Wiekszosc uzytkownikow internetu ma podejscie w stylu 'nie widze osoby ktora okradam, wiec to nie kradziez' przy sciaganiu filmow/muzyki/ksiazek. A prawda wyglada troche inaczej.
Nie mam ochoty nikogo moralizowac - ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Panowie, spokojnie, pamiętajcie o tym :) :
Obrazek
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Wydaje mi się że prawda jak zwykle lezy pośrodku. Nie jestem przeciwnikiem ściągania ArmyBoków z netu ale faktycznie chwalić nie ma się za bardzo czym.
Z drugiej strony GW juz dawno zmieniła się z firmy hobbystycznej w maszynkę do nakręcania pieniędzy i wieżcie lub nie ale profit twórców to nikły procent.(co nie oznacza przyzwolenia żeby im je zawinąć)
Po trzecie jest kwestia podejścia do hobby. Potem czytamy" fajny był u nas sklep ale zamkneli inie ma gdzie grać" "kupiłeś w nim coś kiedyś?" "No co ty, takie kosmos ceny, na allegro kupuje albo odlewam". A po tem gramy w komórce, na strychu, w suszarni. Po ciemku i bez makiet. I impreza z bankietu zmienia się w bełta pod nocnym.
A może właśnie trzeba było kupić choć blister na miesiąc.

Slipper
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Slipper »

"I czego się tu kłucić ?"

@True Punk
Ja i tak inaczej podchodze do tego ... Masz inne zdanie niż ja lub Fisch, szanuje to i liczę się z twoim zdaniem :) I naprawde nie ma się o co kłucić, przecież forum powstało w innym celu :) Tylko umówmy się - ściąganie muzyki i filmów to inna sprawa ... :evil:

@Shinue
No więc, masz rację ... Najbardziej podoba mi się armia O&G i chyba nią będę grać ;)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

słusznie prawi.
Obrazek

ODPOWIEDZ