Hellcannon

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Hellcannon

Post autor: ZZZ »

Ilu z Was korzysta z Hellcannona i dlaczego uważacie, że jest fajny ? :wink:

Jakie są według Was jego największe wady, a jakie zalety?

Jakie dajecie daeminic gifty?

Czy warto brać hellcannona na turniej?

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

nie gram nim, nie wydaje mi sie kompatybilny z naporowym chaosem.

gifty - dawalbym mu jesli juz - splendor - ward nie zaszkodzi :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

gift: dispel scroll + splendor

nie gram, nigdy nie gralem, latwo mi sie gra przeciwko niemu, nie polecam...

ale sa entuzjasci, ktorzy napewno lepiej go zareklamuja :)


pzdr

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

Thurion jaka jest twoja taktyka na hellcannona?

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

A ja wystawilbym go samego na flance i dal blade of ether ;]
ew scroll+przerzuty

4A, Ws4, S6 no-save ;d

Flanka czysta ;]

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

trikk pisze:A ja wystawilbym go samego na flance i dal blade of ether ;]
ew scroll+przerzuty

4A, Ws4, S6 no-save ;d

Flanka czysta ;]
chyba ze wytluczesz ChD jedna samobojcza szarza oddzialu za 81 pkt.. (a nawet nie samobojcza bo moze sie zbiora :P), po czym bedziesz wylapywal helcia na flee zbieranie sie i flee kolejnym oddzialem za 81 pkt... ew. oddzialami za 30 pkt ;)

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

Z tego co piszesz Thurion, to biorąc helkę warto mieć w pobliżu jakiś mały oddział wyłapujący skirmiszerów lub lekką kawę aby nie zakłocały strzałów helki. Myślę, że w tej roli fajnie sprawdzi sie beast herd.

Co wy na to?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Ja tam Helke lubię ;) mimo, że zjadła mi już raz lorda na smoku ale to przypadek.
Teraz jednak spojrzałem na "I" Helki to zastanawiam się czy jest sens ją wystawiać. Pitka zjada ją od razu. GW jednak jest POJE....
Obrazek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

@trikk: jak chcesz czyscic flanke czymś co ma 3 cale ruchu? to taki zart, prawda?

hellka to latwy przeciwnik, duze punkty latwe do neutralizacji, choc trudne do zabicia.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Ja Hellke uwielbiam! Wystawiam ja przewaznie bez giftow (i tak jest kosztowna) lub ze scrollem.
Jaj wady to wspomniana inicjatywa, losowosc (chociaz to tez jej caly urok), mieciutka obsługa. Łatwo utracić kontrolę nad bestią. Szczegolnie podatna na pitke i giganty.
Zalety - hmm, najmocniejsze strzelające cuś w grze, co jeszcze jest w stanie zawalczyc ze slabszym smokiem (HE albo VC). Rzadko pojawia sie na stolach, wiec niewiele osob wie jak sobie z nia poradzic - np.: probuja karmic jakimis smieciami :D.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ZZZ pisze:Z tego co piszesz Thurion, to biorąc helkę warto mieć w pobliżu jakiś mały oddział wyłapujący skirmiszerów lub lekką kawę aby nie zakłocały strzałów helki. Myślę, że w tej roli fajnie sprawdzi sie beast herd.

Co wy na to?
dobra metoda, ale czy warto :/ ? maly herd jest srednim zagrozeniem, duzy to 100pkt, wtapiasz 400pkt w strzal? owszem ze szcurami to jest duzo warte, ale na wszystkie inne armie masz armie mniejsza o te 400pkt... bo helka malo malo robi, sam strzal to tylko dodatek IMO, najwazniejsze jest wprowadzenei jej do walki, tyle ze tutaj dochodzi przeciwnik.. to raz, ktory wie jak dziala helka i bedzie probowal spowodowac wbicie sie w nia... a dwa ze moze dzialac troche losowo.. zreszta M tez nie najlepszy w kwestii wprowadzania gdziekolwiek...

generalnei jak masz 300pkt i nie potrzebuejsz rarow to bardzo prosze :) ale moim zdaniem mozna te pkty lepiej spozytkowac

p.s.
nie znam nikogo kto by nie narzekal choc raz na helke... ze mu cos zjadla, wybuchla czy cos.. a ze stosuje taktyke jak najwiekszej eliminacji losowosci, to helka mi kompletnie nie podchodzi...


pzdr

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Thurionie a czy przypadkiem od chelki nie odstrasza Ciebie tabelka Misfire :D

Helka ogólnie jest SPOX :) i tak sobie z Piszczałką kminimy, czy przypadkiem GW nie wpadnie na pomysł podobny do tego z Tankiem.
Ja tam dwie helki wystawiałbym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego ChD nie mają dostępu do Helki w army liście, w końcu to oni ją "zbudowali"...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Aro pisze: Helka ogólnie jest SPOX :) i tak sobie z Piszczałką kminimy, czy przypadkiem GW nie wpadnie na pomysł podobny do tego z Tankiem.
Ja tam dwie helki wystawiałbym.
znajac GW to wogle juz jej nie bedzie.. po prostu epizod z Soc :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

szafa@poznan pisze:@trikk: jak chcesz czyscic flanke czymś co ma 3 cale ruchu? to taki zart, prawda?
Nie zczyscic flanke przeciwnika
Tylko wywalic przeciwnika z naszej flanki :P

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

ataman pisze:mieciutka obsługa
No litości, to chyba najtwardsza obsługa w grze, 3 Krasnoludów Chaosu z T4 i savem 5+, zwykłe Krasnoludy z obsługi maszyn mają T4 6+, nie mówiąc o elfach (tym bardziej, że jest ich tylko dwóch w obsłudze RBT) i ludziach z T3 i brakiem save'a lub savem 6+.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Taaa, hellka to w ogole beznadziejna jest na bretonie, elfy, czy bestie. Panikuje nawet oddzialy z immune to panic (np pure of heart czy lonbeardow) i ma przerzuty scattera. Dla mnie hellka to maly problem, bo po prostu podrzucam jej fasty na pozarcie, ale i tak srednio 2 razy wypali i problem.

Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Łosiu »

Mate pisze:Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego ChD nie mają dostępu do Helki w army liście, w końcu to oni ją "zbudowali"...

Bo w V edycji helki nie było ;p
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Temple Guard pisze: No litości, to chyba najtwardsza obsługa w grze
W porównaniu z machiną nadal są miętcy :lol: :wink:

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Łosiu pisze:
Mate pisze:Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego ChD nie mają dostępu do Helki w army liście, w końcu to oni ją "zbudowali"...

Bo w V edycji helki nie było ;p
No jasne, że nie było. Ale co za problem zrobić update w Army Liście? ;)
Tak samo powinni dać herosom T5, jak mają krasnoldzcy thani.

ODPOWIEDZ