Stary Klinkiera XXXVI 16.12.2012

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Stary Klinkiera XXXVI 16.12.2012

Post autor: Pająk »

witam,

klub BWT zaprasza serdecznie na turniej, który odbędzie się w Rzeźniku w Sopocie, przy ul. Kolberga 16.12.2012.

Zaczynamy od 9 zapisy, bitwy od 9:30, pięć bitew po półtorej godziny, za obsuwy będą karniaki, za pięć minut 1 pkt. karny, więcej niż pięć minut 5 pkt, powyżej 10 minut dodatkowe 10 pkt. karnych. Na ten format nie da się grać długo... :P

Wejściówka 10 PLN

1. Format - 1300 pkt.

Army used can be any of the currently published GW Army books.
No lords and special charachters allowed.
Forge World based army lists & units may not be used on the event, except for Chaos Dwarves.

A maximum of 2 identical units may be taken (regardless of equipment and other upgrades)

An army may have up to 3 war machines and shooting template weapons.
Warmachines that use a template count as a single choice in this regard.
All template weapons (from magic items, abilities, etc.) count, except for spells. Bolt thr. count as ½ a war machine(rounded up).

An army may have up to 35 models with missile weapons with a range of 20”+ (not including war machines, characters and chariots).

All BSBs can take all the Equipment, their unit type has access to as if they weren't BSBs.


Unit sizes are limited as follows:
Units cannot be more than 30 models nor 350 points (including all command, upgrades, magic items and banners). This restriction applies during the creation of the roster - unit size and cost may be increased during the game (for example - by joining characters to the unit).



Magic Restrictions:


- Apart from Winds of magic, an army may only generate up to 2 PD and 2 DD per magic phase. After an army generates the limit all the other extra dice are discarded. This includes channeled PD or DD.

- Player can use maximum 5 PD to cast a spell. For death spells this max is lowered to 4 power dice.

- An army may use up to 9 PD during each phase.

- You may have units or abilities that actually would generate more than 2 extra dice, but any excess dice are discarded.

- Some magic items and abilities count as generating dice toward this limit.

- “Count as” items and abilities may never exceed a cumulative 2 PD/DD per phase. This means that an army that already reached its PD limit, can't take more items or abilities which “count as adding PD” or add PD during the game (same for DD).

- All modifiers are applied from the army list and will not change during the game.

Item restrictions:
- Any item that auto-dispels a spell counts as generating 1DD each magic phase.



Army Specific Restrictions:


Beastmen: Beastmen army can generate 3 extra PD instead of 2. Can use 3 instead of 2 same core units and have a unit cap of 35 models per unit instead of 30 and a point cap of 400 instead of 350.


Bretonnia: No Restrictions


Chaos Dwarfs: 
Iron daemon, k'daai destroyer count as war machines. Chalice of darkness counts as 2PD. Max 2 out of: Str. 5 shooting templates, Kdai destroyer, Chalice, Chalice OR Kadaii


Dark Elves: Max. 28 repeater Crossbows (including characters and excluding chariots) in the army. Repeater Bolt Throwers 0-1. Harpies are 0-1. Shades max 14 models per army. Max 2 out of: Pendant of khaeleth, Crown of command, Cauldron of Blood, Hydra.


Dwarfs: Each spellbreaker and spelleater rune counts as 1DD. Grudge Throwers are a 0-1 choice; An alliance with Dwarf army may generate up to 4 DD instead of 2, as long as Dwarf generate atleast 2 extra DD; Gyrocopter does not count for max 3 war machine/template.


Daemons of Chaos:
 All daemonic gifts are 0-1. Daemonic Battle Standard can have gifts if his magic banner does not cost over 50pts. Siren song is not allowed. Master of Sorcery Loremaster special rule is removed, instead pick two spells from the chosen lore.


The Empire: Cannons 0-2, Steam Tank counts as a cannon.

High Elves: High Elves army can generate extra 3 powerdice instead of 2. Banner of the World Dragon counts as 1DD


Lizardmen: Salamanders are a 0-1, max two models of Salamander,Scar-Veterans 0-1, Cupped hands of the Old Ones counts as 2PD; A maximum total of 4 Skink, Chameleon skinks and Skink Cohorts units combined maybe taken in an army (Cohorts containing kroxigor or numbering above 15 models do not count for this restriction).


Ogre Kingdoms: Hellheart counts as 2DD and 1PD, Greedyfist on mage with lore of Death counts as 2DD, Rune Maw Banner counts as 1DD. Each leadbelcher or sniper maneater with pistol(s) counts as 3 models towards to shooting cap. Max 2 out of: Mournfang Cavalry, Ironblaster. Ironblaster 0-1.


Orcs&Goblins: Maximum model cap is 45 models per unit.


Skaven: All Skaven rare choices are 0-1, max 9 models of Gutter runners, Engineers are a 0-2 choice, max 1 out of: doom rocket, brass orb, storm banner.


Vampire Counts: 
Master of black Arts and Blasphemous Tome upgrade are 1PD each. 0-2 etheral units (incl. Heroes). 0-1 red fury and/or quickblood abilities. 0-3 howls (Death Shriek counts as 2). Max of 3 flying units, max 12 mounted characters and black knights combined.


Tomb Kings: Neferra's Scrolls of Mighty Incantations counts as 2 PD and 2 DD. Hierotitan counts as 1PD as long as it's alive. Sphinxes of all kinds: 0-2 per army. Tomb Kings army may generate up to 3 PD instead of 2.


Wood Elves: Wood Elves can take 3 of the same core unit instead of 2, Only Glade guards (including scouts) count for max of 35 models with shooting weapons.
 +50pts, 10% REDUCTION

Warriors of Chaos: Infernal Puppet counts as 1PD and 2DD; If you have Warriors, Knights and or Chosen with marks of tzeentch in army then you can take max 1 Warshrine.


Dogs of War
allowed, no restrictions





Sędziowie:

Suchy i Pająk

Stoły 48x48.

1h 30 min. na bitwę.


Scenariusze

1. Battleline
2. Dawn Attack
3. Meeting bez rezerw
4. Niespodzianka
5. Battleline

Brak oceny malowania

Lista Zgłoszonych:

1. Leniwy
2. Kreol
3. Suchy
4. Pająk
5. Malin
6. Młody
7. KJ
8. Rogal
9. Jagal
10. Krystian
11. Błażej
12. Macias
13. Gnatożuj
14. Kuba
15. qwer
16. Rilam
17. Marcin
18. Ismael
19. Ptasznik
20. Mapet
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, o 22:16 przez Pająk, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Zapisz, Format 1.
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja wolę te większe pkty, niemniej dopiero co mieliście bardzo podobne gry na IMP , także proponuję pograć na te 1300 pkt i może sie uda wcisnac 5 bitewek ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no, niech bedzie te 1300 8)

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

1300 - zapisz

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

1299 . Zeby Kadai nie wszedl ;) Mnie też zapiszcie ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

dopisz mnie

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jagal pisze:1299 . Zeby Kadai nie wszedl ;) Mnie też zapiszcie ;)
a ktoś u nas ma ChD?

@ Krystian

za jaką opcją jesteś?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Pająk pisze:
Jagal pisze:1299 . Zeby Kadai nie wszedl ;) Mnie też zapiszcie ;)
a ktoś u nas ma ChD?

@ Krystian

za jaką opcją jesteś?

Zastanawiam się nad sproxowaniem :D
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Mam kilka pytań/propozycji do formatu 1300.

1. Bez lordów?
2. Bez Specków/Bohaterów imiennych?
3. Scenariusze, czy i ile?

I co do 3ciego mam pewien niecny plan :twisted:
przy 5ciu można by tak:

1. Battleline
2. Dawn Attack
3. Byłeś dobrym czy złym chłopcem?
4. Meeting Engagement
5. Battleline

a 3ka działa tak:
Stoły które sąsiadują ze sobą, wymieniają się armiami w następujący sposób: gracze ze stołu pierwszego idą grać armiami które są przy stole numer dwa i vice versa.

Przy nieparzystej ilości stołów 3 ostatnie stoły się mixują tak:
- ostatni stół gra na 3cim od końca,
- 3ci od końca gra na przedostatnim,
- przedostatni na ostatnim.

Armia którą grasz jest określana według zasady: "Dobry gracz by to przewidział", gracz z danej pary który w danym pairingu ma więcej punktów wybiera którą armią zagra na 1,2,3 a którą na 4+ i rzuca D6. Potem gramy zwykłe Battleline.

Skoro gramy i tak na małe punkty to można coś takiego zaryzykować no i każdy z nas będzie miał okazję zagrać czymś innym niż zwykle. A jeśli trafi mu się taka sama armia, to przynajmniej będzie inna rozpiska.

No i ze względu na scenariusz numer 3 fajni by było gdyby każdy miał pełną rozpę drukniętą prosto z AB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

we Wrocku grają na lordów i specków. Ale jeślibyśmy wybrali 1300 to posłuchamy głosu ludu. na 1300 byłoby pięć bitew, więc byłby scenariusze. Twój jest dość ciekawy, można go przemyśleć :P dość dobry jest też assasination z Podbeskidzia.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

A moze zagramy 3 bitwy w konwencji mastermind? - bitwa+rewanż

Ogólnie jestem za 1300 bez lordow i specow.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

zapisać

Głosuje na 1300, mogą być lordowie i specjale (o ile ci najbardziej przegięci będą poprzycinani).
Odnośnie scenariuszy to całkiem spoko jest jeszcze break through, choć kompletnie uwala defensy.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Mastermind się nie sprawdził, wg mnie dyskryminuje mniej ogranych graczy. Scenariusze będą, może na 1300 ratujemy sobie Blood and glory.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ja za małymi punktami nie przepadam bo lubie grać lordami no ale widzę że 1300 jest już pewne raczej więc nawet sie nie wypowiadałem :wink: Do imiennych nic nie mam a scenariusz Malina wygląda fajnie :wink:

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

1300 to dobry format dla moich ohydnych szczurów. Jestem za. Ograniczenia Wrocławia też są fajne. Bez lordów ofkors. I dopisać.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

stoły jakie będą? 72x48 czy 48x48 ?

oczywiście dodajcie mnie do listy :)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no raczej mi się wydaje że 48x48 bo jakoś sobie nie wyobrażam tego inaczej :)

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

ha! mnie też wpiszta profilaktycznie :wink:

co do formatu, to opcja nr 1 - w ten sposób może nie będę musiał dużo proxować :wink:
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

a może ktoś doć linki do tego mastera we wrocławiu oraz mistrzostw podbeskidzia do PIERWSZEGO postu - dla łatwiejszego "rozeznania"
podpis skasowany-> patrz regulamin -> REGULAMIN ŚMIERDZI

ODPOWIEDZ