Krawędzią po Space MArinie ;)

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Krawędzią po Space MArinie ;)

Post autor: Przemas »

Aloha!
Padło pytanie o krawędziowanie, konturowanie kosmicznych marynat ;) , wiec tym razem uprzedze wujka Hasha i napisze o co chodzi.
Patent jest prosty jak kwadratura kola - polega na ostrym przeciągnięciu krawędzi jaśniejszym kolorem. Jak się do tego zabrać?
Po pierwsze zwroccie uwage na konsystencje farby - musi byc mniej rozwodniona niz ta uzywana przy malowaniu "na mokro" , ale tez nie tak gesta jak ta ze sloiczka. Chodzi o to zeby nie kladla sie zbyt gruba warstwa i przy okazji nie rozlewala sie.
Dobieramy kolorek do pierwszego rozjasnienia - w przypadku Black Templarow np. codex grey. Malujemy nim wszystkie krawedzie. Kluczem do sukcesu sa rowne, starnne kreski. Aby latwiej bylo nam je zrobic, proponuje oprzec bok pedzla o krawedz i wtedy pewnym ruchem przeciagnac nim. O tak:
Obrazek

Jesli gdzies troche reka nam sie omsknie bez stresu - wystarczy wziac kolor bazowy i dokonac poprawek.
Teraz czas na etap ktory wymaga nieco wyczucia. Bierzemy kolor jasniejszy (np. space wolf grey) i nanosimy go na krawedzie najbardziej skierowane ku gorze, te na ktore najbardziej padaloby swiatlo. Nie zamalowujcie jednak calych tych krawedzi - chodzi o rozjasnienie wzglednie niewielkiej czesci, tak aby powstal jedynie lekki odblask.
Korpusiki po tej operacji powinny wygladac mniej wiecej tak:
Obrazek

A ciekawych jak wyglada cala armia zrobiona w ten sposob zapraszam do tego tematu

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

super artykuł. Wielkie dzięki :)

A jak np malowałbym na niebiesko to może być ultramarine, enchanted i ice blue, czy to by było za ostro?

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Swietna sprawa. Szybkie pytanko - jak myslicie czy ta technika nadalaby sie tez do pomalowania Tau?
Wydaje mi sie ze spokojnie tak, w koncu tam tez prawie same pancerze.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

nawet bardziej tam wszystko wygląda jak z lego :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

@Chaoschild: na tau technika ta powinna spsisac sie calkiem spoko, podobnie jak na eldarach.

@Bruenor: wszystko zalezy jak malujesz swoich SM. w studiu krawedzie na ultrasach rozjasniamy stopniowo dodajac space wolf grey do ultramarines blue (czyli po pomalowaniu ultramarines blue, najpierw ultra+nieco sw grey, potem ultra+wiecej sw grey ;) ).

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

A czy by się dało zrobić taki myk, żeby popaćkać cały pancerz skull white'em i robić potem przyciemnianie krawędzi szarościami? Myślicie, że zdałoby toto egzamin i wyglądało w miarę porządnie?
Bo chce zacząć kolekcjonować sisterki i zrobić im ładne białe pancerzyki, ale jakoś nie mam pomysłu jak je ładnie wykonać.
Uerph.

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

@Szczurza Jucha: mysle ze przyciemnianie krawedzi nie bedzie wygladac dobrze - krawedzie raczej "lapia" swiatlo i sa jasniejsze.
moglbys za to sprobowac zlawowac (zwashowac) ciemniejszym kolorkiem zaglebienia. moze to wygladac calkiem spoko - tyle ze to juz totalnie inna technika niz ta opisana powyzej :).

Arcadias
Plewa
Posty: 9

Post autor: Arcadias »

Wreszcie ! Ten poradnik zupełnie ułatwi mi malowanie armi.

A jeżeli mam doczynienia z Ultramarines, malowanymi "Enchauted Blue", to jakim kolorem rozjaśnić krawędzie. Próbowałem na wiele sposobów, jednym z nich było:
Enchauted Blue > Enchauted Blue + biały, ale to nie załadnie wygląda.
Proszę o odpowiedź.

PS: Może zrobisz jeszcze poradnik o "zalewaniu (waschowaniu) ciemniejszym kolorem zagłębienia" ? To też mi dokładnie nie wychodzi, no cóż ...

PS2: A i czym zastąpić "Space Wolf Grey" ?

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Po prostu mieszaj stopniowo ten Enchanted Blue z biala farbka, dodajac z kazda wartwa wiecej bieli...
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

ODPOWIEDZ