Wyposażenie szkieletów.

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Wyposażenie szkieletów.

Post autor: Borysss »

Serwus.

Siadłem dzisiaj sobie z karteczką i kostkami i zacząłem turlać. Rozpatrywałem co się dzieje jak szkielety przyjmują szarżę w dwóch wariantach wyposażenia: HW+Sh oraz Sh+Spr (ofcorz w dwóch przypadkach mają LA).

Zauważyłem że walcząc z kimś twardym (czytaj kawaleria) nie robi to dużej różnicy. Bo mając 4+ As to uratujemy powiedzmy jednego, a mając speary zabijemy jednego więcej etc.. gólnie wychodzi na to samo.
Ale walcząc już z np lekkimi jednostkami, albo piechotą bez jakichś kokesów w środku to sprawa ma się inaczej. As4+ daje bardzo dużo, bo nie tak łatwo z siłą 3 się przez to przebić i szkielety stają się trudne do spacyfikowania (a przecież o to chodzi!)

Jak Wy wystawiacie szkiele ??

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Ja tam biorę kościaki tylko z LA & HW+Sh Jednak save 4+ robi swoje.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Ja tam wystawiam HW&sh ale narzekam bardzo, że te LA kosztują aż 2p przez co szkiele sie stają dość drogie. Wg mnie szkielet z LA powinien kosztować 8p bez rzadnych przegięć cenowych, a on kosztuje 10.

4+ save chroni nawet przed rydwanem toteż zawsze jedną "6 -stkę" się wyrzuci, co może decydować o wygranym kombacie :D

Awatar użytkownika
Kamael
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Festung Posen/Strefa Zero

Post autor: Kamael »

Z ceną nie jest źle, u mnie w armii standardem są 2*10 szkieletów z LA i sztandarami. Bardzo często nie doceniane. W pierwszych turach często mamy wolne kości. Po jednym średnim wskrzeszaniu i już mamy solidny klocek za którego zniszczenie przeciwnik dostaje tylko 110 punktów (+100 za ew. sztandar).

Ostatnio taka zignorowana 10 szkieletów po drobnym wsparciu magicznym (2 średnie wskrzeszania i popychaczka) wpadła w tyłek WE smoka, pogoniłem, ale nie dogoniłem ( za to wbiłem jedną rane lordowi :P ).

IMO 4+ save to podstawa...

Awatar użytkownika
tinca
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: tinca »

Witam. Mam pytanie. Czy ktos bawi sie w szkiele z halabardami?

Awatar użytkownika
Blackmoon
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Blackmoon »

Hmm, czy masz na myśli Grave Guards? Bo tylko oni mogą nosić halabardy... Ewentualnie Sylvanian Levy z SoC, ale to są Zombie :lol2:
Cóż... zyskujesz 1S, tracisz 2AS, kompletna porażka, w przypadku GG znacznie obniża przeżywalność a nie daje zbyt wiele... Nie wystawiałem nigdy oddziału z halabardami i nie mam zamiaru.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

halabarda by nie byla porazka gdyby nie fakt ze trzeba ja dokupic - z vigorem mozna cos zdzialac, i nie potrzebny nam AS jak nam nikt nie odda :P ale ze trzeba w to zainwestowac ptk i nie wiadomo czy sie bedzie uzywalo to odpada imho

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Blackmoon pisze:Hmm, czy masz na myśli Grave Guards? Bo tylko oni mogą nosić halabardy... Ewentualnie Sylvanian Levy z SoC, ale to są Zombie :lol2:
Cóż... zyskujesz 1S, tracisz 2AS, kompletna porażka, w przypadku GG znacznie obniża przeżywalność a nie daje zbyt wiele... Nie wystawiałem nigdy oddziału z halabardami i nie mam zamiaru.
Halabarda ma sens, gdy ma się więcej niż 1 atak, co najmniej bazową S4 i dobrą inicjatywę. W całym WFB chyba tylko Wojownicy Chaosu spełniają ten warunek (Warriorzy Khorne'a i Choseni), bo mają S4, I5 i 2-3 ataki. Warriorzy mogą też brać dwuraki, ale czasem lepiej jest mieć S5 i walić po inicjatywie, niż S6 i "strike last". Ale i tak mało kto używa Warriorów, bo są wolni i drodzy, a Chaos bazuje na szybkości. A szkoda, bo figurki mają super. OK, koniec offtopu :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Blackmoon
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Blackmoon »

No może i nie byłoby tak zle... gdyby wrzucić do GG Banner Of The Barrows, bo z WS 3 i 1 atakiem to lipa straszna... Przeżywalność to IMO podstawa wygrywania combatów tą jednostką, a AS +5 vs AS +3 to duża różnica. Poza tym... czasem szarżę trzeba też przyjąć. Przede wszystkim, ten oddział z halabardami robi się dość drogi. Chyba, że BoB, halabardy + Wight Lord, ale ten koleś mnie średnio przekonuje, a i slota szkoda.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Ale modele IMO bardzo ładne, te z halabardami (nowe). Zreszta, opancerzone szkielety z halabardzami (stara edycja) też było niczego sobie.
A za sprzętu, jeśli już gram VC, to LA, Shielfd i HW. 4+ jest dobre. :)

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

KrzysiekW pisze:Ale modele IMO bardzo ładne, te z halabardami (nowe). Zreszta, opancerzone szkielety z halabardzami (stara edycja) też było niczego sobie.
A za sprzętu, jeśli już gram VC, to LA, Shielfd i HW. 4+ jest dobre. :)

Krzysku, a moglbys pokazac fotki nowych szkieletow z halabardami?
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Nie ma niestety takowych, no przynajmniej o takich nie słyszałem.
A wypowiedź dotyczyła GG, o których pisał przedmówca. :) (pszaszam za pewien skrót myślowy, mogący wprowadzić w błąd)
Są wszak stare GG z różnistym sprzętem (w tym tez z takimi zakręconymi halabardami) jak i nieco nowsze.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Ostatni zrobiłem to samo co borysss. W pierwszym przypadku wyszło mi podobnie jak u ciebie, a jak zrobiłem "szarże" orków na szkielety, to wyszło mi tak samo :)
Więc wnioskuje, żę speary są dobre przeciw jednostkom o dużej sile, a słabej wt czy pancerzu (jak np. sword masterzy od HE)

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Full pancerny zestaw jest dobry na cieci bez duzej sily :P
Jakies podstawowe piechotne regimenty etc.

Zablokowany