Jak nauczyc sie dobrze malowac

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Jak nauczyc sie dobrze malowac

Post autor: Zajcew88 »

Witam!
Pewnie tutaj duzo takich tematow nie chcialo mi sie szukac mam pytanie ja nauczyc sie dobrze malowac mam dosyc duzo farbek i pedzelkow ale nic mi nie wychodzi nie moge pomalowac regimentu tak aby dobrze wygladal a co dopiero z szczegulami jest moze jakis kurs lub cos ?

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Zajcew88 pisze:Witam!
Pewnie tutaj duzo takich tematow nie chcialo mi sie szukac
jak Ci się dziecko nie chce szukać, to nie bądź zdziwiony, że nikomu się nie chce odpowiadać. szanujmy czas swój i innych.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

tak ciezko po necie poszukac?
jest pierdyliard artykułów o malowaniu :roll:

Awatar użytkownika
pio_eustachy
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pio_eustachy »

Zajcew88 pisze:Witam!
Pewnie tutaj duzo takich tematow nie chcialo mi sie szukac mam pytanie ja nauczyc sie dobrze malowac mam dosyc duzo farbek i pedzelkow ale nic mi nie wychodzi nie moge pomalowac regimentu tak aby dobrze wygladal a co dopiero z szczegulami jest moze jakis kurs lub cos ?
najlepiej weź sie za malowanie zamiast głupie tematy pisać...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

trenowac.. trenowac.. powoli i cierpliwie malowac kolejne figurki - oraz poszukac artykułów o malowaniu figurek na googlach.


pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
skejwen
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Lublin

Post autor: skejwen »

Zajcew88 pisze:...jak nauczyc sie dobrze malowac...
cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Samo trenowanie bez wiedzy jak to robić można o kant d... potłuc.

Oczywiście można próbować poradników na sieci, ale najlepiej i najszybciej się rozwiniesz, jeśli znajdziesz po prostu kogoś, kto Cię osobiście malować nauczy. Znajdź jakiś sklep z figurkami w swojej okolicy. W Warszawie jest ich multum - wymienając od północy jest Wilcza Jama na Tarchominie, Wargamer na Wilczej, Faberzy na Puławskiej/Goworka, Stary Świat na Wilanowskiej, Cytadela przy metro Ursynów. W każdym z nich na pewno ktoś z załogi z przyjemnością wprowadzi Cię w podstawy malowania figurek.

Dopiero mając podstawy i wiedząc jak, że tak powiem, trzymać, maczać i prowadzić pędzel, możesz zacząć samodzielnie próbować z technikami zaawansowanymi na podstawie artykułów z chociażby http://www.coolminiornot.com/
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hmm... mnie nikt nie uczył... malowac uczyłem się przez próbowanie, próbowanie, próbowanie, czytanie artykułów i oglądanie figurek na coolmini... chociaz może jakbym odbył kilka lekcji z jakimś doświadczonym malarzem było by lepiej. W kazdym razie nadal ćwicze i próbuje coby sie jeszcze rozwinąć :)

doświadczony malarz który powie i pokaże co i jak to z pewnością dobry pomysł ale bez sporego nakładu własnej pracy raczej nie da sie nauczyć dobrze malowac.

kubik290
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: kubik290 »

ja mieszkam w anglii, pod domem mam oficjalny sklep WH Games workshop, tu co chwile organizuja szkolki, rozgrywki itp. jest darmowa farba, pedzle, piasek trawka, mili ludzie i konkursy np. kto wygra mini tournament dostaje bon na 20 funtow....na swieta dostalem kilka rzeczy za darmo oraz kazdy dostal 5 Space marines, 5krasnali i goblinow, cala druzyne pierscienia i ksiazki, tu w wakacje nauczylem sie wszystkiego o malowaniu :D

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Jak na początek proponuje malowanie metalowych figurek. :D Będziesz sobie mógł je malować i zmywać farbę dosłownie do bólu :D A jak stwierdzisz ze figurka jest ok, to zacznij malować plastiki :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Moj przyszly padawanie , plastiki tez mozna malowac - farba tak samo schodzi latwo jak z metalu , ale trzeba wiedziec czego uzywac ;)

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Wbij jakieś zdjecie to ocenimy i powiemy Ci co ewentualnie powinienes poprawic i zmienic :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Samo trenowanie bez wiedzy jak to robić można o kant d... potłuc.
Prawda.
Ja się uczyłem sam, bez zadnych porad (bo wtedy za bardzo ich nawet nie było) i po trzech latach umiałem. Z tym, że jeden model zajmował mi 3-4 h. Kolejne dwa lata pozwoliły skrócić ten czas do godziny.

Szkoda czasu na samodzielne dochodzenie do wszystkiego
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

A ja sobie tak z d*** wywijam pędzlem, jak wcześniej wywijałam przy sztalugach. Ej, to całkiem fajne jest - się nic nie wie, ale pomaziać można do woli :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ODPOWIEDZ