prośba do adminów i modów.

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ

Jak powinna wyglądać struktura forum rozpisek?

Czas głosowania minął 12 gru 2007, o 14:48

Taka jak kiedyś, "płaska" - żadnych podfor, wszystkie rozpiski do jednego worka
23
62%
Z podziałem na podfora dla każdej armii
9
24%
Obie opcje są tak samo fajne
5
14%
 
Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Ja szczerze mówiąc nie lubię takiego rozwiązania przy rozpiskach. Bo jeszcze armijne podziały OK, w końcu zbieramy od 1 do kilku armii załóżmy, i właściwie tylko nimi się interesujemy. Ale na moim przykładzie, gdy wchodzę na forum rozpisek to rzucam okiem na całość nowych rozpisek, wybieram te które wydają się być naprawdę interesujące i po sprawie... A chodzić po działach mi się nie chce... :-P :wink:
Ale jak admini zadecydują, tak będzie...
Bum...!

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

No i bez sensu :(

Dział rozpisek miał sens gdy rozpy były tam luźno wrzucone, a obecną formę skutecznie można było by zastąpić robiąc temat (lub nawet podforum) "rozpiski" w działach armijnych.

Teraz mamy za dużo rozgałęzień. Żeby zobaczyć rozpe VC muszę wejść na forum rozpisek, do podforum VC, i do konkretnego tematu.

Nadal będę prosił użytkowników działu VC o wrzucanie linków w temacie rozpisek w naszym dziale.

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

powtórzę:
"a najprostsze rozwiązanie stosują już z powodzeniem TK - właściwie każda rozpiska Khemrii z działu "Rozpiski" jest podlinkowana w stosownym temacie na subforum TK. proste i skuteczne. "

to raz.

a dwa - co z rozpiskami parówek? co z rozpiskami turniejowymi pokroju "nie wiem, czy wziąść DoW, ChD, czy TK, co myślicie o tych rozpiskach?"

Tomek, pośpieszyłeś się trochę imho. naprawdę, to co napisałem powyżej - link do rozpisek z podforum każdej armii naprawdę wystarcza.

i pamiętaj - lepsze jest wrogiem dobrego.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Christos pisze:Teraz mamy za dużo rozgałęzień. Żeby zobaczyć rozpe VC muszę wejść na forum rozpisek, do podforum VC, i do konkretnego tematu.
Ja klikam od razu na rozpiski VC i tyle.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Asassello pisze:tylko ze klikniecie na ta opcje zmusza potem do przegrzebania kilku/kilkudziesieciu/kilkuset (->zalezy jak czesto odwiedzamy forum) nagłówków tematów nie koniecznie zwiazanych z tym co mnie interesuje
O, to zupełnie jak wejście na podforum rozpisek ;)

Dobra, widzę że zmiana średnio się przyjęła. Czekam jeszcze na opinie, jak będą wciąż niezbyt pozytywne, to się odkręci zmianę :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Heinrich_von_Tod pisze:
Christos pisze:Teraz mamy za dużo rozgałęzień. Żeby zobaczyć rozpe VC muszę wejść na forum rozpisek, do podforum VC, i do konkretnego tematu.
Ja klikam od razu na rozpiski VC i tyle.
Ok ale to nadal bez sensu. Skoro mamy działy armijne to po cholerę robić dział szczegółowy (czyt. Rozpiski) i dzielić go na poszczególne armie skoro już mamy podział na poszczególne armie??
Wychodzi na to samo a było by przejrzyściej.

Istnienie osobnego podforum "rozpiski" ma sens tylko wtedy gdy będą tam luźno rzucane rozpy. Bo jak pisał JJ, nie zawsze szuka sie rozpiski konkretnej armii, a konkretnego gracza.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Minusy IMO:

1. Rozpy na parówki, rozpiski z opcją np "wezmę albo takie TK, albo takie VC, a myślę nad pożyczeniem takich Ogrów"
2. Żeby obejrzeć ostatnie najnowsze rozpiski trzeba się mocno namęczyć (ja np lubię obejrzeć także rozpy do innych armii)
3. Więcej klikania

Plusy:

1. Uporządkowanie
2. Łatwy dostęp do rozpisek danej armii, szczególnie archiwalnych

Jak wg mnie powinno to wyglądać? Bardzo prosto (wykonanie trudniejsze za to, wiem...). Otóż dział rozpiski powinien funkcjonować jak wcześniej, ale jako dodatek powinny się tam znajdować działy armijne. Po załóżmy tygodniu/2,3 tygodniach/miesiącu niepisania w temacie o rozpisce temat zostaje przeniesiony do działu danej armii. W ten sposób uzyskujemy uporządkowanie i łatwy dostęp do starych rozpisek i nieskrępowaną swobodę przy przeglądaniu najnowszych.
tylko nie wiem, czy da się to zrobić ze względów technicznych :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Ok Chirostos, tylko dym jest taki, że do naszego tematu o rozpiskach nie wszyscy wrzucali linki z umieszczonych wampirycznych rozpisek. Dlatego teraz jest o tyle lepiej, że jak wejde w wampirowe rozpiski to wiem, że tam będą wszystkie wampirowe rozpiski i nie będę wertował xxx stron aby starą jakąś rozpę znaleźć. Oczywiście sposobem też jest zlikwidowanie działu rozpisek i pozostawienie tematów o rozpiskach w każdym osobnym dziale danej armii.

Reasumująć. Motyw obecny jest lepszy od poprzedniego IMHO. Motyw zostawienia samych tylko tematów o rozpiskach w danym dziale armii by był jeszcze lepszy. Ale to raczej nie jest brane pod uwagę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Tomash pisze:
Asassello pisze:tylko ze klikniecie na ta opcje zmusza potem do przegrzebania kilku/kilkudziesieciu/kilkuset (->zalezy jak czesto odwiedzamy forum) nagłówków tematów nie koniecznie zwiazanych z tym co mnie interesuje
O, to zupełnie jak wejście na podforum rozpisek ;)

Dobra, widzę że zmiana średnio się przyjęła. Czekam jeszcze na opinie, jak będą wciąż niezbyt pozytywne, to się odkręci zmianę :)
chyba sam widzisz roznice ilosciowa miedzy samymi "rozpiskami" a "rozpiskami + reszta forum" ;-)

jesli rozpiski moja byc jakkolwiek segregowane to niech robia to modzi :)...
albo tak jak napisał tomekjar - mod z działu rozpisek bedzie wkladal stare rozpy do odpowiedniego dzialu
albo mod z podforum armijnego bedzie umieszczal wszystkie linki do rozpiske danej armii na swoim podforum.

oba te rozwiazania maja ta zalete ze nie niszcza przyjemnosc z przegladania roznych rozpisek - roznych graczy, roznych armii.
za niszczenie przyjemnosci uwazam zwiekszenie klikania i to kilkukrotnie by przejrzec wszystko co mnie interesuje

choc dla mnie to mozna wrocic nawet do starego modelu - mi pasował.
byle te podfora rozpiskowe zlikwidowac :)

poza tym przy obecnym ukladzie zaraz zacznie sie zabawa jak ludzie przez pomylke zaczna umieszczac rozpiski w nieodpowiednich działach (np HE w VC :P )

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Wolałem poprzedni dział rozpisek
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jest jeszcze jedna sprawa która może być irytującą.

Oznaczenie forum nowe posty/brak nowych postów. Zdaje sie że nie zniknie "nowe posty" na forum rozpisek dopóki nie wejdę we wszystkie podfora i wszystkie nowe tematy. Brrr.

Niby jest opcja "oznacz wszystkie fora jako przeczytane" ale w życiu może raz z tego skorzystałem, a nie chce mi się zmieniać przyzwyczajeń.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mi osobiście również bardziej odpowiadał stary układ.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

cóż. zróbmy się ankietę.
niech zadecyduje lud.
vox populi, vox dei...
Obrazek

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Stary uklad byl lepszy, teraz pewnie gracze VC beda wchodzic tylko do ropzisek VC, chaosnicy do chaosu itd, a tak jak kogos zainteresowal format/autor/armia/turniej mogl sobie spokojnie spojrzec na rozpe. A co do zobacz ostanie posty, to posty zaznaczaja sie jako przeczytane chyba po kliku odswiezeniach, nawet jak sie do tematu nie weszlo.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

I tak wchodziłem tylko do rozpisek VC... tak przynajmniej nie muszę ich długo szukać jak jest podział.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Dlatego w podforum VC mozna linkowac rozpy z dzialu rozpiski

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Ale nie wszyscy to robią :/

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Widocznie nie wszyscy chcą aby ich rozpy oglądały osoby bezpośrednio związane z VC ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Heinrich_von_Tod pisze:Ale nie wszyscy to robią :/
to niech mod działu VC linkuje te rozpy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Tak i najlepiej niech je jeszcze koloruje ;)

ODPOWIEDZ