Bogowie Chaosu, a klimat

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wingz
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bogowie Chaosu, a klimat

Post autor: wingz »

witam.
czy waszym zdaniem, mieszanie bogow w armi jest klimatyczne? np wystawil bym sobie gienerala undiv. a wrzucil bym do armi magow nurgla, skrimery cincza, horrory i np nurglingi..

moze nie koniecznie magow tzeentcha i knightow khorna bo to troche dziwnie wyglada (moim zdaniem) ale cincz i nurgiel albo slanesh i cincz mi specjalnie nie wadzi. jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
Dengar
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Oświęcim / Kraków

Post autor: Dengar »

witam.

Od 2 lat gram/grałem Chaosem undivided, gdzie mieszałem różne marki: Nurgle, Slanesh, Tzeentch, i powiem szczerze mam tego dość.
Dość mieszania marków, strasznia chałastra... bardzo "kolorowo" jest na stole. Z mieszaniem marków jest tak: fajnie, że można wystawić demony, unity każdego boga ale wydaje mi się to bez klimatu.
Obecnie konwertuję armie pod Nurgla, i jestem zadowolony, że moja armia będzie miała klimat. Wreszcie wszystki modele będą w jednym klimacie pomalowane i to jest wielka przewaga nad Undivided.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Gram na khornie od 3 lat. Uwazam ze jezeli masz armie np. undivided + khorne(albo jedno inne bostwo) to jest jeszcze fajnie. Jak jest wiecej kolorkow na stole to juz malo klimatyczne, raczej powergamerskie.

Ale to tylko moje skromne zdanie

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

W Demonic Legionie za to już trzeba mieszać marki, bo armia jednego boga ma małe szanse....

Awatar użytkownika
wingz
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wingz »

DL to inna bajka...


a jak mam np w armi mortale i troche bestii to wyglada to inaczej, co do malowania figurek to mozna przybrac jakis neutralny kolorek, np brazy bleached bone'y i jakis zielonkawy/niebieski i zrobic nurgla/cincza, choc z drugiej strony fajnie mi sie gra nurglem w czystej postaci, to brak screemerow, horrorow[podobaja mi sie zasady i klimacik tych figurek] troszke boli, a plaguebearersi sa mizerni jak na 16 punktow..

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

e tam , mieszanie jest OK byleby nie mieszac khorna ze slaneshem i tzentcha z nurglem

poczytajcie fluffu troche

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Jasiuuu pisze:e tam , mieszanie jest OK byleby nie mieszac khorna ze slaneshem i tzentcha z nurglem

poczytajcie fluffu troche
Hahah chyba khorna z tzeenchem i slaanesha z nuglem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie, Jasiu słusznie prawi, w "Zabójcy demonów" była walka armii Khorna Ze Slaaneshytami, i było wspomniane, że ci bogowie szczególnie sie nienawidzą...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

To niemożliwe, w kodeksach do 4i5 była mowa o tym co napisałem.
Poza tym tamto bardziej opisywane jest pod wrpg. Gotrek i felix w WFb to średnie ciotki, podrywasz i mordujesz :), a tam cisną na lewo i prawo eheh. podaj jakiś kontekst tej wypowiedzi odnośnie że się nienawidza.

Awatar użytkownika
wingz
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wingz »

mi jakos wlasnie khorn [mord] i slanesh [fetysz] nie do pary nurgl z khoren jest chyba ok i slanesh z tzeentchem, ale wizualnie i w ogole to nurgla i tzeencha bym pomieszal..

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

BOGINS pisze:To niemożliwe, w kodeksach do 4i5 była mowa o tym co napisałem.
.
ja sie nie spotkalem w zadnej ksiazce do chaosu poczynajac od III ed z inna interpretacja niz ta Jasia, mozna jeszcze nadmienic ze Khornie nie lubi sie z Tzeentchem, ale najwieksze animozje to:
K vs S
N vs T

pzdr

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

w zabójcy gigantów też była mowa o tym że tzeentch z khornem się nie lubią ale nie aż tak jak ze slaneshem... przynajmniej nie walczą ze sobą lecz "gardzą":P

Awatar użytkownika
wingz
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wingz »

wychodzi na to ze wszyscy sie miedzy sobą fluffowo nie zgadzają, czyli moja wizja horrorow w legionach nurgla odpada;/

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Ale mnie sie tak fajnie gra Nurglem z Tzeenchem :P

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie dosc ze plewne to jeszcze bezlkimacie :wink:

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Khorne nienawidzi Slanesza ponieważ Khorne patronuje śmierci i bólowi a slanesz życiu z niewyobrażalnymi przyjemościami.
Dowód?
Polecam
"Realm of Chaos - Slaves of Darkness"
książke z 1988r. Ładnie opisany Khorne i Slanesz, w tym ich nienawiść do siebie :wink:
To taki pierwowzór Liber Chaoticy (to tez polecam)

Co do mieszania marków to Chaosem gram krótko i mieszam dość często ale powoli zaczynam wystawiać same jednostki Khorna, sam daje rade :wink:

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Khorne i Tzeentch gardzą sobą, to dość oczywiste (z jednej strony uosobienie magii - z drugiej całkowita pogarda dla magii i magów) i takie połączenie jest zdecydowanie nieklimatyczne.

Khorne i Slaanesh nienawidzą się nawzajem, co napisał już Lasti posta wcześniej.

Slaanesh i Nurgle są dawnymi wrogami, Slaanesh uosabie piękno, a Nurgle jest zaprzeczeniem piękna. Sytuacja właściwie podobna do tej z Khornem i Tzeentchem.

Wychodzi na to, że jedyne fabularnie poprawne połączenia to Nurgle - Khorne i Slaanesh - Tzeentch... Niewiele tych możliwości, ale wyjdą z tego klimatyczne armie, nawet kolorystycznie do siebie pasujące ;) .

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Pierwsza sprawa

To ze bohaterowie róznych bogów służa w jednej armi wcale nie znaczy ze maja wspólny cel. Chyba w zadnym opowiadaniu jakie czytalem czy grze w jaka gralem czarownik Tzeentcha nie byl w 100% wierny swojemu dowódcy. Zawsze był jakiś drugi plan i w najwazniej chwili noz w plecy :) Armia może byc zbieranina wszystkich bogow w tej bitwie i moze nastepnej ale wczesniej czy pozniej wezma sie za lby .

Druga sprawa


To ze sie bogowie nienawidzą to jedno a co czynią ich wyznawcy to zupełnie co innego Wiadomo ze Khorn osobiscie nie stanie do bitwy ramie w ramie z Slaaneshem bez względu na stawke ale czy to samo tyczy sie ich wyznawcow czy mniejszych demonow?

Lord Undivided to ktoś kto uzyskał poparcie wszystkich bogów i tylko u niego chempion Khorna razem z chempionem Tzeentcha mogą razem służyć realizujac jakis wyszczy cel Ale czy taka współpraca boga sie podoba??:) A jak myslisz czemu masz miscast przy najwazniejszym czarze? Czemu twoj lord czasami bije jakby much odganiał ??:) Tak tak to zemsta bogów.


no i ostatnia sprawa

Pamietajmy ze to jest chaos taki totalny zero logiki tylko dążenie do celu pokrętnymi ścieżkami, nawet taki Khorn moze nas zdziwić a co dopiero Tzeentch .

Awatar użytkownika
Pandemonicum
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Pod-Gdańsk

Post autor: Pandemonicum »

Jednak zazwyczaj nienawiść jednych bogów do drugich przekłada się również na ich wyznawców. Oczywiście jest możliwe, by chaośnicy, którzy się nienawidzą pracowali ze sobą dla osiągnięcia pewnych korzyści. Pominąłem też w mojej wypowiedzi wielkich wodóch Chaosu (jak Archaon), którzy potrafili zebrać armie każdego z bogów pod jeden sztandar, bo było ich niewielu. Więc owszem, można łączyć wszystko, co tylko dusza zapragnie, ale potrzeba wtedy naprawdę porządnego fabularnego wytłumaczenia (o ile zwraca się na takie - dla niektórych nieistotne - rzeczy jak fabuła). Te dwie opcje, które wymieniłem, są po prostu opcjami znacznie bardziej prawdopodobnymi niż pozostałe, a także najbardziej klimatycznymi.

Awatar użytkownika
wingz
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wingz »

a jak jest z turniejami? moge dostac max za klimat jesli napisze fajna historyjke i bede mial w armi cincza i nurglitów?

ODPOWIEDZ