Magiczny środek

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Magiczny środek

Post autor: Bonczek »

Witam!

Strasznie drażni mnie farba zasychająca na palecie zanim zdążę pomalować wszystko co trzeba. Istnieje może jakiś magiczny środek który wydłuża czas schnięcia farby?

Pozdrawiam
Maciek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

ooo czytałem kiedyś o tym ale teraz wypadło mi z głowy, będę musiał to przetestować :)

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

bardzo fajny tekst. wkrótce zamierzam wykorzystać przy malowaniu monsterów :D

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Średnio się sprawdza, kłopotliwa w utrzymaniu. Zwykła paleta jest wygodniejsza.

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

MuK pisze:Średnio się sprawdza, kłopotliwa w utrzymaniu. Zwykła paleta jest wygodniejsza.
Popieram. Dzisiaj się zastanawiałem czy by tego nie zrobic, zacząłem coś po czym stwierdziłem że mi się nie chce i wróciłem do zwykłej. Może kiedyś, jak już sobie hipcia nowego sprawię.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Sa preparaty do spowolnienia schniecia farby - medium
polecam art-sklepy

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Szybciej machaj pędzlem :)
Albo zrób sobie najczęściej używane mieszanki w osobnych słoiczkach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Retarder - spowalniacz schnieacia , z tym ze nie mozna przegiac z jego iloscia , bo potem na figsie nie chce zaschnac jak za duzo sie go da ;)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Ja używam bardzo prymitywnej mokrej palety [żadnego tam zamykania! ;) ] i bardzo sobie chwalę. Farba potrafi w ekstremalnych przypadkach trzymać po 30 minut nim się zeschnie. Tylko z racji wilgotności tejże trzeba trochę mniej wody dodawać do mieszanki farb.
Uerph.

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

kup sobie medium( spowalniacz schnięcia), ma tę przewagę, że niewiele w sumie kosztuje (ok.10zl) a farba wolniej schnie i środek uwypukla niektóre pigmenty (np. czerwony na czarnym podkładzie )+ podobno "wzmacnia" farbę, cokolwiek to znaczy :D

tylko najpierw popróbuj na jakimiś niepotrzebnym figsie.
osobiście wole takich rzeczy używać do malowania dużych rzeczy, kiedy potrzeba w dużych ilościach tego samego odcienia..

ODPOWIEDZ