John Rambo

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

John Rambo

Post autor: Jasiuuu »

Strasznie zagmatwali tytuły serii.

1 cześć serii nazywała się "Pierwsza Krew" , druga dostała tytuł Rambo i podtytuł Pierwsza Krew 'Rambo :Pierwsza Krew cześć II". Trzecia cześć została nazwana Rambo III , a teraz czwartą cześć nosi tytuł John Rambo

więc jak ktoś wam powie że
'oglądam Rambo'
to nie wiadomo czy chodzi o pierwszą krew czy o Rambo: Pierwsza Krew cz.II czy 'John Rambo'. Zagmatwali te nazwy cholernie.


Wróciłem pare godzin temu z kina i odniosłem wrażenie że jakby wymazac z historii niechlubną 2gą i 3cią cześć sagi otrzymalibyśmy naprawdę klimatyczną sagę (o ile można użyć słowa saga do 2 filmów :P )

Pierwsza Krew jest ciągle jednym z lepszych filmów akcji, nie hollywodzkim, nowatorskim , ciekawym i ludzkim.

Taka sama jest czwórka która dodatkowo ma przewagę jaką dają możliwości współczesnego kina. Pierwszy raz zobaczyłem jakie spustoszenie wywołują rany z ciężkiego karabinu maszynowego. I już wiem czemu tak podłamują morale żołnierzy .Niby było lądowanie w normandi w pamiętnym "Szeregowcu.." ale tam nie ten kaliber i nie z takiego dystansu walił . Jedynie przesadzili z miną Claymour która tak czy owak zdjęłaby wszystkich których miała zdjąć ale w sposób nie tak spektakularny . Pozatym efekty miodzio 300 się chowa pod pewnymi względami.

Jeszcze raz powtórze "Pierwsza Krew " i "John Rambo" wspaniale się uzupełniają, polecam obejrzeć jedno po drugim , dobre filmy się nie starzeją (predator1i2 Conan1 Terminator2 Nieśmiertelny Ostatni Mohikanin Łowca Androidów itd... ) one są coraz lepsze z każdym rokiem pełnym shitowych hollywodzkich rzygowin(LOTR). John Rambo jak tylko wyjdzie na dvd dołącza oficjalnie do mojej półki świetnych filmów akcji


No i końcówka , wspaniała klamra zamykająca 2 odcinkową (dla mnie ) serie.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Sylwek przymasował coś do filmu?
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie rozumiem pytania

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Chyba chodzi o jakąś pannę, może o poderwanie kogoś na masaż? Panie to lubią...

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

TomCio pisze:Sylwek przymasował coś do filmu?
Sylwek jest juz pod 60tkę :P W Rockym ostatnim mial malowane mięsnie brzucha przez charakteryzatorkę:P

Film rzeczywiście super, Tak jak podobała mi sie jedynka to czwórka doskonale pasuje. 70 miut filmu z czego 50 to masakra ;) John powraca w wielkim stylu i fraguje wszystkich :D
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Sylwek przeca przymasował do Rocky'ego ostatniego ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Jasiuuu pisze:
Taka sama jest czwórka która dodatkowo ma przewagę jaką dają możliwości współczesnego kina. Pierwszy raz zobaczyłem jakie spustoszenie wywołują rany z ciężkiego karabinu maszynowego. I już wiem czemu tak podłamują morale żołnierzy .Niby było lądowanie w normandi w pamiętnym "Szeregowcu.." ale tam nie ten kaliber i nie z takiego dystansu walił . Jedynie przesadzili z miną Claymour która tak czy owak zdjęłaby wszystkich których miała zdjąć ale w sposób nie tak spektakularny . Pozatym efekty miodzio 300 się chowa pod pewnymi względami.

serie.
mój Boże... przeczytałem i nie wierze co przeczytałem :!:

John Rambo jest mega syfiaście biedny biedny... jestem fanem Johna Bambo i tym bardziej boli mnie fakt, że jest tak syfny... poza masakrowaniem z karabinu nie ma w tym filmie nic

tak jak jedynka była mega super wypasiona (może dlatego, że była na podstawie książki) tam John Rambo miał dusze... nie był tylko maszyna do zabijana barwna wrażliwa postacią (choćby moment, w którym płacze przed porucznikiem opowiadając o swoich kumplach)

Rambo 2 i 3 nie poruszyły tego wątku pozostawiając nam tylko maszynę do zabijania...ale akcja trzymały sie "kupy"

natomiast ostatni Rambo to porażka...po prostu syf na maxa... nic tam sie nie klei a pewne rzeczy aż kłują w oczy... siedzi sobie john w dzungli i przyjeżdza do niego ekipka amerykańskich "wolonratiuszy" kurde są łądni umalowani i sa przygotowani do wyprawy jakby to była wycieczka na wawel.... pytają sie johna czy ich podwiezie john sie nie zgadza wiec przychodzi do niego Rita z Dextera i go przekonuje żeby ich zabrał...(dodam tylko że jest to niebywale słaby moment i mnie by nie przekonała) wiezie ich, oni niosą te lekarstwa (nie w plecakach tylko w metalowych skrzyniach...kurde kolejny bezsens)..sielanka trwa gdy docierają do wioski...i naszczęście szybko sie kończy (bo jest to scena wręcz z okładki strażnicy) i robi się rozpierducha
...
i tu tez mam zastrzeżenia
pierwsze dwóch kolesi których zabija snajper po trafieniu zsnosi ich z drogi jakby zderzyli sie z tirem (a wiadomo przynajmniej mi,że fizyka ma to do siebie, że pocisk, który by zniósł tych kolesi podczas wystrzały podobną siłą musiał by zadziałać na strzelca :wink: )

drugie to raczej mój smutek (tak jak niebywale fajnie było oglądać jak Rambo we wcześniejszych częściach w wymyślny sposób sprząta pojedynczo kolesi tak tu bieda poza jednym kolesiem któremu wyrywa gardło to zabijanie w jego wykonaniu ogranicza sie do stania za maszynówką ...trochę nudno

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja mam niestety podobne odczucia jak Mapet - John Rambo to tylko rozwalka za oslona z cekaemu. Nie ma zadnego nastroju, caly ten konflikt w Birmie to jakis zal, ze akurat Rambo siedzi w okolicy, no i jeszcze to czego mi najbardziej zabraklo, czyli watku samotnego komandosa, ktory tak zajebiscie zostal pokazany w Rekrucie z Benicio del Torro czy wlasnie Rambo 1 z Sylwkiem.
Sylwek tez sie juz dosc mocno posypal, poza tym napisy poczatkowe: producent, rezyser, John Rambo: SS - zal.ru
I jeszcze ta glupia scena, jak przyspieszaja jego bieg, gdy spieprza przed wybuchem.
Na plus to dla mnie pare fajnych postaci: oficer birmanski pedofil, irlandzki najemnik i Uczniak - snajper. No i oczywiscie gigantyczna rozwalka w naprawde krwistym stylu. Nie wiem ile osob ginie w tamtej scenie, ale stawialbym na jakies 70-90. Otro.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Mapet pisze:(a wiadomo przynajmniej mi,że fizyka ma to do siebie, że pocisk, który by zniósł tych kolesi podczas wystrzały podobną siłą musiał by zadziałać na strzelca :wink: )
Fizyka w zakresie liceum - bdb
Rusznikarstwo współczesne - ndst
;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

pierwsze dwóch kolesi których zabija snajper po trafieniu zsnosi ich z drogi jakby zderzyli sie z tirem (a wiadomo przynajmniej mi,że fizyka ma to do siebie, że pocisk, który by zniósł tych kolesi podczas wystrzały podobną siłą musiał by zadziałać na strzelca Wink )
Filmu nie ogladalem, ale pozwole sie z Toba nie zgodzic, bo karabiny snajperskie dalekiego (parukilometrowego) zasiegu, ktore moga podziurawic opancerzony samochod nie maja bog wie jakiego odrzutu. Przede wszystkim korzystaja z podpory i mocowan, to juz rewolwer ma wieksze odzdzialywanie na strzelca.
Poza tym efekty musza byc przesadzone, zeby bylo co ogladac :)

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

chodzi o to (i tu znów fizyka) że pocisk ma za małą masę aby powodować odrzut (gdyby tak było działo by także na strzelca) a to, że się przebija przez pancerz jest wynikiem jego prędkości

myślę, że dzięki temu wyjaśnieniu ocena z rusznikarstwa wzrośnie :wink:

ale to trzeba zobaczyć jak kolesie lecą jakie 3 m po zebraniu kulki :wink:

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Jeszcze jest kwestia kalibru broni :)

Powtorze - to jest hollywood. Jak Jackie Chan kopnie to goscie lataj na 10 metrow w lewo i prawo. Naginanie realizmu dla zwiekszenia widowiskowosci to zabieg konieczny dla filmu akcji - przyjemniej sie takie rzeczy oglada.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jeśli prędkość jest - jak w przypadku współczesnej broni - rzędu 800m/s, to nienajlżejszemu pociskowi* starczy "pary" żeby odrzucić człowieka.

* - zakładam, że koleś nie pruł z jakiegoś PSG1 czy innej pukawki na cieniutkie natowskie 7,62mm, tylko z czegoś o konkretniejszym kalibrze - na przykład 0.50 (12,7mm).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkokali ... n_wyborowy
Pocisk (kula) w takim naboju waży około 40g.

Pęd takiego pocisku: 0,04kg * 800m/s = 32 kgm/s
Wystarczy, żeby 60-80kg człowieka mocno poruszyć ;)

Chociaż jasne, że na trzymetrowy lot to wciąż trochę za mało.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Raptaparat pisze: Powtorze - to jest hollywood. (...) Naginanie realizmu dla zwiekszenia widowiskowosci to zabieg konieczny dla filmu akcji - przyjemniej sie takie rzeczy oglada.
No, coś w tym jest. Już kiedys na tym forum komentowano hollywodzkie "chackowanie" :) O ile na hakerstwie się znam o tyle ze jest i nie polega na szybkim klikaniu w klawisze i okienka, jak to pokazują, o tyle strzelac miałem w zyciu parę okazji. I "dokonania" filmowców w tej materii budzą we mnie zwykle niekłamany zachwyt. :lol2:

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Jasiuuu pisze:nie rozumiem pytania
Czy przykoksił mi chodziło, bo jak widziałem stare zdjęcia to on suchar przy arnim :wink: .
A z malowanym kaloryferem to ponoć wał, miał naturalny mięśnie, a nie malowane.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Tomash pisze:...

Pęd takiego pocisku: 0,04kg * 800m/s = 32 kgm/s
Wystarczy, żeby 60-80kg człowieka mocno poruszyć ;)
tak jak napisałeś P = m x V
F= m x a(10m/s2)
po przekształceniu:
F/a=P/V
F = Pxa/V
F = 32 x 10/800
F = 0.4 N czyli siła jest stosunkowo niewielka

tekst z siłowni:
masa = siła = zajebanie

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zmieniam ocenę.
Fizyka - ndst.
:twisted:

Pytania pomocnicze:
1) po jaką cholerę liczysz siłę?
2) czym jest / gdzie jest przyspieszenie?
3) dlaczego wziąłeś przyspieszenie grawitacyjne przy powierzchni ziemi? jest tu równie uzasadnione co np. przyspieszenie TGV na trasie Lille-Paryż czy przyspieszenie naszej galaktyki.

Powyższe w dużym skrócie:
bzdury waćpan ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Odchodzac znowu od czysto fizycznych mechanizmow - kiedys w filmach akcji najczestszym kwiatkiem byly kilkudzisiecio strzalowe rewolwery i pistolety. Kiedy widzowie zaczeli to zauwazac filmowcy wprowadzili sceny gdzie wyraznie widac jak bohater przelodowuje bron. Malo tego, stalo sie to wielkim atutem i nadalo wiekszej dynamiki produkcjom. I tak mamy teraz bron przeladowywana z pol obrotu, w locie, i magazynki same wskakujace na swoje miejsce. :)

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

w CKM pisze ze srednio co 20 sekund (i kilka setnych nie pamietam ;)) umiera czlowiek :lol2:

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Tomash pisze:Zmieniam ocenę.
Fizyka - ndst.
:twisted:

Powyższe w dużym skrócie:
bzdury waćpan ;)
zapewne masz racje bo moja fizyka ogranicza sie do wiedzy z liceum a było to prawie 7 lat temu kiedy miałem fizykę
więc przepraszam
...niemniej musisz zobaczyć ten odrzut :wink:

ODPOWIEDZ