Chaos Dwarfs up. 09.05

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Chaos Dwarfs up. 09.05

Post autor: Piotr3K »

Moje dzieło, które zajęło kilka ostatnich dni. Konwertowany z thana skullpassowego. Sam jestem z niego całkiem zadowolony :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak wam się podoba?
Ostatnio zmieniony 9 maja 2008, o 08:20 przez Piotr3K, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

naprawde zajebisty :D

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

On ma w głowę wbity gwóźdź...? :P
Niestety niechlujnie, brzydka nadlewka na toporze, wygląda trochę, jakby wpadł do słoika z kwasem i się "zaowalił" :?
Malowanie też średnie.
Pomysł naprawdę fajny, ale wykonanie gorsze :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Niestety - cieniutko pod każdym względem. Konwersja bardzo słaba, czapki nie skomentuję, jedynie toporek jako-tako wygląda.
Oceny malowania Ci oszczędzę ;) Powiem tylko, że bardzo dziwnie sobie kolorki dobrałeś - jasnoniebieskie ChaDeki? :shock2:
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Nadlewkę na toporze zauważyłem właśnie-to się da naprawić :P
Cała armia nie będzie jasnoniebieska, tylko on + może coś tam jeszcze. Ale armia cała malowana w srebrze i czerwieni (jak większość ChD z tego co widziałem) jakoś mi nie odpowiada i różne kolory mi do nich pasują. A nie chciałem żeby był zbyt "ponury" :wink:
Pancerz jest na dole tak wygnieciony specjalnie- miało być że mu się poobijał jak gdzieś walczył w górach -ale nie wyszło.. Tarcze musiałem zakleić green stuffem, bo jak usunąłem dwarficki znak z jego tarczy to były ślady jeszcze i przez to wygląda ona krzywo. Spróbuje to jeszcze poprawić, tak samo jak pancerz.
A ten "gwóźdź wbity w głowę" to jest chadekowa czapka, mniej więcej takie chce robić dla całej armii :wink:
To jak proponujecie to poprawić? Usunąć nadlewkę, zdjąc symbol z tarczy i nałożyć na nią i na pancerz na dole jeszcze warstwe gs'u i wyrównać jakoś. Coś jeszcze?

Gutek
Warzywo
Posty: 18
Kontakt:

Post autor: Gutek »

Powiem tyle: z bardzo nieciekawej figurki, zrobiłeś bardzo fajną :D. Malowanie jest świetne. Jedyny mankament: Ten kapelutek jak dla mnie jest za wąski.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Jakoś nie zachwyca ta figurka
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Gutek, robisz sobie z niego jaja, prawda? :shock2:
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

mi sie mjakos nie podoba...jest prawie tak samo cienki jak ten thane z bfsp...

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Lepiej piszcie co i jak poprawić, a nie: "nie podoba mi się" "mi nie pasi" "nie w moim guście" itp.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Dobra to ja napiszę ,że możesz poprawić czapkę aby tak wiesz lepiej wyglądała. Bo na razie to trochę kiepsko. Tarcze zrób mu większa. I daj zbliżenie na twarz bo nic tam nie widać.

I przemaluj ten niebieski bo raczej taki jasny do chaosu coś mi tak nie pasuje.

powodzenia i wesołego jajka :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Piotr3K pisze:Lepiej piszcie co i jak poprawić, a nie: "nie podoba mi się" "mi nie pasi" "nie w moim guście" itp.
Nie mam jakichś wyśrubowanych wymogów, ale to jest mocno bue. Wygląda jak dość grubo ciosany kawałek plastiku oblepiony grubo rzeźbionym green stuffem z dolepionym toporem. Nie chcę Cię jechać, po prostu sygnalizuję, że musisz się jeszcze trochę nauczyć, zanim Twoje figurki będą zasługiwały na zdawkowe "solidny tabletop".

Wszyscy kiedyś musieliśmy przez to przejść.

Zacznij może od malowania figurek nieskonwertowanych.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Ja bym czapkę poprawił , zmyła farbę i przemalował :wink: albo przede wszystkim zmienił kolory i przetarł brodę
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Czyli radzicie zmyć z farby, poprawić czapkę (pogrubić ją?), dokleić większą tarczę (np. taką jak od chaos knightów?) i przemalować?
Że żaden tt to nie jest to wiem, bo zbyt długo jeszcze nie maluje, a konwertuje jeszcze mniej, ale myślę że z każdym chadekiem (a właśnie robie całą armię) będzie lepiej :wink:
Więc potrzebne mi właśnie wasze rady, bo jak zrobie tego dobrze to innych będe w tym stylu robił.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

pewni z kazdą konwerą jest lepiej więc ciągnij i staraj się kazdy model robić lepszy a nie odwalaj fuszery to będziesz miał fajną armie.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

A czapkę jak poprawić? Tzn jak zrobić lepszą? Bo nie mam pojęcia jak lepsze robić (te są ze słomki, pinezki i gs'u).

Awatar użytkownika
Zgryd
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zgryd »

Użyte materiały są aż nadto widoczne. Ja bym zrobił to tak: najpierw z gs'u rdzeń, na to ładna gładka warstwa, następnie wszystkie ozdobniki, które to można przygotować zawczasu na jakieś płaskiej powierzchni i kiedy masa lekko podeschnie odlepić, naniósł na czapę.

Pozdrawiam
Nie przyszedłem dawać manny z nieba...

Awatar użytkownika
de Ville
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: de Ville »

Wydaje mi się, że czapka jest zbyt wąska, jak na jej wysokość, do tego jej wierzch jest krzywy. Poza tym zgadzam się z przedmówcą.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ok, już się zmywa. :wink:
A ten rdzeń najpierw zrobić już na jego głowie, czy osobno i przykleić? I jak zrobić na niego tą gładką warstwe?

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Poza tym ze czapka za chuda i krzywa to strasznie prosta jak na ChD, a juz napewno za prosta jak na herosa ChD... ja bym tam dowalil jakies czaszki, strzalki czy blyskawice ;]

ODPOWIEDZ