finecast- Temat zbiorczy

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: finecast- co Wy na to ??

Post autor: smiejagreg »

Wg mnie to po prostu świadczy o tym, jak kjowym materiałem odlewniczym jest failcast - niezbyt się widać nadaje do odlewnictwa, skoro trza tyle kanalików, żeby w miarę znośnie wypełnić formę...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No kiszka z tym modelem, ale już go ogarnąłem. Trochę się nakląłem, nie powiem :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Odgrzewam temat bo muszę się podzielić swoją frustracją :)
Wziąłem się dziś za malowanie niejakiego Henryka K. nekromante VC. Model mam od kilku miesięcy ale przez ten czas stał sobie grzecznie na półce i poza wadami wynikającymi z samych właściwości failcastu wydawał się ok. Jednak już po nałożeniu podkładu ujawniły się malutkie wgniecenia i chropowatości, których wcześniej nie zauważyłem. Dodam iż to pierwszy model z tego materiału jaki malowałem i mam nadzieję że ostatni. Przez to że ten materiał jest tak porowaty i szorstki ( w porównaniu do plastiku i metalu) farba źle kryje i nie zapływa w drobne szczeliny, mimo podkładu. Dodatkowo większość krawędzi jest poszarpana i nie zawsze da się to wygładzić z powodu lokalizacji.

Nie wiem czy wasze doświadczenia z malowaniem są podobne ale jak dla mnie jest to porażka, dodając do tego wady samego materiału mam nadzieję że GW się wycofa z tego badziewia...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

GW NIGDY nie wycofa się z tego badziewia, chyba, że trafi jeszcze tańszy i bardziejrobiącywkoniafrajerów materiał...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

smiejagreg pisze:GW NIGDY nie wycofa się z tego badziewia, chyba, że trafi jeszcze tańszy i bardziejrobiącywkoniafrajerów materiał...
wrong! 8)

niedługo (1 - 2 lata) przejdą na plastik całkowicie, żywicę zostawią ForgeWorldowi... obecnie większość rzeczy z FC będzie przechodzić do MO....
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Byłoby to bardzo dziwne posunięcie zważywszy na to ile kosztuje wyprodukowanie matrycy do plastikowych ramek, chyba że FW przejąłby np produkcję spec. bohaterów.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Są jakieś rank&file oddziały w failcaście czy głównie bohaterowie? Bo ja już miałem teorię, że przechodzą na to żeby zlikwidować rynek wtórny figurek, z którego nie mają kasy. Farbę się z tego trudno zmywa o ile wogóle, jeśli się nie mylę, a że klimat się rzekomo ociepla to się modele zaraz roztopią i mają wielokrotny zarobek :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Arbiter Elegancji pisze:Byłoby to bardzo dziwne posunięcie zważywszy na to ile kosztuje wyprodukowanie matrycy do plastikowych ramek,
lub znaleźli mieszankę plastiku, która nadaje się do odlewania w formach 'do metali', lub też powoli i skutecznie (długotrwały proces) będą wymieniać modele na plastiki z nowymi rzeźbami
Arbiter Elegancji pisze:chyba że FW przejąłby np produkcję spec. bohaterów.
zobacz co ostatnio wydaje FW do WFB... command grupy na przykład, albo BSB
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

forma do plastiku w obecnych czasach nie jest az tak droga- wszystko to zaawansowane silikony, a figsa robi grafik komputerowy - potem druk w 3d żeby można było ocenić go w "realu",
materiał na formę do metalu jest droższy bo musi wytrzymywać wyższe temperatury niż plastik

zobaczcie jak wyglądają nowe figsy plastikowych herosów- banshee jakiś saurus i nekromanta/wraith - mega drogi szajs
failcast służy do zmniejszenia kosztów zmiennych produkcji zanim nie pojawią się nowe wzory oraz rzeczywiście pozwala w teorii na wyraźniejsze elementy, plastik pewnego poziomu detalu nie jest w stanie zrobić

osobiście żywiczne modele nic mi nie oferują, ani to fajne, ani nie mogę łatwo wyczyścić, do tego kruche i mam bolesną świadomość jak tanie to jest a jak drogie w sklepie- ponadto figsy robione na kompie są dużo słabsze klimatem, nie są już sztuką nie mają charakteru

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

@Muthare... Kolego, bajki opowiadasz.
Zrobienie formy do figurki plastikowej, produkowanej metodą wtrysku, to są kwoty idące w dziesiątki tysięcy dolarów, przy jakości i szczegółowości obecnych plastików GW.
Właśnie zrobienie formy do produkcji metalowych odlewów jest i tanie, i proste, i szybkie.

Tak wygląda forma mało skomplikowanego odlewu wtryskowego z platiku:

http://www.novatec.net.pl/prod/index.php?p14,forma-1010

Tak wyglada forma modelu metalowego:

http://www.blmablog.com/2010/11/big-pic ... oulds.html
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Mnie naprawdę g..o obchodzi, ile kosztuje jaka forma - skoro takie drogie są formy do plastików, i tyle one kosztują producentów, to po jaką cholerę pakować w to taką kasę - dla wyprodukowania nędznego szajsu? Trza było zostać przy prostych i tańszych metalach. Ja bym z pewnością był zadowolony...

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Zmiana kosztu materiału metal jest droższy niż plastik/żywica.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane, w jakim nakładzie produkowane są figsy?

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1148
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Muthare pisze:Zmiana kosztu materiału metal jest droższy niż plastik/żywica.
pewnie dlatego cena wszystkich figurek do lizaków poszły o 40% do góry jak przeszli z metalu na żywice...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Akurat lizaki nie mają co narzekać, box 3 kroksów czy terek w FC jest tańszy niż byly 3 blistery metalowych.
Ale faktem jest że GW podniosło ceny przechodząc z droższego metalu na tańszą żywice, ale "kto bogatemu zabroni?" :roll:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Arbiter Elegancji pisze:Akurat lizaki nie mają co narzekać, box 3 kroksów czy terek w FC jest tańszy niż byly 3 blistery metalowych.
Ale faktem jest że GW podniosło ceny przechodząc z droższego metalu na tańszą żywice, ale "kto bogatemu zabroni?" :roll:
W duzej czesci modeli to prawda ale ja tam sie ciesze ze moje heleny poszly w dol o 50% :)

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Pojawiły się plotki na temat zastąpienia FC zgadnijcie czym? :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pisz, skąd mam wiedzieć :wink:

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hymm ja już troszeczkę wcześniej o tym słyszałem i ma być to plastik :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

lepszy plastik niż ta ich gumowata żywica
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ