Kozie Sukcesy i Porażki

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Kozie Sukcesy i Porażki

Post autor: QQrydza »

A imo jest to efekt że oprócz ładnych figur nagle okazało sie ze ta armie da sie grywalnie składac na prawie wszystkie formaty ; )
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Qc tu bym sie wstrzymal z takimi stwierdzeniami:P Besti sila to ilosc a na male pkt juz takie grywalne az nie sa
Warhammer to nie jest sport

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

do momentu kiedy dopuszczają lordów i format wynosi przynajmniej 1392 punkty to jest power ^^ mocą bestii jest boostowany combat, daje rade ;) choc magikująca rozpa Crusa tez jest syta
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

o ktorej jego rozpie mowisz?

wg mnie facet ma talent do rozpisek:P

Wg mnie rozpa musi miec przynajmniej 2 shamanow by miala jakis combatowy sens
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Caledor19 pisze:Qc tu bym sie wstrzymal z takimi stwierdzeniami:P Besti sila to ilosc a na male pkt juz takie grywalne az nie sa
Do 1000p są normalną armią. Duży szaman z deathem ma dosyć łatwo z herosami przeciwnika, mały z shadowem a w corach rydwany i jeszcze trochę pumb lub harpie.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Rydwany jakos do mnie nie przemawiaja, nie widze ich mocy jakos, pumby to juz co innego :wink:
Warhammer to nie jest sport

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

jak dla mnie rydwany są bardzo fajne. Spróbuj sobie pograć bez nich na HE WE Liz. one naprawdę są fajne tylko muszą być dobrze suportowane

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Rydwany gniotą przeciwko MSU. Poza tym kombo szarża 3-4+pumbagor potrafi nawet cośtam pokroić

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

No ale biorac rydwany oznacza rezygnacje z gorow/ungorow ktore sa jak dla mnie lepszym wyborem
Warhammer to nie jest sport

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Mi kiedyś na euro weszło dosłownie wszystko: gory, ungory, bestigory, rydwany, herdstone, doombull, GBS... chcesz to możesz ;)

PS. ungory (nie raiderzy) ssą

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

ungory dobrze wykorzystane potrafia naprawde bardzo wiele co nie zmienia faktu ze na pewno nie jest to oddzial ktory maszeruje prosto do wroga:P
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Wczoraj zagrałem bitwę z WE na Babicki format.
Moja rozpiska: Była niedawno w dziale rozpisek, 3 hordy (gory, 2xbestigory), 2x stubborn na Lordzie i GBS, 4 rydwany, 2 pumby, 3 harpie w scoucie.
Dydu miałe : 40 łuków, mała i duża magiczka, biegacz, lord tancerz i bsb w wardencerach, 2x driady, 5 treekinów, drzewo, 2 orzełki

Mimo że bardzo mi sie podoba taka agresywna i bardzo stabilna rozpiska to oczywiście dostałem wpierdziel, znowu próbowałem grać "epicko". Grając hordami wiedziałem że z WE będe miał niełatwo bo nie ma z czym walczyć.
Od pierwszej tury próbowałem wciskać szarże na 16 cali, w wysunięte drzewo ale wyszło dopiero w 3 turze :roll: alternatywą było podejście o te 10 cali i szarże od drugiej tury co oczywiście skończyło by sie tym że gory dostały by natychmiast drzewo i wardencerów na pysk. Nawet jeżeli nie to wejście 40 łukom na krótki zasięg to nie jest to co Kózki lubią najbardziej.

Mój sposób gry zawsze powodował ogólną wesołość w towarzyszach, tym razem zbytnia pewność siebie nie do końca sie sprawdziła.
Dalej uważam rozpiskę za bardzo dobrą tylko nie łatwą w prowadzeniu przeciwko armiom wielooddziałowym jak WE i Lizaki.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

jak bys zamiast rzucac for fun na szarze poprostu podszedl to lepiej by Ci to wyszlo:P


a Dibo czy moglbys mi porzyczyc 15 ungorow, 3 shamanow i bsb na sobote na turniej w Strychu? :D
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Turniej na 1000 p. 2 magów koło kamyka + 7 rydwanów + śmieci (rozpiska w dziale rozpisek) i czymś takim 12 miejsce na 21 .. fuck Yeah !!
1- Skaveny. 6:14 to i tak nieźle jak na taki paring. Jedno wiem na pewno zastanowie sie 2 razy zanim pokoszę sie na szarże 5 harpii na samotnego maga Plagusa.
2 - WE Biegacz z GW narobił mi strasznego bałaganu na równie z panikami ,ale jak rydwany sie pozbierają i dojada już do łuków to generalnie jest krwawo. Cos koło 5:15
3 - znowu szczury ale tym razem 20:0. przeciwnik zrobił koszmarny błąd wystawił sie w hordach. W 3 turze został na stole samotny mag który następnie zeszedł z impaktów
4 - Ta-Da szczury po raz 3 :roll: typowa gra rydwany vs klocki szczurów czyli w plecy
5 - HE 16:4 było by łatwe 20:0 gdyby nie fakt że kolega zamiast WL miał Feniksów, bo ten ward na 4+ uratował mu pupę.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Panowie poniżej lista armii używanych w Polsce na turniejach w 2012:


Warriors of Chaos 91
Empire 78
High Elves 76
Vampire Counts 76
Dark Elves 75
Dwarfs 75
Ogre Kingdoms 71
Lizardmen 67
Skaven 65
Orcs & Goblins 58
Bretonnia 52
Wood Elves 49
Daemons of Chaos 41
Tomb Kings 41
Chaos Dwarfs 32
Beasts of Chaos 23
Dogs of War 2


Nie dziwie się że bestie są nie znane :D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nie muszą być znane jak michał wiśniewski

wystarczy że krążą legendy o potworach z lasu, źejące nienawiścią do wszelakiego ciliwizowanego ścierwa, maziające się w krwi wsoich wrogów i porzerają ich żywcem, łamią ich szeregi jak i psichike, oraz konfort społeczny

niech czyją grozę, która będzie budziła pierw konwulsję trzewi, po czyj je rozczepi i porzre w przypłysie empati i tolerancji

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ja to mówiłem w pozytywnym słowa znaczeniu wróg nigdy nie wie czego się spodziewać

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ambusha drogi Panie ambusha ugorów oraz rozpędzonych Doombulli na przedzie :twisted:

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Buła pisze:ja to mówiłem w pozytywnym słowa znaczeniu wróg nigdy nie wie czego się spodziewać
dokładnie, szkoda tylko że na większości turniejach brakuje mi czasu,żeby się nimi rozkręcić i dotrwać choć do 5 tury.

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

nowy draft:

A maximum of 3 identical core choices may be taken (regardless of equipment and other upgrades) ANULOWANE

ale przy armii BoCh:

Tuskgor Chariots, Ungor Raiders 0-4 each

ODPOWIEDZ