DE: ETC w cieniu pestek

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: DE: ETC w cieniu pestek

Post autor: Kołata »

I bolce lepiej ranią T5, np razorgory ;)

Gdzie trzymasz duzą sukę w tej ostatniej rozpie?

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Kołata pisze:I bolce lepiej ranią T5, np razorgory ;)

Gdzie trzymasz duzą sukę w tej ostatniej rozpie?
W shade'ach - czyli bez zmian.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Musi być w shade'ach, bo daje MR3.

A weź ty mi nic o razorgorach nie mów, o ile się zorientowałem potrzeba ok 100 trafień z bolców, żeby zabić twojego razorgora :wink:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

To jak z tą Hagą i Witchbrew w końcu jest? Samotnie testuje na -3 Ld, bo ma podwójne frenzy, a jak wejdzie do oddziału to już nie? Czy też sama sobie nie dodaje ataku z Witchbrew? Mam pewien ciekawy koncept, ale wszystko się rozbija o tę przymusową szarżę.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Scimitar pisze:To jak z tą Hagą i Witchbrew w końcu jest? Samotnie testuje na -3 Ld, bo ma podwójne frenzy, a jak wejdzie do oddziału to już nie? Czy też sama sobie nie dodaje ataku z Witchbrew? Mam pewien ciekawy koncept, ale wszystko się rozbija o tę przymusową szarżę.
Podaj doklady warding zasady to bedzie latwiej
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Barbarossa pisze:
Więc może fajniejsze byłoby coś takiego:

DL pieszy, 1+ save reroll, +3S, ward 2+ na ogień, ironcurse icon
Czarka duża, scroll, hotek
Haga, witchbrew, banner of swiftness

24 WE/fcg/flaming attacks
3x5 DR + kusze

23 shades, champion, sztandar
30 Egzeków, FCG
2 RBT
5xWarlocki
Bardzo klawa rozpa, Zbychu.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Niltag pisze:
Scimitar pisze:To jak z tą Hagą i Witchbrew w końcu jest? Samotnie testuje na -3 Ld, bo ma podwójne frenzy, a jak wejdzie do oddziału to już nie? Czy też sama sobie nie dodaje ataku z Witchbrew? Mam pewien ciekawy koncept, ale wszystko się rozbija o tę przymusową szarżę.
Podaj doklady warding zasady to bedzie latwiej
This model, and all models in the same unit, have the Frenzy special rule. If they have the Frenzy special rule, that Frenzy grants +2 Atacks instead of just +1, but the unit suffers a -3 penalty to Leadership when testing not to declare a charge.
Po dołączeniu do oddziału taka Haga daje mu Frenzy - to jest oczywiste. Pytanie, czy ona sama z racji posiadania Frenzy nie dostaje +2 ataki i przez to cały oddział testuje na -3 Ld?

Co do rozpisek - wersja z Egzekami fajniejsza i wydaje się mieć wiekszy potencjał. Obecnie sprawdzam coś podobnego, ale bez Hagi i na 4 RBT kosztem innych strzelaczy.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

imo ona zdaje na -3, oddzial na swojej, jak ona nie zda to leci sama (tak to dziala przy hero z frenzy a oddziale bez frenzy)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tak to działa? Ciekawe, ciekawe.
Testujesz normalnie, na najwyższym w oddziale - na ld zwykłych chłopów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Arik
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Arik »

Hm, czyli chcecie powiedzieć, że jeśli sobie weźmiemy:
Hage z Witchbrew + Witchki: maja podwójne frenzy, -3 do testu (na generalskim tez testują z -3).

Ale jeśli już sobie dołączy do nich np Master, który ma tylko jedno frenzy (tworząc 'mieszany' oddział tak jak Haga+Szejdzi) to kasuje on im tą karę?
'Ciekawe, ciekawe'.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jankiel pisze:Tak to działa? Ciekawe, ciekawe.
Testujesz normalnie, na najwyższym w oddziale - na ld zwykłych chłopów.
mialem priesta w claratach i ak mialem sedziowane - tyle ode mnie :P ja tylko analogie rozciagnałem :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tzn na pewno bohaterowie nie wyszarżowują z oddziału - to było w poprzedniej edycji.

Teraz jest tak:
If, during a charge sub-phase, a unit that includes one or more frenzied models could declare a charge, then it must do so unless a LD test is passed.
Więc nikt nie wyszarżowuje, cały oddział leci.
This model, and all models in the same unit, have the Frenzy special rule. If they have the Frenzy special rule, that Frenzy grants +2 Atacks instead of just +1, but the unit suffers a -3 penalty to Leadership when testing not to declare a charge.
Moim zdaniem RAI jest taki, że haga daje oddziałowi frenzy póki jest do niego dołączona - przy czym jeśli dołączy do np. wiedźm, to jest superfrenzy, czyli dodatkowy atak i test na -3, ale w wypadku innych oddziałów jest to zwykłe frenzy.

W przeciwnym wypadku tak jak napisałem - nie byłoby nigdy sytuacji, żeby oddział nie testował na -3, a zasady wyraźnie to określają jako jedną z dwóch opcji. Zwracam też uwagę, że superfrenzy z -3 do ld oznacza również +2 ataki, więc cały oddział by zyskiwał taki "boost".

No i czy witchbrew przestaje działać, kiedy oddział przegra rundę cc? To też nie jest jasne.

Wording do witchbrew jest ogólnie skopany, bo zahacza jeszcze o o "losing frenzy":
Models retain their frenzy for the entire game unless beaten in combat, at which point (...fluffowe pierdzenie...) the frenzy (together with all associated rules) is lost.
Więc RAW jest mega niejasny: można twierdzić, że:
- oddział zawsze testuje na -3, jeśli zawiera hagę, i/albo
- oddział ma +2 ataki, nawet jeśli nie miał z bazy frenzy: ponieważ haga ma już frenzy, oddział zyskuje superfrenzy,
- frenzy zostaje na oddziale nawet po wyjściu/śmierci hagi (i w pierwszych trzech turach bitwy sprezentować frenzy połowie armii) - to zostało uściślone akurat na nie, albo
- póki haga jest dołączona do oddziału, to oddział nie może stracić frenzy z witchbrew, nawet jak przegra cc, albo
- jeśli haga straci frenzy a potem dołączy do innego oddziału, to ten oddział zyskuje frenzy

Obawiam się, że wymaga to dodatkowego rulingu LS.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Fajna rozpa Zbyszku.

A frenzy zagrałbym tak jak pisze Qc.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

A co jesli bohater i oddział mają inne współczynniki ruchu i tylko bohater ma możliwość zadeklarowania szarży?
Albo gdy unit jest zastawiony np. domkiem, a bohater stojący na rogu unitu już nie?

Co do reszty pytań IMO nie ma co wydziwiać. Stracił frenzy to stracił frenzy. Wording przedmiotu mówi jednak, że unit bez frenzy też dostaje frenzy, czyli de facto nie widzę powodu by przedmiot nie miał zastosowania.
1 tura haga siedzi w wiedżmach - wszyscy mają super frenzy, testują na -3
2 tura dostają łomot - traca frenzy, zostają ze zwykłym frenzy
3 tura haga wychodzi z wiedźm, wiedzmy już nic nie mają, straciły frenzy, nie mają hagi w srodku, haga ma zwykłe frenzy z przedmiotu
4 tura haga włazi do kusz - dostają frenzy, haga, która straciła frenzy w combacie ma też zwykłe, tesyują na normalnej Ld
5 tura kusze dostają łomot - frenzy niby tracą, ale przedmiot przewiduje frenzy dla unitów bez frezny więc ten fakt tu nic nie zmienia
6 tura hafa wyłazi z kusz, które zostają z niczym, haga ma frenzy ze względu na przedmiot i testuje normalnie
Tak jest chyba prosto.

Jeśli natomiast haga mając super frenzy wlazła by do kusz to wtedy cały unit testuje IMO normalnie, pytanie tylko co z hagą, w sytuacji o której pisałem, czyli unit ma zablokowaną szarzę, a ona może z unitu wyskoczyć. Czy taka sytuacje jest możliwa? Jeślii tak to wtedy ona sama chyba na -3.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jeśli natomiast haga mając super frenzy wlazła by do kusz to wtedy cały unit testuje IMO normalnie, pytanie tylko co z hagą, w sytuacji o której pisałem, czyli unit ma zablokowaną szarzę, a ona może z unitu wyskoczyć. Czy taka sytuacje jest możliwa? Jeślii tak to wtedy ona sama chyba na -3.
Oczywiście, że jest możliwa wystarczy chociażby głupi własny unit przed oddziałem z hagą ustawiony tak, że blokuje szarże unitu a hagi samotnej nie... i wtedy to raczej powinna testować na -3 sama...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie to miałem na myśli. Chodzi mi o to czy to jest zgodne z zasadami, takie "wyciąganie" np. konnego herosa khorna z klocka pieszych marasów khorna unitem stojącym np. 17 cali od tego klocka.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

do tego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy w 8ed można deklarować oczywiste niemożliwe szarże...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Przemcio, co Ty opowiadasz. Mówię przecież, że heros jest w zasięgu a unit nie jest. Heros ma legalną szarżę. Czy można go "wyciągnąć" z frenzy? Albo inaczej, czy musi testować frenzy w takiej sytuacji i w konsekwencji lecieć sam jeśli obleje?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mieliśmy z Dębkiem taką sytuację ostatnio. Doombull (M6) w piechocie (M5). Odległość do przeciwnika 17,5 cala. Doombull musi testować?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

oczywiście, że musi bo tak mówi zasada frenzy...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ